Rafaelo

Ula  

član od: 15.3.2002

sporočila: 7

tema odprta - 15. jun 2002 11:23 | ogledi: 4.770 | odgovori: 4

Pred kaksnimi 14 dnevi sem tu na kulinariki zasledila recept za rafaelo kroglice, ki pa ga ne najdem vec. Sestavine so bile: smetana, kokosova moka, med, sladkor, ne vem pa kolicin. ga ima kdo spravljenega.

Ula

neznan uporabnik

15. jun 2002 12:46

Ula, ta recept sem dobila od neke tete, ki zelo rada dela sladice in razno razne specialitete. Jaz tega nisem še delala, ampak teta pravi da deluje:) 2 dl vode zavri z 1/2 kg sladkorja, ohladi in dodaj 1/2 kg zmiksanega masla. Dodaj 1/2 mleka v prahu in še 15 dag kokosove moke. Vse skupaj zmešaj in daj v hladilnik za 3 ure ali čez noč. V vreli vodi olušči mandelje in jih daj na sredino kroglice. Kroglico povaljaj v kokosovi moki. Upam, da ti bo uspelo in da bos zadovoljna. martinca martina mravlja

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

16. jun 2002 0:35

Rafaelov na kulinarični je več. Vi pa imate v mislih "Rafaello kroglice", avtorica je Saša-Aleksandra Venturini. Recept sem že 3-x preizkusila, zato sem takoj vedela, kaj imate v mislih. Kroglice so bozanske.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

16. jun 2002 17:31

Me veseli, da vam je ta recept všeč, moram pa priznati da je prepisan in preveden iz avstrijske revije Koch- und Back Journal. V teh revijah je veliko uporabnih receptov vendar se mi zaradi mojega dobrega znanja nemščine ne da vedno prevajati. To je le eden izmed mnogih, vendar je tako dober, da sem ga morala prevesti. Še en lep dan želi Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti