Krvna slika - železo

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

8. sep 2007 12:26

Čaj iz mešanice kopriv in ognjiča preizkušeno pomaga pri hemoglobinu. Jaz sem otrokom dodajala še žličko medu in je bil učinek zelo kmalu viden. LP mojca

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

8. sep 2007 14:48

Jaz sem si pred operacijo "nagnala" hemoglobin s suhimi marelicami - res učinkovito, samo ne vem, če bi to jedel dveletni otrok. Kristalka

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

8. sep 2007 17:30

Sasenka je omenila tudi alge spirulina. Če ima otroček rad testenine prodajajo v Kalčku (za drugje ne vem, ne delam reklame) tudi rezance z algo spirulina. smrečica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

8. sep 2007 19:05

Kristalka je napisal/a:
Jaz sem si pred operacijo "nagnala" hemoglobin s suhimi marelicami
He he he, pri meni bi se povsem obneslo, ne bi bilo pa to preveč všeč tehtnici ;)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. sep 2007 1:38

Se kar strinjam z jade - kot pravijo: "šta se mora, nije težko;)". Sicer ima največ železa prav meso, ki ga nečak ne mara, tak da bi jaz na njenem mestu probala meso zakrinkat v kake zalogajčke, ki bi jih maral, dostikrat otroci jedo razne žepke, polnjene z mesom, mogoče bi mu to bilo všeč. Meni nobena vegi zadeva ni dovolj dvignila železa, sem pa poizkusila marsikaj, ker sicer nisem vege, vendar pa res zelo redko jem meso, tako da se moram kar malo spomnit, da vsake toliko jem kak horseburger (konjsko meso ima največ železa). To ne pomeni, da ne bo delalo pri vas, je pa potrebna previdnost, vsaj pri tako majhnem otroku (redne kontrole, če mislite experimentirat), ker ni nujno, da bo to delalo... Veri

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. sep 2007 6:52

Vsekakor vztrajaj pri sirupu, saj pomanjkanje železa v prvi fazi težko nadomestiš samo hrano. Šele, ko se stanje popravi ga uravnavamo s hrano. Vsaj 1/2 ure po užitju sirupa naj ne pije čaja, ker ga želiščni napitki nevtralizirajo.

Tudi ostalih zdravil ne smemo nikoli jemati s čaji, ampak z mlačno vodo, dočim je kapsule priporočljivo jemati z jogurtom.

kobra 1

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

14. jul 2008 17:35

Jaz sem svojemu sinu hemoglobin popravila z jetri. Kos jetrer sem imela v zamrzovalniku in sem jih tako lažje ribala v juho kot zakuho, kar gosto. Sicer takoj na začetku, ko jetra padajo v vrelo juho neznansko smrdi, potem pa je to rad jedel. No, tudi sicer je bil priden jedec. Meni pa najbolj pomaga koprivov čaj, ali pa koprive pripravljene kot špinača. Pa res dober je sirup iz rdeče pese in še neke druge sestavine, od Fabjana, ki obstaja tudi za otroke. Pa suhe slive so v redu, v lekarni pa se dobi tudi sok iz suhih sliv. Je pa res, da vse to pomaga šele čez čas, medtem ko pripomočki, ki jih predpiše zdravnik učinkujejo veliko prej. Veliko je odvisno tudi od tega, kako telo samo absorbira železo. zoja2

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. sep 2012 20:43

Ali se transfutija (zaradi anemije železa) opravi na tešč?

katti

mamisi  

član od: 6.2.2012

sporočila: 8

4. sep 2012 21:10

Če ne mara sirupa, se dobijo tudi tablete, ki jih liže kot bonbonček. Pri nas smo spravili le tako železo na pravo raven. Priznam, da tudi meni ni bil sirup všeč in ko sem to povedala zdravnici, nam je  pač predpisala tablete za lizat. Posvetujte se z zdravnico v tej smeri, ker imajo otroci zelo radi bonbončke, samo gristi jih ne sme, se prime na zobe.

mamisi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti