Čiščenje litoželezne plošče na štedilniku

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

tema odprta - 13. sep 2007 16:08 | ogledi: 7.269 | odgovori: 3

V kuhinji imam zidan štedilnik na trda goriva. Že nekaj časa se mučim s čiščenjem kuhalne plošče pa mi nikakor ne uspeva. Zanima me, če ima kdo od vas izkušnje s tem. Hvaležna bi bila za vsak nasvet in pomoč.

lp

Marjana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2007 16:19

Kot imam v spominu - naše pleme je imelo tak štedilnik na vikendu - ko tak štedilnik enkrat v resnici uporabiš, se potem na plošči res pojavijo kakšne lise ali kaj podobnega. Mi smo to interpretirali kot svojevrstno patino, ki nastane v delovnem procesu in se nismo posebej sekirali - je tako cort rustikalno izgledalo. Če je se je gor kakšna stvar zapekla, smo počakali, da je totalno zoglenela, ker je šlo potem lažje dol (krpa, kislo čistilo). Vendelina jr.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. sep 2007 19:58

Mi uporabljamo papir za brušenje (neke srednje stopnje, mogoče bolj fin kot grob), ko se pojavijo večji madeži se ornk pobrusi, potem pobrišemo s krpo in je do naslednje packarije čisto. Je pa res da veliko čistimo kar sproti, s staro krpo samo za to.

gordi  

član od: 27.12.2005

sporočila: 24

25. sep 2007 0:03

Mi tudi uporabljamo papir za brušenje ali po domače šmrgl papir,naj bo čim bolj fin in se super očisti,poizkusi ne bo ti žal Lep pozdrav gordi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti