Kateri parfum?

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

14. sep 2007 14:08

Kar nekajkrat obišči parfumerijo in preizkusi parfume. Mislim, da bo pravi tisti, ki ti bo po nekaj urah še vedno lepo dišal. Pa nekam si zapiši, kateri parfum si kam nanesla. In to ponovi še vsaj dvakrat. Pravi vonj mora postati del tebe, če ne, po mojem mnenju, ni pravi. barbara9

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

14. sep 2007 14:23

jaz si izberem en, največ dva parfuma (za poleti in pozimi) in to potem uporabljam dalj časa. Ne zastopim kako imate lahko ene več parfumov in vse uporabljate (seveda ne skupaj) ampak tako... recimo danes enega, jutri drugega... Se mi zdi, da je parfum nekako del moje identitete in ne morem jutri bit kar "druga" :)) Zdaj uporabljam od Gabriele Sabatini Ocean sun. Svež in ni sladkoben, tak mora biti vsak moj parfum (pa da ni predrag). lp Scorpy

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

14. sep 2007 14:37

Več parfumov imamo zato, da jih prilagajamo razpoloženju, počutju, priložnosti ... Tako kot imamo različne čevlje ter različna oblačila, imamo tudi različne parfume. Sama imam rada bolj sveže vonje: L"Eau par Kenzo, Lacoste pour Femme, Aquawoman (Rochas). Potem imam v zbirki se Hugo Boss Intense in Paco Rabbane Ultraviolet (a teh dveh ne uporabljam), Premier jour od Nine Ricci, pa Jette! od Jette Joop, Unique by Sans soucis ... V bližnji prihodnosti moram spet kupiti Kenza in pa Bvlgari Omnia Chrystalline (mi je bolj všeč kot nova Omnia Amethyste). Hja, pa tudi Chanelov Chance Eau Fraiche je dober. pa nov Burberry ... Lidka, mislim da po vaniliji diši novi Calvin Klein - ckIN2U for her. Drgače pa ... Vendelina jr. je prav povedala: greš v drogerijo in ovohavaš tisto, kar ti pade v oči, ali pa greš do police, kjer imajo dišave tvojega najljubšega proizvajalca in vohaš. Jaz sicer nimam nobenega najljubšega, a poznam ženske, ki kupujejo zgolj Dior ali pa Bvlgari. Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 14. sep 2007 14:44:03

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

14. sep 2007 14:49

Cucumber/melon je zakon in Suncek,ce ga nisi preizkusila,potem si ne predstavljas kako prijeten svez je. Za v fitnes je vedno na meni. Prodajajo tudi enake losione za telo . daabul daabul

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. sep 2007 14:58

Kje pa ti kupuješ cucumber/melon, daabul ? Jaz sem šla čez lužo ponj...

Jaz uporabljam parfum za v službo. Pa ne preveč, da se me ne zavoha že čez km... Za vikend kaj bolj lahkotnega, kaj čisto drugega za v gledališče, če greva ven, spet kaj drugega... zato jih imam kar nekaj. Me pa moti to, da parfum ostane na šalu, cunje že perem po enkratnem nošenju, šal pa... In posledično perem tudi šale kot nora, da izničim vonj po parfumu...

lidka

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

14. sep 2007 15:16

c_zvezda očitno imam enak okus za parfume kot ti, kar pomeni sladki vonji (med moje najljubše se prav tako uvrščata D&G Ligh blue in Diorjev Hypnotic poison) - poskusi D&G The one, Kenzo_Flower by Kenzo (rdeč)- nikjer ga več nisem zasledila, je pa precej močan vonj; Giorgio Armani Sensi, CK Euphoria, Escada Magnetism, Thierry Mugler Angel, Lolita Lempicka, tudi Kenzo Amour ni slab. LP tabina

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

14. sep 2007 15:53

Parfem Gabriele Sabatini mi je kar najbolj všeč. Svež je in res prijetno diši. Pa ni drag, v tem se strinjam s Scorpy.

D&G Ligh blue pa je bil vonj, ki sem ga iskala verjetno več kot pet let. Na izletu po Benetkah sem bežno zavonjala to dišavo na neki ženski. Urejena ženska in vonj je bil kot pisan zanjo. V nosu mi je ostal in verjetno sem izbirala med napačnimi, da ga nisem našla. Potem pa nenadoma v službi - naša računovodkinja.

No, našla, kupila, uporabljala verjetno kar nekaj časa. brez tega vonja se nisem počutila srečna, niti cela, niti zadovoljna, ...kot droga, vam rečem.

Po porodu pa čisto druga zgodba. Na bruhanje mi gre, ko ga zavonjam. Vstran sem zmetala prazne in še polno flaško, ker nisem zmogla niti pogleda na to dišavo. In po enem letu in pol še vedno ni niti sledu prejšnje obsedenosti za  D&G Ligh blue .

Smešno, kajne? Se je kateri od vas tudi kaj takega zgodilo? Mislim na parfeme, s hrano vemo kako je .....

titta

Nincica  

član od: 3.12.2004

sporočila: 17

14. sep 2007 15:55

Tudi jaz imam ogromno parfumov, ampak od vseh sta mi najbolj všeč Boss Femme in Escada Crystal. Med drugim imam še Burberry, so super vonji, še posebej poletni Summer je odličen, medtem ko je za zimo super London, prav tako Burberry, če ne pa mogoče tudi Gucci Envy me II ali pa Escada Into the Blue. Vsak ima svoj okus, hvala bogu, vendar resnično priporočam, da vsaj Boss Femme poskušaš, ker mislim, da bi te znal prepričati! Pa veliko užitkov ob špricanju! Nincica

Nincica  

član od: 3.12.2004

sporočila: 17

14. sep 2007 15:58

Titta prav tako se je meni zgodilo, zato ga tudi omenjam ne več, ker mi je slabo, ko samo pomislim nanj. Sicer pa še vedno, ko grem v trgovino, kino, sprehod,...skoraj je ni, ki ga ne bi uporabljala in očitno je še zmeraj to nr.1 parfum! Tako da razumem te popolnoma, pa čeprav nisem bila noseča, ampak kar naenkrat konec in slabo,... Nincica

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

14. sep 2007 16:17

meni pa se je zameril light blue ker ga je uporabljala sosolka kadilka..in mi je zacel smrdeti po cigaretih ;P v glavnem sem tudi jaz pristasica vec prfumov...kenzo-ta naravnost obozujem, vse njegove fragrance so oooodlicne! najbolj vsec mi je summer by kenzo...tak svez poletni vonj...disi mi po cistem, svezem...zelo zelo mi je vsec tudi bulgari mmmmm:) vendar kot vecerna vonjava...pozimi uporabljam bolj sladke prfume,...ojjoj jih imam zares dosti, zdaj sem komaj sla za tem, da se polovico imen prfumov sploh ne spomnim...hihihihih kaj pa naj ce jih tak obozujem...pa tudi pod tusem uporabljam gel za tusiranje z vonjev teh prfumov;) ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti