Kupovanje/naročanje pri amazonu

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

tema odprta - 12. sep 2007 7:37 | ogledi: 5.751 | odgovori: 19

Zanima me ali je katera že kupovala/naročala stvari na spletni strani Amazona.de in kakšne so vaše izkušnje s tem? Ali katera ve, če imajo prodajo ali celo trgovino tudi v Sloveniji (ne mislim dostave, ker to vem, da je mogoče)? Kakšne so tudi vaše izkušnje -mislim glede zlorabe-s kupovanjem/naročanjem stvari po internetu pri katerih ni možno plačilo po povzetju (ob prejetju) ampak je plačevanje samo s plačilnimi karticami?

Hvala in pozdravček vsem.

Jagodas.

jagodas

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

12. sep 2007 8:46

Jaz sem že naročala določene stvari iz amazon.de in amazon.co.uk, pa ni bilo nikoli težav. Plačevala sem z Visa kartico. Nekatere stvari pa so občutno cenejše na ameriškem amazonu (amazon.com), vendar je pri tem potrebno plačati še carino. Lp, Saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2007 8:51

Če naročaš na britanskem amazonu, ti ne bo treba plačati carine (EU) - utegnejo pa se zgoditi za malenkost večji transportni stroški. Na nemškem amazonu še nisem kupovala. Če naročaš na ameriškem amazonu, boš pa plačala carino. Vse ostalo je pa zelo painless. Naročiš, odtipkaš številko kartice, potem dobivaš mejle o tem, kdaj je tvoja pošiljka odpravljena in potem v 10-14 dneh greš po pošiljko na pošto. Glede varnosti s plačevanjem: večja možnost je, da izgubiš kartico kot pa da pride do zlorabe preko spletnega nakupovanja pri tako globalnem prodajalcu. Ne vznemiraj se, ti kar kupuj. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 12. sep 2007 08:55:27

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. sep 2007 9:37

Tudi jaz nisem imela pri pošilkah iz Amazona nikoli težav. Včasih sem naročala na amazon.com, zdaj pa je, če le lahko knjigo dobim v evropskih Amazonih, naročam pri njih. Carina namreč včasih znese več kot si dal za knjige - in vsakič sproti me to ujezi, ker bi bilo sicer velikokrat ceneje naročati pri ameriškem Amazonu. Pa še to: pred leti so mi poslali napačno pošiljko, kar sem jim tudi sporočila, pa so mi potem poslali želeno knjigo, s tem, da napačne pošiljke niso želeli nazaj. Če imaš kljub vsemu napisanemu še vedno nezaupanje v Amazon, se pa pozanimaj v Konzorciju v Ljubljani, če ti lahko knjigo dobavijo oni. Ponavadi je cena kar normalna. Kozmeja

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

12. sep 2007 10:10

Z Amazonom imam samo dobre izkušnje. Enkrat sem naročil neko knjigo, ki se je nekje na poti iz ZDA v Ljubljano zgubila. Po večmesečnem čakanju sem jim napisal e-mail, da knjige nisem dobil in so mi takoj isti dan odgovorili, da so poslali novo. Ta je prišla v enem tednu in, da bo zadeva zanimivejša, dva tedna potem je prišla tudi prvotno naročena knjiga. Vprašal sem jih, kaj zdaj, ali naj jim en izvod knjige vrnem. Odgovorili so mi, da se mi zahvaljujejo, ker sem njihov kupec, da lahko obdržim oba izvoda in da mi bodo, seveda, zaračunali samo enega, kar se je tudi zgodilo. Miroslav Vulović

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. sep 2007 10:31

jagodas, 

pa še to: dobrodošla na kulinariko!

ežoj

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. sep 2007 10:38

Pa še to, da naročiš lahko samo knjige in cdje oziroma dvdje, ostali stvari ne pošiljajo.

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

12. sep 2007 10:47

Hvala vsem za odgovore. Ežoj, hvala za link in dobrodošlico. Jagodas. jagodas

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

13. sep 2007 16:05

Zanima me, če ima kdo od vas izkušnje z nakupom knjig iz Hrvaške.

 

lp

Marjana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. sep 2007 16:39

lahko poskusiš tole:

http://www.knjiga.ba/products_bestsellers.php

" Knjigarna " je v Bosni, koliko sem pošinil prodajajo tudi hrvaške in srbske knjige. Jaz sem kupil dvakrat, brez problema, knjige so tukaj v parih dneh.

lp

ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 13. sep 2007 16:42:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti