Gobe

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

28. sep 2009 18:17

Včeraj pa danes nabral 6 košar jurčkov (mlade in stare). Sam je mal večja košara, kot una, ki ima prepleten ročaj. pkucler

neznan uporabnik

28. sep 2009 18:19

Pa dej nehi, da te nau kdo prjavu! japaja

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

28. sep 2009 19:56

Čeprav nisem več v rosnih letih sem letos nabrala toliko jurčkov kot še nikoli. Ker je teren bolj strm imam pravi "muskul fiber". Veselje ob nabranih gobah pa me nekoliko mine ko jih moram čistiti in shraniti. To mi vzame več časa kot nabiranje. Stare sušim, mlade vložim, vmesne pa blanširam in pakiram za v zamrzovalnik. Pri nas je večina gob tudi objedenih od .......ne vem česa. To še dodatno otežuje čiščenje. Ampak veselje ob pogledu na lepe jurčke v gozdu je res veliko.

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

28. sep 2009 19:56

fovšija, ... pkucler

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

28. sep 2009 19:57

@vikica Ja res mene prov prevzame, ko vidim lepega jurčka. pkucler

neznan uporabnik

28. sep 2009 20:07

Pkucler, mal je fovšije, priznam O drugi plati te zgodbe pa danes ne bom. Začne se pa : "Če bi vsi..." *ebi ga, svet se ni začel z mano niti se ne bo z menoj končal..imam otroke, za katere upam, da bodo imeli otroke in da bo ostalo kaj gob še za njih. Pa morskih kumar tudi japaja

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

28. sep 2009 20:35

Ko vlagate male jurčke v kis, keri kis vzamete? A na kisu piše kis za vlaganje ali alkoholni kis? tumpika

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. sep 2009 20:38

vikica je napisal/a:
. Ker je teren bolj strm imam pravi "muskul fiber".
Naš "tastar" pravi da kolena grize ampak baje se splača.. Roncolino

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. sep 2009 20:58

japaja je napisal/a:
Pkucler, mal je fovšije, priznam O drugi plati te zgodbe pa danes ne bom. Začne se pa : "Če bi vsi..." *ebi ga, svet se ni začel z mano niti se ne bo z menoj končal..imam otroke, za katere upam, da bodo imeli otroke in da bo ostalo kaj gob še za njih. Pa morskih kumar tudi japaja

Ma, japaja, ne se sekirat - nič ne bo ostalo. Ravno danes mi je soseda pravla, da je bila v hosti, ker pač zdaj je tak čas, da vsi rinejo tja, pa je bilo tolk gob, da je skoraj po njih hodila, in jih je pač nabrala, ker jih vsi nabirajo, čeprav jih ne pozna, pa jih je prinesla naokoli, če je katera užitna. So bile tudi užitne, ja, in strupene, ja, in neužitne, ja, in pogojno užitne in bilo jih je veliko. In foušija je dajala tudi mene, kaj češ, ko jih je bilo toliko . In ko sem ji rekla, da ne vem, kako je s to stvarjo, ker so bile užitne, med njimi pa ena ali dve zelo strupeni, če si niso kaj strupa takole, bratsko razdelile, je vse gobice ročno fliknila v smeti. Kaj se ve, morebit mi pa začne iz smetnjaka še kak jurček poganjat . In bo korist in mene ne bo več fovšija dajala.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. sep 2009 22:30

tumpika je napisal/a:
Ko vlagate male jurčke v kis, keri kis vzamete? A na kisu piše kis za vlaganje ali alkoholni kis? tumpika

Ojoj, sem vedno mislila, da je kis za vlaganje in alkoholni eno in isto, zdaj pa nisem več prepričana. V glavnem, je 9% (pa karkoli to že pomeni), in mešam z vodo 1:2 oz. 2:1.

S(m)o pa tule debatirali in ugotovili, da ima kis za vlaganje že malo začimb, alkoholni pa ne, menda:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4701

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti