Domača pašteta?

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

12. sep 2007 7:30

Tudi jaz imam en fajn recept za domačo pašteto. Ga napišem, ko pridem domov. Lp Palma

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. sep 2007 18:33

Definitivno najboljši recept za pašteto je od Matjaža! Večkrat sem jo že naredila in vsi so jo zeeeelllooooo pohvalili.

 

Matjaž, zdaj je pa že reeeeees skrajnji čas, da objaviš recept.....

  http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz

 

 

stana

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

12. sep 2007 19:31

Ko bo ta človk spet enkrat bušu na to kulinariko, bo po moje najprej povedal recept za štemanje, vrtanje, betoniranje, polaganje ploščic...tam nekje proti Božiču pa bo morda že malo pozabil na boleča kolenčka in še kaj zraven...pa prosil Balenko, da natipka recept in ga pošlje naokoli .

Pašteta je pa res špica

Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. sep 2007 19:34

A tipkanje je problem????? Se javim................ rimljanka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

12. sep 2007 19:57

Prispevam recept za domačo pašteto. 2 kg svinjskega mesa 2 kg masti (špeh) 0,5 kg svinjskih jetrc 8 dag soli 4 dag popra 1 glava česna 3 čebule (opražene) majaron po okusu Meso in mast na drobno zmeljem, dodam začimbe, strt česen, opraženo čebulo in še enkrat vse skupaj premeljem ali dobro pregnetem. Pašteto nadevam v kozarce za vlaganje, približno do polovice in jih dobro zaprem z alu pokrovi. Kozarce postavim v večji lonec, kjer se vse skupaj pasterizira približno 2 uri. V lonec dam na dno eno krpo, nanjo postavim kozarce in dolijem vodo, ki potem, ko vre ne sme segati do pokrovov. Ko je "kuhano", kozarce s pašteto počasi ohlajam pod odejo. Iz te mase pride nekje 9 kozarcev. V kleti zdrži precej dolgo. Ko pa je enkrat kozarec odprt, ga hranim v hladilniku in tudi zdrži nekaj časa. Nam je ta pašteta všeč, morda bo tudi kateremu od vas. Lep večer! Palma

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. sep 2007 20:11

Tale Palmina pašteta ni ravno dietična. Doma jo delamo po podobnem receptu in jo imamo zelo radi. Še vedno me pa radovednost grize,kakšna je Matjaževa pašteta. Glede na vsesplošne pohvale mora biti zares dobra.Če je že poizkusiti ne moremo,bi nam lahko vsaj recept dali v zadoščenje. ati zlati

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. sep 2007 20:13

Dokler se Matjaž ne javi, kopiram recept iz zs-ja.

 

PAŠTETA

Sestavine 1 kg svinjske podgrline 1 kg mesa (lahko je vse sorte svinjsko, piščančje, puranje, divjačinsko) 1/5 kg jeter 3 čebule glavica česna (po okusu) 1/5 l kostne juhe Začimbe: Sol, poper, majaron, muškatni orešček Priprava: V pekač damo meso in podgrlino, 2 celi olupljeni čebuli in olupljena zrna česna, zalijemo z kostno juho, pokrijemo z aluminijasto folijo ali pokrovko in v pečici pri srednji temperaturi pečemo. Posebej na eni sesekljani čebuli prepražimo jetra. Vse skupaj zmiksamo v multipraktiku in damo v večjo posodo, ki jo imamo nad vrelo vodo druge posode, porabimo tudi vso tekočino od pečenja. Po okusu solimo, začinimo z navedenimi začimbami in nad vrelo vodo počasi mešamo slabe pol ure, da se začimbe lepo razporedijo. Napolnimo posodice od margarine – rama in pustimo, da se ohladi. Nekaj dni imamo lahko v hladilniku, če pa vse ne porabimo, spravimo stvar v zamrzovalnik. Meni jo ponavadi zmanka, ker mi jo raznosijo. Meso in podgrlino pečeš v kosu 3 ure na 170*, špeh s kožo navzdol, miksaš še toplo. Če ti kaj ni jasno napiš. LP Matjaž

 

ps: mene so v štirih mesnicah čudno gledali, ko sem iskala podgrlino, potem sem obupala in kupila špeh.

stana Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 12. sep 2007 20:17:35

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. sep 2007 20:22

Bom jo moral kar sam naredit,ko nihče ne ponudi kakšnega lončka. Že od daleč se vidi,da je odlična.Hvala Stani za recept.Bom v kratkem zadevo preizkusil,da ne bom taval v dvomih kakšna je. ati zlati

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. sep 2007 20:26

Ampak, ko nekaj dni v hladilniku stoji, je boljša in boljša................in boljša.....................če zdrži. rimljanka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

12. sep 2007 20:31

ati zlati je napisal/a:
Tale Palmina pašteta ni ravno dietična. Doma jo delamo po podobnem receptu in jo imamo zelo radi. Še vedno me pa radovednost grize,kakšna je Matjaževa pašteta. Glede na vsesplošne pohvale mora biti zares dobra.Če je že poizkusiti ne moremo,bi nam lahko vsaj recept dali v zadoščenje. ati zlati
Menda kar vse paštete niso preveč dietične, ali ne ati zlati? Dobre pa so dobre Tudi Matjaževa Lp Palma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti