Goveja juha

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

29. okt 2013 14:30

Super



Matjaž

Sporočilo je spremenil(a) matjaž dne 29.okt 2013 14:32

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

29. okt 2013 14:37

Koliko časa pa kuhate govejo juho. z možem se vedno kregava, jaz pravim da se kuha vsaj dve uri, on pa pravi da je to preveč dolgo? Torej ko zvre kako dolgo se še kuha?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. okt 2013 14:40

Dolgo - pri nas dve do tri ure, da je meso res mehko, v ekonomu pa seveda manj.

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. okt 2013 14:51

Pri nas se juha tudi vedno kuha več kot dve uri, tako kot pravi limnol, da je meso res mehko. Nikoli je ne kuham v ekonomu. Pri naju se vedno pregovarjava: eden pravi da preveč vre, drugi da premalo

Še vedno pa trdim, da je najboljša goveja juha tista, ki se kuha na štedilniku na drva.

 

babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. okt 2013 15:25

Okoli tri ure kuham govejo juho. Ko zavre, zmanjšam ogenj do prepira, kot ga navaja babka1951, oziroma da juha po malem brbota; tako ostane bistra, so me učili.

 

Je pa zanimivo: moja mama in tašča pravita, da je moja goveja juha najboljša, meni je najboljša tista od tašče in nikakor ne uspem skuhati niti podobne, otroci pa obožujejo govejo juho moje mame.

Vedno pa k juhi postrežemo drobno nariban svež korenšek ter sesekljana peteršilj in drobnjak, posebej pa še v juhi kuhano korenje, narezano na kolobarje. Pa vi, kaj dodate juhi, ko je že v krožniku?

 

Aja, pa obožujem kite in želatinaste zadeve na mesu in kosteh, in kurje nogive, kremplje, če jih že kje dobim.

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

29. okt 2013 15:50

Na Primorskem  je navada, da se v juho nariba malo parmezana. No meni to ni všeč, sicer pa juhe ne jem, V juho dam pa vedno kuhat rumeno kolerabo, kar pa na primorskem ni navada in jo kar pohvalijo. Moja mama je tudi vedno v juho na krožniku potresla drobnjak.

branka

beno71  

član od: 3.1.2010

sporočila: 52

29. okt 2013 17:04

Jaz pri najboljšem sosedu kupim kosti od rumsteaka kjer se drži gor kar še nekaj mesa.Juhco pa kuham 5 - 6 ur, čist počas, od zelenjave pa vsega čist po malen še najboljša je sveža. Mi2 juho kuhava tudi na morju, zmer nama paše.

Lp

beno71

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. okt 2013 18:33

Jaz jo kuham toliko časa, da zlahka prebodem meso z vilicami, oziroma da so vezivne strukture dobro želatinirane - mislim, da ponavadi ne traja več kot uro in pol do dve, razen če je bila krava bolj športne sorte. Vedno dam vanjo nekaj kure (ponavadi tako bolj konkretno kuro -ne piščanca, ker je prenežen - kupim svežo, jo razdelim na kose in odstranim kosti; bedra brez kosti najraje pripravim po burgundsko, prsi v kakšnem curryju, peruti, hrbet in kosti gredo pa v juho). Kot jušni vložek imava najraje surovi beli del pora, narezan na tanke rezance (zeleni del je šel v juho), malo sesekljanega peteršilja, opečene kruhove kocke z jajcem ali fritate (na trakove narezane palačinke), včasih svež rumenjak, čez katerega prelijem zelo vročo juho, da napol zakrkne. Ponavadi dam v vsak krožnik še nekaj kuhanega mesa in korenja, pa je takale konkretna skledica juhe kar samostojen obrok. Dvakrat ali trikrat na leto me prime narest jetrne ali vranične cmoke, tisto juho potem potresem še z malo peteršilja in malo parmezana. lp, proxima

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. okt 2013 18:56

@proxima; sline so se mi resno pocedile ob tem zadnjem prispevku.

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. okt 2013 19:53

matjažu ne morem odgovorit, ker juho kuham vedno iz svežih sestavin, pač blokovsko življenje

Delam jo iz velikega kosa mesa, zato traja dlje, najmanj dve uri, na žalost brez kuretine.

Ponavadi zakuham zdrobove žličnike, občasno "ulite nudlčke" (vlivance) in juhi dodam vse, kar se je notri kuhalo (meso, korenje, koleraba, gomolj zelene, peteršiljevo in pastinakovo korenino...ter sveže mlet poper.

Se pa spomnim starega ata, ki si je vedno vliv še žlico cvička

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti