Ozimnica

lučka8  

član od: 9.9.2007

sporočila: 6

tema odprta - 9. sep 2007 20:12 | ogledi: 3.496 | odgovori: 11

Sem nova v vaši veliki družini in vas prisrčno pozdravljam. Preletela sem že večino recertov in forume in našla veliko uporabnih nasvetov in idej. Res ste face. Zanima me, če ozimnico pripravljate same, kaj vlagate in kakšno marmelado kuhate, Sama sem imela lepe načrte, pa mi s časom ni zneslo, tako so slive namesto v marmeladi pristale v zamrzovovalni skrnji,enako je bilo s stročjim fižolom. Pozdrav vsem

lučka8

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. sep 2007 20:23

Jaz sem ravno danes delala paradižnikovo mezgo, pa paradižnikovo omako z bučkam in jajčevci sem skuhala in dala v kozarce. Pa še en namaz iz paprike, jajčevcev in bučk te r gorčice sem naredila. Je bilo vse to treba porabit, na zimo bo vse prav prišlo. Sam kuhinja je bila taka, kot bi Katrina šla čez,... Jelenckova

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

9. sep 2007 20:38

Jaz sem pa kuhala slivovo marmelado na meni nov način. Slive zmešane s soljo in kuhano pečene v pečici. Božanski okus! Brez sladkorja! londonska rezina

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

9. sep 2007 21:03

To me pa res zanima, brez sladkorja in v pečici. Lahko poveš bolj natančno, kako to gre? Danca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. sep 2007 21:14

lučka8, iz zamrznjenih sliv bo prav tako dobra marmelada. Pa hruške, jabolka, grozdje, kutine so tudi super za marmelado.

Sama vlagam marsikaj, kakor me piči in kakor imam čas. Ravno danes robidov sok, pa maremado iz rdečih vinogradniških breskev (še čaka na spravilo v kozarce).

Zanesljivo bom še cepkane paprike, pa kak ajvar in še kaj spravila v kozarčke.

Moje menje je: domače je domače, pa čeprav iz kupljenih sestavin.

..............................

rimljanka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. sep 2007 21:36

Jaz pa sem danes poleg grozjevega soka skuhala še džem iz sliv. škoda, ker je malce pretekoč.Super sem pa zmešala okuse, ker sem dodala limonino aromo in mlete klinčke. ham-njam

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

9. sep 2007 21:41

Danca! Slive razkoščičim, jih zmešam s soljo, stresem na globji pekač in v pečico.Še količine: 3kg očiščenih sliv, slaba polovička male žličke soli; ventilatorska pečica 1 uro pri 180 stopinjah. Slive se zelo hitro razkuhajo,občasno sem malo pomešala nato sem jih presula v lonec, dala na štedilnik, 2 kozarčka sem napolnila z malo večjimi koščki za pito, potem sem s paličnim samo malo "zaokrožila" po loncu in končala. To sem delala prvič, tako da o obstojnosti ne vem nič. Okus je pa res dober. londonska rezina

lučka8  

član od: 9.9.2007

sporočila: 6

9. sep 2007 22:45

Tole domačo vegeto bom naredila ta teden, se pa strinjam da je domače najboljše in vse bolj cenjeno. lučka8

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

10. sep 2007 21:00

Tudi jaz sem naredila tole domačo vegeto in en kozarček že porabila. Potem sem pa skuhala tri jabolčne marmelade, vendar vsako malo drugače, potem pa še solato s stročjim fižolom, pa paradižnikovo omako in omako iz bučk, pa vložene kumare. To je to za letos. buča

RAVELA  

član od: 7.2.2007

sporočila: 35

10. sep 2007 21:01

ena mš ali mi lahko poveš kako narediš grozdni sok RAVELA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti