Lonec za pripravo ozimnice

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 13. sep 2007 14:23 | ogledi: 1.550 | odgovori: 7

Rada bi kupila  en večji lonec, v katerem bi lahko pasterizirala 6 kozarcev ozimnice naenkrat in da bi bil uporaben tudi za kuhanje tiste zelenjave, ki se jo pakira vroče v kozarce. Poseben problem je v majhnih loncih skuhati 30  kg rdeče pese . Se "farbarija" vleče čez cel teden . Tiste, ki to že dolgo delate, boste gotove imele kakšen pameten nasvet, da se ne bom zaletela in kupila prvo stvar, ki mi bo prišla pod roke, potem se bodo pa na podstrešju pajki lovili po njej.

Cila

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. sep 2007 14:55

Cila, če ti ni Celje predaleč, se zapelji v Emovo industrijsko prodajalno, tam imaš kar veliko izbiro loncev, prodajajo jih tudi na kilograme. Jaz imam skoraj vse piskre od tam. RadaJem

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

13. sep 2007 15:23

Na gospodinjskih oddelkih pri Merkurju imaš veliko izbiro EMOvih emajliranih posod.V nekatere gre še več kot 6 kozarcev. ati zlati

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. sep 2007 15:49

Cila, če boš šla v Celje, potem:

1. Poveži obisk trgovine s sejmom, ki pravkar poteka, trgovina je čisto blizu Hale Golovec.

2. Če ne greš na sejem, počakaj, da ta mine, je neznosna gneča tam naokrog.

Trgovina je pa na Mariborski, zaviješ, kot da greš v City park ali Center (si ne zapomnim, kako se reče), potem pa na krožišču prvi izvoz ven in čez kake 50 m spet desno, pa si na parkingu pred trgovino.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. sep 2007 16:47

Lepa hvala vsem, še zlasti tebi rimljanka za nazoren opis lokacije. Morda grem res že na sejem, če bom uspela prepričati mojega možička, če ne pa takoj, ko ga bo konec. Mimogrede bom  še za kakim pekačem pogledala, sedanji se že kruši, enega emajliranega pa rabim, mi dostikrat prav pride.

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. sep 2007 18:40

Joj, rimljanka, mi že kar preveč lenobo podpiraš . Je pa super, niti telefonirati mi ne bo treba, vse gor piše.

 

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. sep 2007 15:15

Bila v Emovi industrijski prodajalni. Prijetno presenečena nad izbiro in postrežbo. Dobila vse, kar sem iskala, predvsem lonec/ponev, v katero gre  10 tistih najbolj pogostih kozarcev za vlaganje  in je dovolj nizka, da bo tudi še za kuhanje večjih količin marmelade.  Možiček se pa ponvi za peko kostanja ni mogel upreti.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti