Kaj s kutinami?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. okt 2008 11:55

MamaF, moja punči je samo tvojo marmelado. To je zdaj zakon. Izabela. Pa sprašuje: Katela teta je to naledila, mami? A jaz je ne poznam? He, he. Sem rekla: MamaF, pa se ji zdaj zdi to tok mega! "Malmelada od MameF"... : ) Tko da: Vendy, kar potrudi se, da bo prilaufala do tebe, s polnim naročjem marmelad... : ) p.s. sem zdejle videla, da ta že na alkotu, ojoj... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 24. okt 2008 11:55:55

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. okt 2008 12:21

Vendelina jr. je napisal/a:
MamaF, tvoji varianti bi morali reči "pijane kutine"....ali pa "škotske kutine"...ali pa "domicljevske kutine".... Dasiravno, a nisi malo zelo razsipna s to pijačo? Vendelina jr.
Ah, kaj češ, naslov "Kutinove rezine v viskiju" sem preveč dobesedno dojela. Hmmm, tole z razsipnostjo mi je dalo mislit....a bo potem boljše, da kutine dobijo samo en štamperle, ostalo pa ostane gospodinji? mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 24. okt 2008 12:21:45

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. okt 2008 13:09

MamaF, bereš mi misli Vendelina jr.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

24. okt 2008 15:21

Veverica, hvala, sem se res izrazila po primorsko, bom poskušala biti bolj pazljiva.Slovenščino obožujem in sem hvaležna vsem, ki me opomnijo na napake. Mamaf, pravkar sem si privoščila kutine z jogurtom. Seveda, samo žličko na lonček jogurta, a se mi zdi, da vse okrog mene diši po žganju. Če pride kdo na obisk, bo kar takoj ugotovil, da se tu na veliko pije, čeprav v resnici alkohola sploh ne maram, a v tej kombinaciji s kutinami prav paše. No upam, da si se lotila recepta, jaz sem včeraj porabila cele tri ure, zdaj sem pa prav vesela, da mi je uspelo. Sklenila sem pa, da bom naslednje leto začela prej in ne tako pozno, ko je večina kutin že "fraj". daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 24. okt 2008 15:23:01

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. okt 2008 15:22

Zdajle sem vse skupaj skuhala. Glede na to, da je malo tekočine in veliko sladkorja, bom kasneje vseeno razsipna z viskijem (saj ga bo še zadosti ostalo za kuharco, pa še za koga, če pride na obisk). Daga, ti bom poročala, kako izgleda z osminko viskija (na 800 g kutin) in suhimi brusnicami navesto rozin (mi jih je zmanjkalo). mamaF - Mojca

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

24. okt 2008 15:34

Mamaf, kot kaže sva tudi telepatsko usklajeni. Tudi jaz namreč, nisem imela rozin in sem dodala mešanico temnih in svetlih rozin in brusnic.Seveda pa še pinjole in grobo narezana orehova jedrca. V kozarčku se zelo lepo vidi, da o okusu ne govorim. Prepričana sem, da bo tvoj izdelek čudovit, sicer pa vse, kar v receptu dodamo, zmanjšamo ali odvzamemo, nas pripelje do novega recepta in potem delamo naprej po izkušnjah, ki so nam prinesle najboljši rezultat. Seveda, pa si moramo vse to zapisati in se ne ravnati po meni, ki si bom "zagotovo zapomnila" za drugič, kar pa že čez par ur pozabim, tako da se vsakič vse začne znova. daga

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. okt 2008 15:37

Daga, tale recept je vrhunski!

Sem imela samo dve veliki kutini in sem pač naredila,  kolikor sem naredila, jutri grem pa takoj zjutraj na trg po nove (pa še v trgovino po viski, sem imela obiske, pa je potegnila pumpa).

Kaj ne bi dala recepta v bazo, se mi zdi, da se tako po forumih recepti slej ali prej nekam skrijejo. 

nola

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

24. okt 2008 16:15

Nola, recept sem pravkar poslala, če bo katera priložila še slikico, bom zelo vesela. Sama namreč nimam fotoaparata, preden pripravim vnuka k slikanju pa je prav gotovo že pojedeno. Vesela sem, da vam je všeč. Lp daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 24. okt 2008 16:17:00

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. okt 2008 23:58

Torej, dodala sem 1,5 dl viskija (na že omenjeno količino 800 g kutin, 800 g sladkorja, 2 dl vode....), tako, da bo zadeva malo bolj močna. Jo bomo obravnavali kot dodatek centralni v mrzlih zimskih dneh, oz. jo bomo uporabljali v podobnih količinah, kot se pač rabi sadje iz npr. "rumovega lonca". Zdaj komaj čakam, da se malo uleži, da se arome prepojijo, potem pa v pokušino zainteresiranim. Se bojim, da bo interes že doma kar velik, zato bom morala v lov za novimi kutinami ( dosti mojih je na zunaj krasnih rumenih, znotraj pa so že rjave, kot bi bile olesenele...ne vem, zaradi česa se to zgodi). Daga, najlepša hvala za tale super recept. Zdi se mi kot nalašč za novoletna darilca prijateljem! mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. okt 2008 16:42

Daga - tule je rezultat: Če imaš na zalogi še več tako mikavnih receptov, se z veseljem javim za fotografsko podporo! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti