Lepljiva tekočina na orhidejah

neznan uporabnik

tema odprta - 13. sep 2007 19:01 | ogledi: 4.881 | odgovori: 4

Danes sem na orhidejah opazila lepljive prozorne kapljice. Kaj je to kapar? Ali se da to še rešiti ali je najbolje da jih vržem proč. So na začetku cvetenja in mi je prav hudo. Pomagaje z nasveti, kaj je mogoče storiti oziroma s čim to odpraviti.

Hvala in lp

zoja1

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

13. sep 2007 19:18

zoja1 nimam izkušenj s kaparjem (hvala bogu), lahko pa si ogledaš kaj piše o njem na novi internetni strani o orhidejah users.volja.net ali pa na rastline.com. Jaz veliko stvari najdem na teh straneh. Lep pozdrav! mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. sep 2007 19:32

No, kapljice nikakor niso kapar. kapar jih pa lahko izloča. Dobro preglej rastlino (tudi cvetove!). Če odkriješ kaparje, jih kar z nohtom nežno popraskaj z rastline. pa vč dni zapored preglej in postopek ponavljaj. In - nikar ne zavrzi rastlin, no.

Kapar ni nujno tako rjav, kot je na linku, ki ga je prispevala magnolija, lahko je bavno skoraj enak stblu orhideje.

rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 13. sep 2007 19:33:55

neznan uporabnik

13. sep 2007 20:24

Hvala vsem za mnenja. Sem pa ravnokar na strani rastline.com izvedela, da to ni tako škodljivo, le spirati je treba, ker je to lahko hrana za uši ali pršice. Tako, da upam na najboljše. Lp zoja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti