Krvna slika - železo

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

6. sep 2012 18:03

Na žalost boš morala najprej pozdravit vzrok, ker samo blažit posledice ne prinese pravih rezultatov. Preverjeno na lastni koži oz. v lastnih  žilah

patka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. sep 2012 18:12

katti je napisal/a:

Hvala lepa vsem.

Nikoli nisem bila preveč pozorna na to kaj jem, tudi meso že nekaj časa ne jem, razen rib in morskih sadežev. Sem sama kriva, k ga serjem. Sicer so glavni vzrok močne krvavitve.

Bom upoštevala vaše nasvete tudi tistega o vit.C.

 

 

katti
Čisto nemogoče je, da bi si s hrano v enem tednu spravila hemoglobin z vrednosti 50 na toliko, kolikor je potrebno za operacijo, zato se s tem zdajle raje sploh ne ukvarjaj. Sklepam, da je operacija namenjena prav odpravljanju vzrokov, iz bolnice te bodo odpustili z vsaj za silo v redu hemoglobinom, po vsem tem je pa na vrsti zdrava prehrana. lp, proxima

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

6. sep 2012 20:06

patka je napisal/a:

Na žalost boš morala najprej pozdravit vzrok, ker samo blažit posledice ne prinese pravih rezultatov. Preverjeno na lastni koži oz. v lastnih  žilah



patka

 

Vem, da ne gre s hrano, zato grem na transvuzijo. Tudi vzrok bom zdravila

katti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

6. sep 2012 20:11

[citat=--proxima--][citat=--katti--]

 

Čisto nemogoče je, da bi si s hrano v enem tednu spravila hemoglobin z vrednosti 50 na toliko, kolikor je potrebno za operacijo, zato se s tem zdajle raje sploh ne ukvarjaj. Sklepam, da je operacija namenjena prav odpravljanju vzrokov, iz bolnice te bodo odpustili z vsaj za silo v redu hemoglobinom, po vsem tem je pa na vrsti zdrava prehrana.

lp, proxima[/citat]

 

Moje prvo vprašanje je bilo, če je treba na transfuzijo na tešč. Odgovor sem dobila in še kup drugih nasvetov z prehrano. In ja vem to pride kasneje. Operacija ni namenjena temu vzroku, ampak še nekaj pomembnejšega. Ko bom spet na nogah pa grem odstranit ta miom, ki je vzrok temu.

 

katti

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. sep 2012 22:37

katti, jaz sem začela nazaj meso jesti, ker vsa fama o špinači je ena sama velika laž, predvsem pa je absorbcija železa iz hrane živalskega izvora precej boljša kot pa iz hrane rastlinskega izvora. No, danes lahko rečem, da je rdeče meso kar pogosto na mojem jedilniku. Za razvajanje pa konjski šnicel, ni boljšega .

Je pa pri meni trajalo skoraj dve leti, da so bile zaloge zafilane. In zdaj so že skoraj 2 leti vrednosti ok.

 

Drži se, dečva

 

Loni Makaroni

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

7. sep 2012 7:42

Tudi jaz sem bila 2 leti nazaj grozljivo anemična (ugotovili tik pred operacijo zaradi hujše poškodbe) in so me na hitro nafilali s transfuzijo. Po tem naj bi jedla neke tablete pa jih nisem, ker so imele več stranskih učinkov kot česa drugega, in sem raje po 10 letih začela jesti meso, dva meseca sem jemala tudi Endovital (sirup rdeče pese z medom) in naredila v razmaku enega leta tri kure s pitjem gline. Pri mesu in glini (dve kuri na leto) vztrajam še sedaj in so vrednosti železa od takrat povsem normalne.

Ninja24

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

7. sep 2012 19:47

Ja Loni sem že nekajkrat zasledila, da si imela probleme. Me veseli, da si jih rešila, tudi ti Ninja24.

Res ga ni za srat s tem. Danes po transfuziji se že boljše počutim. Hvala za spodbudne besede.

Pa se slišimo, ko bom spet kaj na netu.  Natipkanje kolegice in kolegi!!

katti

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

7. sep 2012 19:53

katti , ko bo vse za tabo, pa ne pozabi na teran

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti