Barva za lase

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 6. sep 2007 16:58 | ogledi: 10.154 | odgovori: 17

Že cel popoldan iščem pa nikjer ne najdem kakšnega foruma, kjer bi kdo svetoval kakšna barva paše na osnovno barvo ali pa da bi bila vsaj kje kakšna barvna karta, kjer bi lahko pogledala katera barva mi bi pasala. Do sedaj sem imela vedno pramene, sedaj pa se odločam za barvanje.

Imam svetle kostanjeve lase in modre oči - vsak predlog je dobrodošel. Razmišljam o kakšni temno rdeči ali mahagoni barvi. Hvala

ariella

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

6. sep 2007 17:04

Mislim da je najbolje da jo mahneš do frizerj, ki ti bo znal najbolj svetovat glede na tvojo polt, barvo oči in strokturo tvojega lasu. Kar pa se rdeče barve tiče pa ti naj povem da letos ni modna ..... mogoče kakšna medena ...... Pa dobro frizuro ti želim, ker je itak pomembno da se v njen dobor počutiš in ne kaj je modno .... maserka

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

6. sep 2007 17:04

Jaz imam svoje isto kostanjeve lase,zdaj pa imam pobarvane s temno rdečo barvo in sicer znamko Subrina.Številko barve sem pozabila,v glavnem barva mi odgovarja in tudi prijela se je.Imam pa tudi sama modre oči,tako da se mi zdi da še sedaj bolj izstopajo s to rdečo barvo. LP sterkuš

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. sep 2007 17:13

Ariella_3 pri barvi Subrina vem,da zraven dobiš shemo,katera barva je primerna za naravno barvo las.Na žalost sem to ravno prejšni teden vrgla v smeti...če pa kdo ima,ga prosi,da ti prepiše. Lp,Tjaša Roncolino

gyokuro  

član od: 24.8.2006

sporočila: 16

6. sep 2007 19:32

Ariella_3 kot je svetovala sterkuš, modra in rdeča sta si fino komplomentarni barvi, hladna in topla kombinacija, ki v vseh odtenkih super izpade. Če imaš dovolj svetle lase bi ti sama svetovala raje kako naravno kano, ki se ti dalj obdrži na laseh, pa še problema z narastkom nimaš. Sama sem se navadila na rdečo kano iz lusha, ki mi naredi res noro barvo od oranžkastih do zamolklo rdečih in rjavih tonov. Veliko veselja z barvanjem. Lp, Gyokuro gyokuro

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. sep 2007 20:52

Barve na osnovi kane imajo v lekarnah. Kar precej teh zadev in baje ne vsebujejo nekih kemikalij... Imajo barvne sheme in tudi tam ti svetujejo. titta

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

7. sep 2007 9:22

če se vam je za igrat... dodate svojo sliko in približno ugotovite, kateri odtenek in katera frizura vam ustreza - so pa barvni odtenki precej "divji" - jaz bi se na tej osnovi odločila za barvanje pri frizerju, ker sicer lahko pride ven vse kaj drugega kot je željeno (glede na sedanjo podlago): http://hairmakeover.instyle.com/makeover/ tabina

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

7. sep 2007 10:15

Meni linka ne odpre :( Teja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. sep 2007 10:40

So stvari, ki se definitivno ne delajo v domači izvedbi. Korenita sprememba frizure in barve - to je posel za profesionalca. Profesionalce že na otip prepozna, v kakšnem stanju je las, ali rabi še kaj drugega, kot samo barvo - in ponavadi rabi. Sama hodim k moškemu frizerju. Enostavno sem ugotovila, da moški ženske drugače vidijo kot ženske in nas s svojim oblikovanjem frizure naredijo bolj seksi. Medtem ko ženske naredijo morda bolj "praktično" frizuro. Imava pa midva s frizerjem en kompleksen odnos. Kadar se najavim na striženje, se vedno najavim kakšna dva dni prej in potem mi pripravi nekaj skic za novo frizuro in potem še kakih 15 minut diskutirava o tem, v katero smer se bo rezalo...pa malo pijeva kavo in potem človek kakih 45 minut striže. O barvi se frizer posvetujem s frizerko-tehničarko, ki super obvlada barvanje in v bistvu pobarva tako, da lahko potem dvakrat barvaš narastek s produktom iz škatle iz hipermarketa, čez tri mesece je pa itak treba obnoviti barvo celega lasu. Jaz imam tako na približno vsakih 10 tednov eno popoldne za dolg obisk pri frizerju in če tole računam na letni ravni, so moji letni stroški za nego las takšni - frizer: 300 EUR - lasna kozmetika: 400 EUR kar skupaj znese 700 EUR ali 13,5 EUR v povprečju na teden. Tudi če morebiti kdo najde kakšnega cenejšega frizerja, dejstvo je, da pri kozmetiki za lase se kaj veliko ne da prihraniti in tistih 400 EUR letno na eno glavo z lasmi bo šlo v vsakem primeru. Ali minimalno 7,69 EUR na teden (400/52). Z drugimi besedami, vse ženske z lasmi, mora v vsakem primeru za njihovo vzdrževanje odšteti 7,69 EUR tedensko. In potem se lahko tudi vsaka odloči, ali bo dala še kakšen evro več za to, da bo to dobro izgledala, ali pa za to, da bo na glavi nosila rezultate svojih eksperimentov. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti