Goba kombučo

muraj  

član od: 10.10.2007

sporočila: 42

20. nov 2007 11:45

Nekje na Forumu sem prebrala, vprašanje za extrat kombuče. Vem kje se kpmbučo dobi v obliki kapsul. Če koga zanima naj mi piše l.p. Marija muraj Sporočilo je spremenil(a) muraj dne 21. nov 2007 13:24:50

Murko Franz  

član od: 2.12.2007

sporočila: 2

10. dec 2007 8:22

Pozdravljeni, tudi sam poznam kombučo. Že od rane mladosti semkaj. Piti sem jo začel šele, ko sem šel v zaslužen pokoj in dobro mu je dela dokler je bila ob meni žena. Potem mi tudi ta ni več pomagala. Kombuča nima niti malo alkohola kar me je na začetku izjemno motilo. No, hitro se reči navadil in bilo je čudovito. Tudi drugim priporočam. Že sem mislil, da sem za v staro šaro, to pa mi je vlilo novega upanja in elan kar potrjuje veliko spisov o kombuči. Kaže, da je kombuča postala zelo moderna. Nič hudega, saj koristi vsakomur. Tudi mene ni nič zanimalo kako in kaj, ko mi je žena spet rekla: "Joj kako si moj." Pa še nekaj je, kot ste verjetno že prebrali, odlično uredi prebavo in raznovrstne težave v zvezi s tem. V novem domovanju mi vzagajnja gobe ne dovolijo. Ni prostora in zahteva določeno mero potrpljenja s strani prisotnih. Želim pa izvedeti ali je res mogoče dobiti kapsule. V to sicer močno dvomim, ker je bistvo gobe, da je živa. Vaš Murko Murko Franz

muraj  

član od: 10.10.2007

sporočila: 42

13. dec 2007 11:28

Ta zadeva v kapsulah je novost. Gobo posušijo in delovanje je baje popolnoma enako kot pitje čaja. Kapsule so tudi v Sloveniji. Sicer pa so Nemški proizvod. Poskusiti ni greh muraj Sporočilo je spremenil(a) muraj dne 14. dec 2007 11:06:13

muraj  

član od: 10.10.2007

sporočila: 42

14. dec 2007 10:22

Šipek je napisal, da pitje kombučinega čaja povzroča raka. Kako si to lahko privošči napisati brez utemeljitve. Vse kar se tako hudega napiše se mora za tem tudi stati!! Jaz sem kombučo temeljito radiestezijsko pregledala in nisem dobila nobenih slabih rezultatov. Pije jo tudi naša soseda, ki ima to hudo bolezen. Ta gospa se od takrat počuti bolje, ima začudo veliko energije. Tudi zdravnik v bolnišnici ji je rekel kaj dela, da je tako dobro. Seveda pa mora biti tudi tukaj zmernost in ne pretiravanje. Po treh mesecih je dobro, da za teden ali dva prekinemo, ker se telo preveč navadi. Ker pa je vsako telo unikat, tudi reagira vsako drugače, ampak škoduje pa ne !!! Meni so enostavno prenehali krči v nogah. l.p. muraj

toshiba  

član od: 8.5.2011

sporočila: 1

8. maj 2011 23:28

Živjo.

Že lep čas iščem tole zadevo. Ima mogoče kdo kaj viška?

Prety please (=

toshiba

j3rn3j  

član od: 30.9.2010

sporočila: 4

6. mar 2012 10:57

Če rabi kdo kombučo, me lahko kontakrira na ZS.

j3rn3j

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti