Ameriške borovnice

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

5. sep 2011 21:45

Pozdravljeni

Mene pa zanima,če se da v Borovnici nabavit kakšna sadika borovnice.Imam en grm,ki je letos lepo obrodil.Rada bi še sorto -BLUECROP, in -ELLIOT

piki-poki

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. sep 2011 13:23

Seveda se da.Vsaj jaz sem sadike lahko kupila.Pojma nimam katera sorta je bila,srnam je šla zelo v slast.

V Borovnici in okolici je več pridelovalcev ,zato bo kakšen zagotovo prodal sadiko ali dve.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. sep 2011 8:46

PetraM, ameriške borovnice imajo rade dosti vode, saj bi naj v domovini rastle na močvirnatem terenu.

Pa jih imaš posajene v pravo mešanico zemlje?

--

Naor pridelovanje se mi zdi dokaj enostavno, le v pravo v mešanico zemlje jih moraš poaditi. In to je to. Ne zahtevajo nobenega špricanja.

--

Tistim, ki se boste odločili za nakup sadik, priporočam, da kupite štiri letne sadike. Res, da so nekoliko dražje, vendar boste imeli pridelek že isto leto, poln pridelek pa že naslednje leto.

--

Pa še ideja za v kuhinjo, zelo dobri so cmoki z ameriškimi borovnicami, s tem, da borovnice obvezno sladkamo.

 

 

lp

Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti