Krvna slika - železo

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 7. sep 2007 16:20 | ogledi: 17.965 | odgovori: 38

zanima me, katera hrana ali pijača je polna železa. Moj nečak ima zelo malo železa v krvi (80) in zdravnica mu je predpisala sirup, vendar ga noče piti, zato bomo poskusili po naravni poti. Mesa pa noče jesti, zato sva z njegovo mamo pomislili da bi mu dala piti železove šumeče tablete , pa ne veva če otroci pri 2 letih lahko pijejo ta sok. Hvala za vse nasvete.

ariella

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. sep 2007 16:25

Mislim, da šumeče tbl ne bodo primerne za tako malega otroka, pa tudi s hrano bo težko dobil zadostno količino.

Moj sine tudi noče jemati zdravil ampak, če je treba jih dobi pa če se še tako "buni".

Drugače pa vprašaj dr. kaj bi lahko namesto sirupa, sploh ker je tako majhen.

jade

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

7. sep 2007 16:35

ko pa niso vedeli kakšna bo njegova reakcija ariella

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. sep 2007 16:42

Ja saj otroci večinoma niso navdušeni nad zdravili. Če jih mora dobiti pač poskrbiš, da jih dobijo. Včasih pač tudi malo bolj "trdo", če je treba je treba. Kakor se kruto sliši ampak jaz sem sinu, ki ni bilo šans, da spije antibiotik (tudi je imel okoli 2 leti, mogoče malo manj) antibiotik dala v brizgo, ga prijela in mu vbrizgala v usta, samo moraš to narediti tako, da ni druge kot, da pogoltne. Sliši se kruto ampak 2 letniku lahko zastonj razlagaš, da mora spiti, ker je bolen, ker mu bo pomagalo... Če si nekaj vbije v glavo ga ne premekneš za milimeter. jade

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

7. sep 2007 16:44

koliko pa je nečak star? če je tako majhen, da se mu ne da razložiti za kaj gre, potem mu poskusite vbrizgati sirup z brizgalko v usta (seveda brez igle, da ne bo pomote in zelo počasi). Tako jaz doziram sirupe svojim otrokom, pa še zelo natančno lahko odmeriš količino zdravila. Naš 9 mesečni Jure že krasno posesa sirup iz brizgalke (kot bi se dojil). Brizgalko dobite v škatli s sirupom (tisti, ki smo jih dobili, so imeli zraven). Glede na količino hemoglobina v krvi pa le vztrajajte z dajanjem sirupa, ker železo potrebuje... O šumečih tabletah pa ne vem nič! veverica

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

7. sep 2007 17:29

Jaz sem imela probleme z hemoglobinom po vsakem porodu.Zdravniki so mi svetovali čim več rdečega mesa(jetrca imajo zelo veliko železa).Glede zalanjave je bilo pa potrebno veliko pese in regrada. Moja hčerka je tudi imela pri dveh letih manjši hemoglobin.Priznam,da nism nič eksperimentirala s šumečimi tablatkam.Ponavadi sem ji jetrce naribala v krompir,v juho in kakšno stvar.Pa tudi sirup smo pile,ga je prav rada popila,zato ker sem ji ga devala v coca-colo.Drugače ga tudi ona ni hotela popiti.Coca-cola je bila pa edina ,ki ni spremenila barve.

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

7. sep 2007 19:31

Železa veliko vsebujejo suhe marelice, ki mu bodo zagotovo všeč ker so sladke, poleg tega jih lahko tudi zmeljete in oblikujete v sadne kroglice, veliko rudnin vsebujejo tudi suhe fige. Potem pa vsa temna zelenjava (brokoli, špinača...). Je pa tako, da se železo najlažje absorbira ob vitaminu C. To pomeni, da je potrebno zaužiti živilo z vitaminom C in živilo z železom hkrati oz. v krajšem časovnem presledku. Sama ne jem mesa, pa sem imela celotno nosečnost železa kot se je izrazila ginekologinja, kot en "ornk" dec :))). Bogati viri železa so: jetra, temno meso, rumenjak, oreščki, breskve, ribe, brokoli, stročnice, suho sadje, paradižnik, polnozrnate žitarice. smrečica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

7. sep 2007 20:39

Smrečica, vsekakor se strinjam s tabo, vendar je pri Ariellinem nečaku vsebnost hemoglobina v krvi res nizka in bo sirup zagotovo hitreje prijel... Je pa prav tako pomembno, da ob uživanju sirupa zaužijemo čimveč vitamina C - se pravi, žlička sirupa in kozarec soka. Ob sirupu in pa vnaprej, pa je seveda zelo dobro uživati vsa omenjena živila, morda bi dodala še borovnice in bezgove jagode. veverica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. sep 2007 22:46

suhe slive ste pozable.. to zlo priporočajo, čeprav.. js jih ne maram bannanna

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

8. sep 2007 10:18

Priporočljive so tudi alge (Algea, Spirulina - v prahu jih lahko zamešate v juhe ali enolončnice), B-kompleks, pivski kvas (v stisnjenkah ali v prahu, ki ga lahko zamešate v juho, jabolčni sok, čaj, sadno kašico, itd.), Endovital sirup (dobite v lekarni ali Sanolaborju ali podobno), sicer pa rdeča pesa, špinača, blitva, brokoli (na sploh vsa temno zelena zelenjava), konjsko meso in šele nato goveje meso, drobovina, itd. Pri tem ne pozabite na C vitamin, ki pomaga pri absorpciji železa. Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 08. sep 2007 10:20:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti