Gobe

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. sep 2009 8:41

Danes me neki razganja od pameti ( ne ljubi se mi delat ), pa sem se hotel izkazat o kisu, pol pa v linku, ki ga je dala elaphus, ugotovim, da je drejček že vse povedal. Nič, pol pa drugič.

ežoj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. sep 2009 23:01

men se pa to ne zdi fovšija. včasih nabiram gobe eno uro, včasih pa pet ur. naberem pa približno isto vsakič, odvisno od letine. hihi. sam nikol ne prinesem domov toliko gob da se jih ne bi dalo porabit in da bi slučajno ostajale po eno leto v zamrzovalniku. men se bolj kritična zdi požrešnost določenih ljudi. sploh mi je pa najbolj grdo ko vidim v gozdu kup gob, porezanih pa vrženih kr niso taprave.. jojjj.. pač, v tem se vidi odnos do narave bannanna_v_slo ;)

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. sep 2009 23:04

Vljudno prosim, da pustite vrečko z gobami, ki me bodo zgodaj zjutraj čakale odložene pred vhodnimi vrati, ker so gobe MOJE in pošteno zaslužene. Svoje se boste morali nabrati in zaslužiti sami.

F r i n a

neznan uporabnik

30. sep 2009 23:08

Dej povej naslov, ti jih pridem stražit japaja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. okt 2009 6:54

Da ne boste po nepotrebnem placevali kazni v Italiji( sem vceraj poslusala, da sta bila med drugimi krsitelj,ki so jih ustavili blizu meje na Trbizu ,tudi dva Slovenca),le na kratko- kot info: V Italiji je za nabiranje gob treba imeti posebno kartico(tesserino),opremljeno s fotografijo in placano takso. Cene so odvisne od obcine stalnega bivalisca,so pa v povprecju od 50-100 evrov za letno, in 5-10 za dnevno karto.Obstajajo tudi tedenske, sezonske,profesionalne. Lastnik mora imeti tudi opravljen mikoloski izpit(najmanj 15 ur teorije s koncnim preverjanjem znanja). Nekaj glavnih prepovedi: dovoljena je le omejena kolicina gob od 1-4 kg dnevno,navadno pa le 2 kg(izjema so profesionalni),ne sme se jih nabirati v plasticnih vreckah, ne manjsih od premera (3 cm za jurcke in 4 za deznikarice)...itd. Kazni so visoke, od 50 pa do 200 ,300 evrov za vecjo kolicino. Jasno, da vam jih tudi zasezejo,pa slavni boste postali, ker se zna zgoditi, da boste koncali v lokalnem casopisu ali celo lokalni tv,ce jih boste imeli recimo 16 kg... Salo na stran,ampak malo bolj spostljiv odnos do narave bi morda pa res morali imeti. Kar videvam po nasih gozdovih daje vcasih obcutek, kot da je tam pravkar sel mimo Atila z vsem svojim spremstvom in ne ljubitelji gob, se manj pa narave...Ne velja za vse hvalabogu, ampak Lep dan in veliko gobarske srece! lp

Ayla  

član od: 5.6.2007

sporočila: 12

13. okt 2009 12:23

jaz ze lep cas nabiram gobe,pa nisem se srecala nobene inspekcije al kaj podobnega...pac naberem kos in grem:))) Ayla

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

13. okt 2009 15:27

Ali je res, da gobe v zmrzovalniku ne smejo biti dlje od treh mesecev? Meni so ostale še od lani, pa ne vem ali so še za porabit ali naj jih vržem stran. Lep pozdrav sonci

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. okt 2009 15:38

sonci, mi imamo gobe vedno v skrinji čez celo leto, pa jih čisto normalno rabimo. Se včasih tudi zgodi, da najdemo kak paketek star tudi leto in pol, pa nič ne kompliciramo.

 

MM

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. sep 2011 14:15

Pozdravljeni,

 

da ne odpiram nove teme. Imam eno veliko željo - nabirat gobe. Včasih sem ji nabirala z pokojnim očetom, ki je zelo zgodaj umrl in bi bil dobrodošel dedek. Zdaj pa nimam nikogar več, ki bi me vzel s seboj. Mož nič ne pozna, ker je iz mesta, bova prej našla kaj drugega, hčerki še manj, prijateljice pa jih kupujejo. Sama sem brez službe in so drage za kupit.  Pred parimi leti smo šli kar na slepo in visoko rizično noseča sem našla enega samega majhnega jurčka na Pokljuki in par lisičk.  Kot da se me izogibajo.Jaz bi pa tako rada kdaj jedla jurčke z jajci ali lisičke ali pripravila kakšno drugo jed.

Morda je tu na kulinariki kdo, ki bi me vzel s seboj, vsaj enkrat. Sama se bojim v hosto, saj se lahko celo izgubim. Ko mi je umrl oče sem šla na rajon, kjer sva nabirala skupaj in sem se izgubila... Jokala sem, ker me je bilo zelo strah, ampak po 3 urah sem uspela priti do  ceste. Od takrat pa nikoli več.

Vem, da vsak svoje rajone rad zadrži zase, mogoče pa je le kdo na kulinariki, ki se otepa z viškom gob in bi mu bila družba dobrodošla. Zelo bom vesela.

 

 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. sep 2011 16:02

Trixi je napisal/a:

Pozdravljeni,

 

 Pred parimi leti smo šli kar na slepo in visoko rizično noseča ....... 


 Pa gobe gor ali pa dol...  Tole me mal spominja na tiste, ki gredo prek Komarče do Triglavskih jezer v visokih petah.....

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti