Barva za blago

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

tema odprta - 14. sep 2007 11:44 | ogledi: 5.247 | odgovori: 9

Pred časom sem na hlače bež barve dala odstranjevalec madežev... in ga malo predolgo pustila na njih Sedaj je na njih nekaj še svetlejših lis.

Nekje sem slišala, da bi se hlače dalo prebarvati. Morda kdo ve, kje bi se dobila barva ali karkoli podobnega, da vidim, če se da zadevo še kako rešit?

LP

cufka  

član od: 13.9.2006

sporočila: 18

14. sep 2007 11:50

Pozdravljena, kadar se meni zgodi kaj podobnega, kupim barvo IBERIA in pobarvam kar v pralnem stroju.Barve so ponavadi obstojne in nimam nobenega problema. LP cufka

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

14. sep 2007 12:20

O, hvala za hiter odgovor :) Bom poskusla...

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. sep 2007 12:37

Tudi če boš pobarvala, bojo fleki še vedno svetlejši. Garantiram. In barve, s katerimi barvaš, lahko postanejo mal flekaste. Sem veliko prebarvala, tako da vem. Razmišljaj raje o kakem vzorčku iz kamenčkov, biserčkov, gumbov, kakem našitku iz čipk... (to se full nosi, ampak odvisno na kakih hlačah in na kakem mestu, jasno). lidka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. sep 2007 12:48

Res je treba ponavadi celo stvar razbrvat, pa potem nazaj pobarvat, čene ostanejo fleki. Pogosto to delajo tudi v kemičnih čistilnicah, pa se ti mogoče splača vprašat. matilda

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

14. sep 2007 12:54

jaz sem svetle hlače pobarvala z rdečo majico... se zgodi! ker hlače niso bile niti najlabše niti najcenejše, sem jih odnesla v čistilnico, kjer so mi jih pobarvali na temno rjavo. hlače so spet lepe in barva obstojna. kot da bi imela nove hlače!! lp, ninky

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

15. sep 2007 12:51

Jaz sem flekaste hlače pobarvala v stroju na črno in ni bilo več flekov. Barva se pa kupi v prometeju (v LJ je to zraven Triglava) . LP RadaJem

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. sep 2007 15:16

Barve za tekstil imajo v Müllerju in najbrž tudi  v vsakem večjem marketu. Cila

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. sep 2007 15:18

Ne dolgo nazaj sem popravljala hlače, ki so bile popackane. Iz bombaža. Iz krasne rdeče sem jih spremenila v spodobne rjave. Flekov ni bilo več, enakomerno se je razporedila barva, ker je bombažno. Ostali pa so rdeči šivi, ki so sintetični. Na šasu, na žepih, na stranskih šivih, na spodnjem robu, na ZADRGI.

Torej: za nosit niso, lahko pa jih mogoče usposobiš. Suhe pa le stehtaj, da boš kupila dovolj barve.

F r i n a

neznan uporabnik

15. sep 2007 15:21

Pri barvanju z barvami v stroju bodite pozorne na šive. Ti so ponavadi iz sintetičnega sukanca, ki pa se ga barva ne prime, tako da ne bi bilo neprijetnih presenečenj, ker bodo šivi pogosto ostali take barve kot je bilo prvotno oblačilo. Sicer pa sama tudi večkrat kaj pobarvam oz osvežim barvo na črnih oblačilih in bombažnih majicah. To pa ponavadi dobro izpade. tedi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti