Kje kupiti pekač v velikosti pečice

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 9. sep 2007 19:51 | ogledi: 11.232 | odgovori: 12

Kdo ve? Če me spomin ne vara je bila taka tema enkrat že odprta na forumu vendar je nikakor ne najdem.

Hvala za pomoč!

snorci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. sep 2007 20:00

Za Gorenjeve štedilnike lahko pekače kupiš v njihovi industrijski trgovini na Brnčičevi v Ljubljani, samo, NUJNO imej s seboj tip štedilnika, pa točne mere pekača, jih je menda nebroj, pa boš imela težave pri razlagi, kaj želiš. rimljanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. sep 2007 20:24

Kaj nisi dobila nobenega pekača zraven pečice, ko si jo kupila? Jaz sem dobila najmanj 3. Jelenckova

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

9. sep 2007 20:31

Pečica ni nova in ko sem jo dobila ni bilo notri nobenega pekača. Pa tudi Gorenjeva ni. Ampak najbrz so pomembne dimenzije in bi sel noter tud kaksen drug pekač? snorci

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

9. sep 2007 20:39

Jaz sem za mojo novo Gorenjevo pečico želela imeti en dodaten plitvi pekač - brez problema so mi ga v trgovini naročili. Ti predlagam, da povprašaš v kakšni trgovini, kjer prodajajo tvojo znamko pečice. Blanchy

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. sep 2007 20:43

Ahhha, razumem. Ja, seveda bi šel. Moraš samo pečico izmeriti in iti v trgovino po pekač. Lahko pa narediš tako, kot so ti svetovali že drugi. Jelenckova

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. sep 2007 21:30

Tudi jaz sem se spomnila, da sem pred časom to želela pa še nisem prišla do tega. Mogoče ve katera , kje je trgovina od Candya v Lj.? ham-njam

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

9. sep 2007 21:58

Tudi jaz sem si nabavila dodatne plitve pekače za Gorenjevo pečico, da jih imam za peko drobnega peciva. Obrnila sem se na pooblaščeni servis, ki je hkrati tudi trgovina, kjer so mi prijazni uslužbenci naročili želene pekače. Seveda pa so od mene rabili tip, model in serijsko številko, ker je tega kar nekaj, kot pravi rimljanka. Čez nekaj dni so me poklicali, bila pa sem zelo presenečena nad ceno, saj sem odštela za dva pekača 13 EUR. LP Balenka

janinamo  

član od: 18.8.2007

sporočila: 42

14. sep 2007 7:15

Snorci, jaz pa ti priporočam, da pečico "premeriš", dimenzije zapišeš in laufaš v Merkur, kjer imajo največjo izbiro pekačev. Jaz sem imela podoben primer; kupila sem sicer čist novo pečico, vendar pa sm imela noter sam dva pekača, ki mi nista odgovarjala. V starem štedilniku sem imela tri teflonske pekače, ki pa sem jih samo pospravila, ker so bili za novo pečico preveliki. Povem ti, dosti kje sem iskala kvaliteten pekač, vendar me je Merkur presenetil s pestro izbiro le teh, pa tudi cene se mi zdijo zmerne oz. solidne. Veliko sreče pri nakupu ti želim. janina***

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

9. okt 2013 15:26

Jaz imam težave s svojim pekačem od pečice (pečico smo dobili "druge roke" in tako da nimam originalnih pekačev). Imam pa enega, ki se pa med peko zvije in ne dobim nikoli ravnega testa! :( 

A ima kdo podobne težave in na kaj moram biti pozorna pri nakupu novega (material), da se ne bo zaradi toplote zvijal?  

 

vanilia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. okt 2013 8:34

Običajno se zvijajo pekači iz (pre)tanke pločevine, sploh, če so plitvi. Ob nakupu novega bodi pozorna na kompaktnost - če se boš odločila za pekač iz tanjšega materiala, naj bodo vsaj robovi bolj "konkretni".

Na prvi pogled je pekačev kot listja, ampak če si vezan na dimenzijo, se izbira hitro zoži. Pred časom sem iskala dva globoka pekača, da bi lahko hkrati pekla tri biskvite. Ker imam mrežico le eno (nanjo dam manjši pekač) sem potrebovala pekač dolžine točno 40cm- da bo lepo sedel na vodila pečice. Ko sem po pregledu ponudbe v novomeških trgovinah že skoraj obupala, sem v naši vaški štacuni našla dva kosa "u piko taprava".

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti