Domača pašteta?

Rudolf Maister  

član od: 12.10.2012

sporočila: 41

30. nov 2012 13:37

Eno uro, pomalem vre. Pa drži tudi po mesec v hladilniku. No eno sem najdu pri mati v hladilniku, pa sem jo odpru pa je bla še čist dobra. Je pa pašteta edin izdelk, ki ga solim z nitritno soljo. (sam zaradi barve)

Rudolf Maister

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. nov 2012 17:54

Upam dragi Brando, da boš postal le chef in ne la chef ( bi kar bolelo).

Si pa res lepo pohvalil Mamomio, se je še meni dobro zdelo.

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. feb 2013 7:18

naor je napisal/a:

Upam dragi Brando, da boš postal le chef in ne la chef ( bi kar bolelo).

Si pa res lepo pohvalil Mamomio, se je še meni dobro zdelo.

 



naor



JOJ,JOJ,JOOOOOOJ, groznoooooooooo. Se opravičujem in od sramu  . Kako sem lahko spregledal, takšne želje in pozitivizem. 
Iz srca ti hvala NAOR  in vsekakor bom tole željo vzel k srcu. Zaradi takšnih kot si ti in Mamemie, je zadrževanje na teh straneh v veliko veselje večini obiskovalcev, kakor tudi meni. 
Še enkrat HVALA!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. feb 2013 7:30

Torej ker imam jutri praznični jedilnik in bom ponovno užival v eni izmed vrhunskih LECLERCovih paštet, me sedaj še enkrat zanima ena zadeva. Sem namreč včeraj v eni knjigi prebral da se pašteta servira z maslom, kar pa se meni zdi super ideja. Razen v primeru, ko bom dobil (le kje, le kje pri nas? Morda pa res le v Franciji ) FOIE GRAS, kjer karkoli več kot popečen kruhec odpade!!!

Torej fina pašteta, katero bom vzel urco prej iz hladilnika, nato pa fino kremasto maslo, malo morske soli (trenutno imam doma le Bretansko kremno maslo brez soli in je tako za kuhanje kot konzumiranje) pašteta na popečenih kosih baguettke?

Priporočate zraven kakšen sir in mesnine kot priloga. To seveda ne na kruhek, ampak kot spremljava da se lepo v roko vzame in zraven gricka.

Je to to kar vam tekne?
Čaj pa mi itak zmaga zraven...samo ne močen in izrazit. En nežen planinski.

Ojej, upam da vam ne nakladam ponovno, ampak ker je od zadnje objave v tej temi že skoraj celo leto sem zbral pogum, potegnil hlače kot OBELIX, do zizik in se pognal v hladno vodo

Au revoir...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. feb 2013 8:07

 

Foie gras se dobi v Leclercu. Morda ne vedno, ampak mi smo ga tam kupili že nekajkrat.

trac

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. feb 2013 8:10

trac je napisal/a:

 

Foie gras se dobi v Leclercu. Morda ne vedno, ampak mi smo ga tam kupili že nekajkrat.



trac



OO super! Hvala. Ravno danes grem in če ga zagledam, pograbim. Če pa ne pa eno izmed drugih neštetih in še nesprobanih paštet.
Mimogrede trac. Priporočaš k pašteti še kakšno mesnino, čeprav se mi zdi da bi to bilo le preveč. Pršut,vrat,zašinek....
Mislim, da se takšen luksus uživa sam. 
Maslo uporabljaš pri paštetah, razen pri foie, kateri je pa itak über masten.
Seveda misliš pravi FOIE in ne račjo pašteto, ali?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. feb 2013 14:05

Meni se zdi, da je najboljša varianta samo pašteta in kruh. Maslo gre bolj k tatarcu, ki sam po sebi ni masten, paštete pa so. Kakšen pršut ali slanina ali salama okus paštete kvečjemu prevpijejo. Lahko pa, seveda, če imaš različne goste, posebej ponudiš še krožniček z mesninami pa čim kislim vloženim, če kdo paštete ne mara. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. feb 2013 15:02

limnol je napisal/a:

Meni se zdi, da je najboljša varianta samo pašteta in kruh.  Kakšen pršut ali slanina ali salama okus paštete kvečjemu prevpijejo. 


Sonja

 

Ta kombinacija bi se mi zdela en gromozanski greh. Pa bi bila kot pašteta najdražji pate iz lokalne delikatese. 

Sicer samam 1x na leto naredim pašteto iz kurjih jeter in tartufovim oljem in tartufovo soljo. Se mi zdi, da je bolj flan kot pa kaj drugega. Tudi ne rabi nič poleg dobrega belega kruha. 

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. feb 2013 15:11

Res je, kot pravite. Kruh in pašteta...bilo je NJAAAAAAAAM.
Naslednjič pa FOIE GRAS. Sem ga našel, kot je bilo povedano. Napačno sem le do sedaj gledal. Sem mislil da je med svežimi paštetami, a sem se nato pozanimal in ugotovil da je v friđideru. 
Naslednjič popečenena baguetta z posipom in foie gras. Ok, nekaj kisle zelenjave bo seveda zraven. NJAM
Aja, pa planinski čaj se je perfektno podal k svinjski pašteti z orehi in mandlji!
Vanja: NJAM :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

27. dec 2013 19:43

Pozdravljeni,pred časom sem gledala oddajo ko je Valentina Smej Novak delala pašteto iz pečenke,ker recepta nikjer ne najdem,bi prosila,če ima kdo kje napisanega če mi ga lahko napiše,najlepša hvala in lepe praznike vsem kuharskim mojstrom in mojstricam ,ki obiskujete to našo kulinariko

marjeta10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti