Hrano na letalo? da ali ne?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. sep 2007 12:56

čokoladko, čips ali kake pištotke imaš lahko pri sebi, drugače pa je s sadjem. ne vem, kako je na mauuritiusu, a mnogih neevropskih deželah so zelo občutljivi na hrano. štos je v tem, da nimajo nekaterih bolezni in zato s številnimi ukrepi poskrbijo, da ih ne bodo dobili. najbolj strogi tozadevno so avstralci in še posebej novozelandci. kot ti je vendelina povedala, imaš na letališčih možnosti za prehranjevanje, če ti letalska hrana ne zadošča. meni je vedno, razen letos marca na čarterskem letu v mehiko. joj kako sem zavidala skupini štajercev, ki je bila dobro založena s čipsi in podobnim. mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. sep 2007 13:22

Šminko imaš lahko v torbici, tako kot jo imaš vsak dan. Ogledalce tudi (sicer je butasto, ker v bistvu lahko razbiješ ogledalce in potem malo s črepinjami poškoduješ stevardese.....kako to, da tega ni še nihče iz antiterorističnih ukrepov pogruntal). Čistilno mleko, tonik, tekočine za kontaktne leče, aceton, laki za nohte, šamponi.....to je pa tisto, kar raje spravi v kovček. Ker več ur v prozorni vrečki po letališčih prenašati ....je popolnoma odveč. Vendelina jr.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

7. sep 2007 13:36

Vse kar misliš, da boš potrebovala pri sebi, moraš dati v ZIP plastično vrečko - 1liter, več ne na osebo. Tisto, kar boš kupila v duty freeju pa mora ostati zapakirano, ne smeš odpreti na letalu. Je pa čisto odvisno, koliko kje komplicirajo. Avgusta v Copenhagnu so zelo. Prav vse lončke in stekleničke so preverili. Lahko pa pogledaš na http://www.adria.si/sl/landing.cp2?cid=15E4C272-D Vodič za potnike Prtljaga, boš našla zelo podrobna navodila, kaj smeš imeti v ročni prtljagi. Kozmetiko v velikem kovčku pa dobro zaščiti, da se ti kaj ne razlije. Saj veš, kako premetavajo kovčke. Laškega pa popij kolikor moreš, predno se čekiraš. ;)) Lepo potovanje ti želim in varno se vrni. barbara9

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. sep 2007 13:38

Ne, sej to nisem mislila vlačit v osebni prtljagi. Šlo se mi je bolj recimo za šminko, pač za tisto kar imam v torbici vsak dan. Ogledala pač ne. Definitivno bom pogledala še Adriino spletno stran. Jelenckova

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

7. sep 2007 13:48

Za dolarje pa preveri, kdaj so izdani, v nekaterih deželah ne sprejemajo starejših od leta 2000 (prijateljica je imela problem v Indoneziji). Ampak, prosim, preveri, kako je v deželi, kamor potuješ. barbara9

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. sep 2007 13:52

Torej rabim dolarje za Dubaj? Predvidevam, da kar nekaj, če je tako drago. Jelenckova

tamt7  

član od: 17.12.2006

sporočila: 26

7. sep 2007 14:03

Preverjeno - na letalo lahko neseš piškote, sadje itd. Vso hrano pravzaprav, odprto ali neodprto, problem je samo v tekočini (tu je dovoljena le hrana za dojenčke), lahko pa kupiš vodo v notranji coni, ko si se že čekirala. Plastične zip vrečke za kozmetiko pa dobiš tudi na letališču; glede šminke in podobnih zadev ni problema, bolj problematična so npr. tekoča mila in losjoni, ker so v prevelikih dozah (mislim da je dovoljena doza le 125 ml). Druga stvar pa je spet kaj lahko neseš iz letala - ponekod ni dovoljeno vnašat v državo nobene hrane, to pa je najbolje preverit na internetu - npr. na strani odklop.com imajo informacije o posameznih državah, mislim da bi se našle tud te informacije tam. Lepo potovanje, tamara tamt7

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. sep 2007 14:12

Ne vem, kako je s plačevanjem z evri v Dubaju in na tamkajšnjem letališču, ker mo vsi imeli s seboj samo dolarje, ker smo potovali v Kenijo in Tanzanijo. Menjalnice so pa po celem letališču, in če ne moreš plačati z evri, pač menjaš.

Preden si kaj naročiš, pač poglej cene, da nisi potem presenečena ob računu.

Sprayi, losioni in podobne tekočine pa morajo biti v prozorni vrečki na zadrgo, prodajajo jih na letališču, vsebian ene stekleničke ne sme presegati sto ml. Hči tega ni vedela, pa je mroala pustitina letališču losion za telo, šampon in nek spray, ker so bile malo večje doze, je pa to imela v torbici, ker je toaletni kovček z ostalimi potrebščinami imela v večji potovalki.

Tako da kak sendvič, keksi, čokoalda in podobno ni problem za v letalo v ročni prtljagi, pijače imaš pa na letalu dovolj. Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. sep 2007 14:16

Jeeeeee, hvala vam. Ne bomo lačni!!! Hvala tebi mamamia glede nasveta o denarju, bova kar tam menjala € v USD, če bo treba. Ne mislim zdaj še v banko letat. Jelenckova

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

7. sep 2007 14:24

Se pridružujem napisanemu. Vse tekočine smejo biti manjše od 100 ml. Jaz sem letos v Duty kupila vodo, vendar so mi jo v Parizu pri prestopu vzeli. Mnoge stvari so skregane z logiko. V osebni prtljagi tudi ne sme biti kozmetičnih škarjic ali malega potovalnega nožička. limonca26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti