Hrano na letalo? da ali ne?

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

tema odprta - 7. sep 2007 11:30 | ogledi: 14.123 | odgovori: 50

Živjo!

Zanima me ali lahko na avion neseš hrano? Za pijačo, mislim, da je ne smeš. Že dolgo nisem potovala z letalom:)

Hvala za odgovore!

Lep dan vsem.

Jelenckova

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

7. sep 2007 11:44

v osebni prtljagi lahko imaš otroško hrano. drugače pa lahko neseš hrano v kovčku,ki gre na letalo. kakšno hrano bi pa nesla in kam? lp

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

7. sep 2007 11:45

Hrano ( obrok-malico...odvisno od dolžine leta) dobiš na letalu, če pa ješ zaradi kakšne diete samo svojo, si jo pač prineseš. Pijače ne smeš nesti s seboj preko carine, potem ko čakaš na vkrcanje v brezcarinski coni... lahko v dutyi free-u kupiš tudi vse kar želiš piti, ali pa jesti....To lahko neseš tudi na letalo miren let Petra 1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. sep 2007 11:46

Hm, nesla bi kakšno sadje in piškote na Mauritius, no pač, najprej do Munchna, potem Dubaja. Pač, nekaj malega, ker bova res dolgo in daleč potovala. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. sep 2007 11:47

Aha, potem si bova hrano pač kupila na letališču, ko bova čakala na nasledji let. Hvala za odgovore. Jelenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. sep 2007 11:50

Ne (razen tega, kar si kupila na djutifriju, s tem, da ne vidim fazona, zakaj bi z vrečko čipsa šla na avion, ker se to da pojesti v kopnem) Razen otroške hrane, če imaš s sabo majhnega otroka. V rednih linijah dobiš obrok hrane, pri čarterksih poletih malo manj izboren obrok hrane, pri nizkocenovnih prevoznikih pa jo ponavadi prodajajo. Na vseh letališčih so itak kafiči in si pač tak kupiš neko hrano. Sicer pa med letom ni tako važno, koliko poješ kot to, da čim več piješ, ker se v letalu hitreje "izsušujemo". Nuspojava tega je, da pač več lulaš.... Če že nekaj časa nisi potovala z letalom, te opozarjam, da v EU-ju tudi tekočine niso dovoljene, kar za žensko praktično pomeni, da moraš bjutikejs (neseser) v bistvu dati v potovalni kovček. Lepo potovanje Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 07. sep 2007 11:53:38

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

7. sep 2007 11:55

vandelina tukaj nimaš prav...iz duty freea lahko odneseš na letalo "celo trgovino" če ti paše papa Petra 1 hvala vandelina , da si popravila, sedaj je pa moj dodatek tukaj brez pomena....djutifri nima samo čipsa....lahko si kupiš tudi viski za zobe umivat, če greš v kakšno "problematičnodeželosslabovodo" lep dan Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 07. sep 2007 12:02:03 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 07. sep 2007 12:06:58

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. sep 2007 12:17

Ja, in tista vrečka z nakupov v dutiču mora biti lepo zalepljena z njihovim trakom in prozorne so. Jaz pa nisem smela nesti na letalo ene take pisane otroške stekleničke z dudo, v dutiyju sem jo hotela kupiti za darilo, pa so mi povedali, da to niti v prozorni vrečki ne sme na avion...Potem pa na letalu dobiš v roke nož in vilico, da lahko ješ. Kaj je zdaj bolj nevarno, otroška plastična steklenička ali jedili pribor?

 

No, da me ne bo zaneslo, kakšnih piškotov iz nahrbtnika ti ne bodo vzeli.

 

V Dubaju pa pazi na cene. Jaz sem družbi petih ljudi plačala kavo, pa je račun za pet navadnih kav in eno z mlekom znašal 42 USD. Daleč najdražja kava, kar sem jih kdaj pila.

 

Glede na to, kam letiš, boš imela na letalu spodoben servis, lačni in žejni gotovo ne boste. Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. sep 2007 12:17

Kaj pa čistilne robčke in take reči (šminka,...kremo za roke,..itd) lahko nesem. Kupila sem si take male stekleničke (50ml mislim da). Verjetno jih moram v prozorno vrečko dat ali kaj? Madona, ko sem nazadne letela, smo kamot vlekli s seboj Laški pir! Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. sep 2007 12:29

Aja, v Dubajo moraš plačati z dolarji? Ali lahko z €? Madona, ne vem kaj si boste zdaj mislili, samo jaz sem potovala vedno samo po Evropi. Če ne moram še dolarje kupit it. Jelenckova

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

7. sep 2007 12:46

vso kozmetiko lahko daš v kovček.zakaj bi besla pod osebno prtljago? meni še nikoli ni nič zmanjkalo iz kovčka pa zelo veliko potujem. drugač pa lahko neseš take male količine,samo morajo bit zapakirane v prozorne plastične vrečke.obišči spletno stran adrie imaš vse napisano. choco frito

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti