Kaj s kutinami?

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

20. okt 2008 11:50

kdo in kdaj bo delal kutinove cukre, da malo mimo pridem? Moja mama jih je lani, pa nam jih je samo za pokušino dala. Je rekla, da je preveč dela z njimi, da bi kar tak delila... klavdija

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. okt 2008 16:02

Kutinov sir hranite v posodah skupaj z lovorjevimi listi, tako kot suhe fige.

Lovor odžene živilske molje.

nola

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

20. okt 2008 16:15

Za kaj pa se uporablja tale kutinov sir ? Sprašujem resno, ker tega sadeža nikoli nisem kaj prida maral, ker vleče usta skupaj da je groza. Edino za kar vem da je uporaben je , da ga daš v zelje,ko se kisa. tako je delala moja mama, baje, da boljši žmah ! Hvala za odgvore ! LP hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. okt 2008 16:28

Hedonist, to je lahko sladkarija. Če je narezana koščke in povaljana v sladkorju jo ješ zraven ali namesto piškotov.

Španci in Francozi pa najbrž še kdo, ga pa uporablja kot prilogo siru in sušenemu mesu. Hranijo ga v kosu in v trgovinah ga lahko kupiš na kilo. 

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. okt 2008 18:27

hedonist, poslušaj nolo, pa vedi, kutine sodijo tudi v nekatere slane jedi....a la golaži....kjer so pomembna sestavina. Da o marmeldadah ne govorim, same ali v kombinaciji z izabelo, jabolki, dajo super marmelado.

No, pa omare in stanovanje odišavijo.

Nekaj posebnega pa je kutinov kis. Sem ga delala sicer iz onih malih, rumenih, ki zrastejo na nekaterih grmih japonske kutine. Po kapljicah za desert so ga popili, tisti, ki so da dobili... Mora biti tudi iz običajnih zelo dober.

rimljanka - zasebno mnenje

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

21. okt 2008 8:42

ok ,očitno sem delal kutinam krivico. Je pa to še en dokaz, da je KulSLo imenitna in da poleg pirjetnega izmenjavanja mnenj skrbi tudi za izobraževanje. Sigurno bom od sedaj bolj pozoren na ta ustaskupvlečoč sadež. In zagotovo bom kaj skuhal iz njih. Zato vsem,ki ste mi odprle oči - hvala ! LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. okt 2008 10:50

Meni se ni pa še nikoli zgodilo, "da bi mi kdo podaril nekaj hrane ali pa dodatkov k hrani" in da potem nisem vedela, kaj naj s tem počnem.... Je pa res, da sem se že vljudno zahvalila za kakšne "doma v kis vložene gobice" (jih tudi videti ne morem), pa kakšne ocvirke (moj bljak etitjud je tozadevno znan).... Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. okt 2008 11:09

Vendy, kako je pa z marmeladami? Da mi namigneš, če te slučajno kje srečam in bi me val navdušenja s polnim naročjem kozarcev odnesel proti tebi. mamaF - Mojca

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

22. okt 2008 20:00

Kutinove rezine v viskiju: 500g kutin 500g sladkorja pol limone 25 g rozin en kozarec viskija 1/8 l vode Kutine dobro obrišemo, olupimo, razrežemo na četrtine, izdolbemo peščišče in narežemo na zelo tanke rezine. Sok in lupino limone ter sladkor zavremo v 1/8 litra vode, dodamo rezine kutin in jih kuhamo 5 minut, dodamo še rozine in kuhamo še 5 minut nato posodo odstavimo z ognja. Ko se vse skupaj ohladi, prilijemo viski, damo v kozarce in dobro zapremo. Zelo paše zraven mesa, divjačine, sladoleda ....., seveda le žlička ali pa največ žlica. Letos jih še nisem pripravila, jih pa bom in bom dodala še pinjole ali grobo zrezane orehe, upam, da bo uspelo, ker je res nekaj posebnega. daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 22. okt 2008 20:01:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti