London

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

tema odprta - 11. sep 2007 19:32 | ogledi: 4.220 | odgovori: 13

Ta vikend se s prijatelijco odpravljava v London. Zanimajo me pa vaše izkušnje, katere oglede priporočate, kaj vam je najbolj ostalo v spominu, kje ste jedli in podobno. Vem, da je bila ena tema o Londonu že odprta, a upam da bom dobila še kaj mnenj.

Sama razmišlam o ogledu Greenwich marketa, Shakesepare"s Globe, Oxford street, pokukala bi tudi v Harrodsa. Muzejev pa še nimam naštudiranih.

Hvala, tasyka

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

11. sep 2007 20:19

Aah London ... Mene je popolnoma prevzel. Oči si spočijta v katerem izmed mnogih brezhibno urejenih parkov (kjer bosta srečali od veveric do gosi). Na postaji podzemne železnice Westminster izstopita in občudujta parlament in Big Ben 8eventuelno še poškilita proti downing Street 10) , potem pa čez most na London eye. Mene London iz zraka ni navdušil, ampak mi ni žal, da sem šla na to veliko kolo. Poglejta si še Tower Bridge (od zunaj, v njem so razstave). Greenwich je lep (jaz sem bila pri observatoriju). Lahko se sprehodita po Millenium Bridge-u (ki se rahlo maje), spotoma vržeta oko na St. Paul"s Cathedral (v bistviu naredita le foto postanek), potem pa naprej do Globe-a. Hm, kaj še ... Aja, Buckinghamska palača in menjava straže. Mene sta dva stražarja tako zabavala ... Ves čas sta klepetala!! Potem še Piccadilly pa Trafalgar Square ... V bistvu čisto preveč za videt. Glede na to, da bosta v Londonu čez vikend, se v nedeljo dopoldne odpravita na sprehod pv Hyde Park. Tam poiščita speaker"s corner in poslušajta ter se zabavajta, morda celo sodelujta. Meneje London navdušil kot celota, kot tako veliko mesto. Kar zavidam vama ... Uživajta še zame!!

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

11. sep 2007 22:01

Jaz sem bila v Londonu cirka 5 dni tam nekje leta 2000 a mojo mami. V St.Paul"s Cathedral sva poslusali tak lep orgelski koncert (pac, obozujem orgle)! Res je bilo super. Na "kolo" nisva prisli (bi morali karte kupiti vnaprej), sva pa zato bolj uzivali v Kew Botanical Gardens. Pa ker sva obe bolj tehnicna tipa sva se peljali do The Thames Barrier http://en.wikipedia.org/wiki/Thames_Barrier in pa seveda sva si ogledali The Science Museum Kaj pa Camden Town? (http://en.wikipedia.org/wiki/Camden_Town) Seveda, za dve mladi gospodicni (sklepam malo po svoje) je lahko nevarno. Je bilo za kupiti toliko zanimivih in lustnih stvari, da hitro lahko ostanes brez denarja. Seveda v Harrods sva pa tudi skocili! Jerneja USA

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

11. sep 2007 22:25

Tate Modern Gallery (sprehod od Parlamenta do Tate Moderna-a in Millenium Bridge-a,prideš ravno do Katedrale Sv.Pavla), National Museum, midva sva pogledala še v Harrods, sprehodla sva se po Hyde Parku, Oxford Streetu (lahko zaaaaapravljaš;)), hotela sva v Camden Town,ampak nama je zmanjkalo časa. Drugič... LP Sashika

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

12. sep 2007 7:07

Sedita na avtobus za ogled mesta, vozil bo do vseh teh točk, ki so jih ostali že napisali. Lahko izstopiš, si kaj ogledaš, vstopiš v naslednjega in nadaljuješ ogled. Vsaj tako je bilo včasih. Hrana? Hm, ne vem, jaz nisem našla na hitrico nič pametnega, drago pa pač. lp, župca

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

12. sep 2007 8:04

Če smo že pri Londonu, ali kdo ve za kakšno poceni prenočišče, primerno tudi za družine s manjšimi otroci ? Mi bi v prihodnjem letu šli mal čez lužo. Drugače pa si poglej tudi muzej voščenih lutk Madam T., Britanski Muzej, Naravoslovni muzej, Galerije, sprehodita se čez" Hyde" park......ZOO, pa Millenium Weel, pa akvarij............... p.s. pri imenih so napake, moja pisna angleščina je bolj tko tko.....

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2007 8:48

Če gresta za vikend, izkoristita vikend za en generalni vtis o Londonu. To je itak edino evropsko velemesto (Pariz in Moskva sta zelo veliki mesti, London je velemesto). Mene je najbolj fascinirala raznolikost individuumov: tam so ljudje različnih barv, postav itd in vsak ima neko svoj neponovljiv stil oblačenja in v nobenega, ampak prav v nobenega ni nikoli nihče buljil. Spomnim se /prvi letnik srednje šole 1981/ ko je po Regent St. en model zelo dostojanstveno paradiral v bulerjih, krilcu, predelanem iz maskirne uniforme in frizuro irokez...in ni absolutno nikogar vznemirajl /pri nas bi še danes vzbujal komentarje/. Vzemita zadevo bolj na easy. Imaš tiste sight-seeing avtobuse, kjer te lepo dve uri vozijo po mestu, tako da ugotoviš, kje je kaj (in v nedeljo zjutraj je to izvrstna izbira, zlasti zaradi tega, ker je to edini trenutek, ko London v bistvu počiva). Turističnih točk je itak toliko, da se ti zrola in ne postavljaj si za cilj, da boš vse videla. V Madame Tussaud boš enkrat v življenju že še šla, ker bo treba tja otroke peljati. Trafalgar SQ boš itak videla, ker je orientir za ves promet. V Harrodsu imajo dobre kolačke v čajnici, drugače imajo pa rahlo visoke cene... (jaz živela 2 meseca v Kensigntonu in ti povem, v Harrodsu lokalci ne kupujejo, to je samo za turiste s preveč denarja) Je pa zraven Victoria & Albert Museum. Svetujem vama, da si ogledata novejšo arhitekturo in sicer prenovo dokov (Docklands) na Temzi, novo stavbo Foreign Office-a (ljubkovalno mu rečejo Faberge"s Egg...ker po obliki spominja na ta jajca) in nov stadion na Wembley-ju. Poglejta po netu, vprašajta v hotelu, kako je s koncerti - zlasti klubska scena - in potem se s kolegico udeležita kakega koncerta v soboto zvečer. Ali pa, če bosta imeli vražjo srečo, poskusita po netu dobiti kakšne karte za predstave v Covent Gardnu (večina teatrov je tam) Hrana: angleški zajtrk - to vama toplo odsvetujem. Za kulturološki vtis angleške hrane ti zadoščata fish"n"chips ali oslič s pomfrijem in to zavito v časopisni papir. Restavracij je ogromno, jaz v Londonu vedno hodim k Azijcem (pakistanska kuhinja, indijska, vietnamska.....), ki so blizu Covent Gardna. Za čez dan je pa River Cafe na Docklandu...in vsi, ki River Cafe čisto uspešno kopirajo - na bližnjih lokacijah. Vendelina jr.

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

14. sep 2007 19:46

Malo pozno odgovarjam, a najlepša hvala, mislim da bom upoštevala kar nekaj nasvetov. Greva pa jutri in že res komaj čakam. Ko prideva nazaj pa poročam. Pe enkrat hvala in lp, tasyka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

14. sep 2007 20:20

Tasyka upam da boš tole prebrala. Priporočam ti da ne greš v Harrodsa v ponedeljek ker je takrat podpisovanje IL DIVO knjige in bo 10000% gužva na kubik. To vem ker sem velika fanica IL DIVO in redno spremljam forum. tamalaursa http:// www.ildivo.com

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

14. sep 2007 22:42

tamalaursa saj ponedeljek ne spada pod vikend ;) ycrna

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

14. sep 2007 22:47

Aja a gre samo za vikend? Ups napačno prebrala tamalaursa http:// www.ildivo.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti