Kateri parfum?

c_zvezda  

član od: 9.2.2007

sporočila: 41

tema odprta - 14. sep 2007 13:20 | ogledi: 13.428 | odgovori: 79

Kateri parfum uporabljate in katerega priporočate? Sama imam D&G Light blue (za poleti) in Dior Hypnotic poison (za čez zimo), a sta oba pri koncu, pa bi rada kaj drugega probala.

LP

c_zvezda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. sep 2007 13:27

Priporočam ti, da greč v drogrerijo in tam malo testerčke "šnofaš". Tako boš najlažje ugotovila, kateri ti je všeč. Ker če je eden všeč mani, ni nujno tudi tebi.

Jaz imam še malo zalogo Venezije, ki jo več ne delajo, nekja je še v flaški od Gabriele Sabotini, nekah Shanela, letos pa sem v Turčiji kupila enega njhovega, božanskega, z vrtnico, bergamolko, jasminm in še nečim. Ne vem, kako se imenuje, ker sem v službi in ne morem prebrati, kaj piše na steklenički. Nisem ga kupila na ulici, pač pa v parfumeriji. Diši pa božansko, ne sladko, in še drugi dan se ga da vohati. Drugič napišem, kako se imenuje.

Kyara

c_zvezda  

član od: 9.2.2007

sporočila: 41

14. sep 2007 13:33

Sem bila danes v drogeriji...parfumov malo morje, mislim da sem vse povohala, pa pol več nisem vedla kater je kater.... :( Če mi pa tu svetujete,se bom lažje odločila. c_zvezda

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

14. sep 2007 13:36

Moja najljubša ste Dior - Hypnotic poison in Chanel - Noa lp Alenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2007 13:48

Smisel parfuma je, da ga povohaš in se potem odločiš. Nič ne more nadomestiti testa čutila, zlasti pa je elektronsko "svetovanje" nekomu, za katerega niti ne veš, kako izgleda, popolnoma kontraproduktivo. Sicer obstajajo eni splošni nasveti v stilu svetlolaske imajo bolj sveže in rahle vonje, temnolaske bolj sladkobne vonje itd... To ti zna povedati tudi prodajalka. Sicer pa: poglej, koliko denarja misliš za to nameniti, poglej kateri parfum ima tako embalažo, ki ti pade v oči, povohaj in po treh eksperimentih kupi enega in basta. In se prepričaj, da si kupila najboljše. Vse smo tako kupile parfume. Vendelina jr.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. sep 2007 13:49

Čao, jaz imam trenutno Beckhamovega Intimately, super diši, prav poseben se mi zdi. Drugače mi je pa zelo všeč Naomi Campbell (sej ne vem kako se napiše) in ponavadi imam tega, čeprav bo naslednji Isabella Roselini - Storia. Ko bom velika bom imela pa Poison - Dior. Lep pozdravček, S.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. sep 2007 13:52

Moja pa Givenchy: Organza, Dior: Poison, Kenzo: Jungle/Elephant, Gucci: Rush, Jil Sander: Sun, CK: Eternity - to je moj železen repertoar, in te imam skoraj vedno v omari.

 

Potem si kupujem parfume po navdihu... teh je malo morje... trenutno od Loccitanea: Green tea, en od Kenzota, nov... Un Reverie, ko je še bil. Nekaj od LaureBiagotti, vonj kumare od Bath and body works, prav tako vonj kokosa...

 

Iščem vonj vanilije ali pa šmarnic, ima katera idejo?

lidka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. sep 2007 13:56

Čao, c-zvezda, povohaj največ tri. edino tako boš res vedela kako kateri diši, pa tudi zapomnila si boš. Jaz vedno povonjam samo dva oz. želim, da povonjam parfum na svoji koži, na zapestju. Takrat nimam na koži nobene kreme ali drugega parfuma in tisti, ki mi diši še dve uri po odhodu iz parfumerije, pride v ožji izbor. No, tako nekako kupujem parfum, sej bere se bolj zakomplicirano kot je v resnici.Itak si pa kupim samo 1-2 na leto, pa še tega ponavadi manjšo embalažo, ker se ne polivam preveč z njimi, pa tudi se mi zdi, da se parfum, ki ga eno leto nosimo v torbici, nima več izrazitega vonja, pa še naveličaš se ga in večje embalaže meni ne pridejo v poštev, čeprav se kao bolj izplača (je večja ekonomska računica, ha ha..) Lep pozdravček, S.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. sep 2007 13:59

lidka, oprosti, ampak, ko sem prebrala "vonj kumare" v tvojem postu, me je streslo. Ne morem si predstavljat, kako lahko kdo zdrži čez dan s takim vonjem na sebi... :) kapo dol. s0ncek*

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. sep 2007 14:04

Cucumber/melon je natančen vonj tega. Uporabljam ga že 6, 7 let. Prav tako moj mož, ker je čisto nevtralen. Oba ga imava za poleti. Letos sva se spet oborožila z zalogo tega vonja, pa z enakimi tuš geli... lidka

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

14. sep 2007 14:05

Lidka, vonj vanilije ima L"Occitane. barbara9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti