Borovnice, maline, ribez

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

24. jun 2011 9:00

Da ne odpiram nove teme; če ima kdo maline, riber, robide, kosmulje, višnje, na vrtu, sadovnjaku.., pa ne obira - torej ne uporabi, sem kandidat za oberem in odkupim; lokacija, štajerska, koroška, posavje, zasavje

 

 

laik

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. sep 2012 10:28

Zanima me, kako pripravite sladice in pecivo iz zamrznjenega jagodičevja. Ali prej odmrzujete ali kar zamrznjeno notri vržete? Jaz sem nazadnje v mascarpone kremo za torto dala zamrznjene jagode, pa je bilo ok. Me pa zanima za takšno pecivo http://www.kulinarika.net/recepti/10158/sladice/sadno-p če naj ribez odmrznem?

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

19. sep 2012 11:18

Sama zelo malo uporabljam zamrznjeno sadje ,enkrat ali dvakrat sem uporabila tako kot ti v kremi..dala sem kar zamrznjeno.Sadje zamrznem samo,če ga imam veliko in nimam takrat časa za kuhat marmelado.Že dolgo časa pa peciva pečem po mami naravi..kar je sezonsko tisti momemnt ,iz tega potem pečem peciva....ravokar  imam v delu figove tortice..

Vrtejbenka

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

19. sep 2012 12:28

Sem ter tja uporabim zamrznjeno jagodičevje. Če ga dodajam kremam, ga bodisi odtajam in dodam skupaj s sokom (kadar želim 'obarvano' kremo) bodisi uporabim zamrznjenega (če krema vsebuje želatino, ga posipam po kremi in ga ne vmešavam vanjo).

Če zamrznjeno jagodičevje dodajam biskvitu ali v nadeve, ki jih je potrebno speči, ga nikoli predhodno ne odtajam.



Cornellia

Sporočilo je spremenil(a) Cornellia dne 19. 2012 12:30

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. sep 2012 12:40

Kadar delam štrudelj, sadje osladkano zamrznjeno posujem po skuti.

Ko pa pečem pito ,zamrznjeno sadje skuham z vanilin sladkorjem, sokom limone, sladkorjem in gustinom stopljenim v vodi dobro prevrem in ohladim. Nadevam na pol  pečeno testo in pečem 15 min pri 175 stopinjah, nato dodam sneg z malo sladkorja in še pustim, da malo spremeni barvo.

Prejšnji teden pa sem sčarala eno njami sadno torto. In sicer sem na prvo testo dala skutino kremo, na drugo testo pa zamrznjeno mešano sadje preko katerega sem polila rdeč preliv. Vse skupaj pa sem imela v obodu, da se je lepo strdilo. Sadja pa nisem sladkala, saj je bil preliv sladek. Pri tej torti je treba samo pazit, da testo ni navlaženo.

Če pečem muffine dam v testo zamrznjeno sadje. Pri pecivu, kot sprašuješ jaz sadja ne bi odmrzovala.

Če pečem biskvit po katerem posujem sadje, dam vedno zamzrnjene borovnice.

Bom morala kak recept objavit.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti