Krompirjevi svaljki - se jih lahko zamrzne?

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

16. okt 2010 22:20

Ko je krompir kuhan, nimaš kaj delat 15 minut. Stisnem krompir in medtem, ko se hladi, zastavim vodo. Ko voda zavre, njoki čakajo.

Nekaj mojih fint:

Krompir kuham cel in olupljen v zelo slani vodi, da sol potegne nekaj vlage ven.

Delam s toplim krompirjem - tik pod 60 st.C (Pa ne mislit, da merim s termometrom :). Jajce dodam, ko lahko držim prst notri - takrat je namreč pod 60 st.C)

Najprej dobro zmešam krompir z oljem in jajcem. Moko dodam zadnjo in ne gnetem. Samo premešam na grobo. Potem na hitro pognetem dobro pomokano kepo mase za eno 'glisto' kar med dlanmi in to je to.

 

Sergej

BORCEK  

član od: 2.1.2010

sporočila: 66

16. okt 2010 22:44

Jaz jih sicer nimam narejenih v 15', ker ko vroč krompir stisnem dodam jajce ali več, pač odvisno od količine krompirja in malo masla. Potem pa počakam, da se mi ohladi , ker ohlajen krompir drugače sprejema moko , jaz dam vedno ostro, in se testo ne mehča oz. paca. Tako sem videla tudi, da delajo profiči - sem bila na celodnevni delavnici v eni kraški gostilni. Smo pa jih pa na hitro vrgli v slan krop in takoj, ko so priplavali na vrh, smo jih dajali na pladenj in pokapali z oljem, predno so šli v hladilnik. Ko jih rabijo skuhat sveže, vržejo samo v slan krop in ven. V testo se pa da kakšen jajc več kot običajno. lp BORCEK

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

17. okt 2010 19:43

To pa že,ja! Sem že mislila, da samo jaz porabim vsaj 1uro za svaljke- skupaj s kuhanjem krompirja. Razen z instant krompirjem, to bi pa šlo v 15 minutah. londonska rezina

maja99  

član od: 18.8.2009

sporočila: 27

17. okt 2010 20:43

Skoraj vedno jih delam iz pire krompirja, ga namenoma pripravim več . Delam dogle kače in jih z nožem režem na manjše koščke, se ne matram z svaljkanjem. Lonec z vrelo vodo mam že pripravljen in ji sproti delam in kuham . Lp, Maja maja99

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

6. nov 2011 17:51

ojla

Rabim pomoč glede krompirja,danes sem skuhala krompir v oblicah in sta mi dva debela krompirja ostala,ker pa nimam časa, da bi naredila svaljke me zanima, če jih lahko uporabim jutri in naredim svaljke.

    lp

-pika

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

6. nov 2011 18:10

Seveda ga lahko uporabiš jutri za svaljke. Jaz bi ga sicer danes pretlačila, lahko dodaš malo masla ali smetane ali pa kar vroče mleko in ga do jutri pospraviš v hladilnik. Jutri pa ša malo mokce pa jajce, pa bo testo za svaljke nared.

zeta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. nov 2011 20:18

Hja, ne vem ali boš lahko jutri hladen krompir stisnila oz. pretlačila? Zakaj ne narediš takoj svaljke in jih daš v zmrzovalnik? Za to potrebuješ 15 minut.

 

Pozdravček!

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

6. nov 2011 22:10

jutri bodo torej svaljki glede tlačenja krompirja se bom pač malo namučila,ampak krompir se bo vsaj porabil da ga ne zavržem.

  hvala obema in lahko noč

 

lp

-pika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. nov 2011 22:38

Če imaš mikrovalovnoi, ga olupljenega malo segrej, ga boš lažje stlačila.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

7. nov 2011 12:08

Če pa nimaš mikrovalovke, ga lahko segreješ v vodi na štedilniku. sama uporabljam 2 načina za to:

- ali ga dam v mrzlo vodo (ravno toliko, da je pokrit) in ko zavre, je ko nov..

- ali pa ga dam v vrelo vodo in ga "pokuham" kakšno minutko...takisto ko nov..

 

Zdaj si najbrž že vse obvladala, morda za kdaj dručič pride prav..

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti