Nedokončan popis nepremičnin

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 5. sep 2007 17:57 | ogledi: 1.764 | odgovori: 11

Na naši ulici ni bilo v nobeni hiši nobenega popisovalca. In sedaj naj gremo na Cankarjevo in čakamo v vrsti Nekateri bodo morali vzeti dopust ! Če to ni že mal preveč !!!

Vem da ni naš KulSlo pravi naslov za tak gnev, ampak sem morala povedati "naglas".

Lili

lili A.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. sep 2007 19:09

Kaj pa pravijo na ustrezni spletni strani? Tam povprašajte; zakaj bi kdo stal v vrsti, če bi se popisovalec moral oglasiti pri vas doma?

Mi smo to sicer izvedli sami, popisovalka je le prekontrolirala in smo opravili v desetih minutah, čeprav gre za tristanovanjsko hišo s 1000 kvadrati površine.

Mamamia

mamamia

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. sep 2007 10:53

Včeraj sem slišala, da lahko samopopis naredite še do 1.12. Sonja

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

6. sep 2007 11:21

Moja popisovalka je zamudila eno uro, ker se je zaklepetala s sosedi. Ker se mi je to čakanje zdelo kar malce "too much" (glede na to, da se je napovedala ob določeni uri), sem jo poklicala in je prišla že čez par minut (polna izgovorov seveda). Opravili sva v 10 minutah... Saj je bila prijazna, ampak red je pač red! Zato se sploh ne čudim, da popis toliko časa traja... Kozmeja

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

6. sep 2007 12:07

Tudi pri nas jih še ni bilo. Ker živimo na podeželju, kjer so hiše razmetane, jim to delo ne diši preveč, ker bi mogli večkrat po ,,rovtah" , potni stroški popisovalcev pa so prenizki in se jim ne splača. Oni oddajo papirje, da so vse opravili in da stranke pač niso dosegljive, ti pa si potem dolžan poskrbeti za vse sam. Pa se tu pojavi problem. Pri nas imamo dve hiše kjer prebivata dva stara človeka, ki se jima o vsem tem niti ne sanja kaj dosti. Eden je gospod star cca. 70 let, skoraj slep, ker ima sivo mreno, živi sam in nima nekega bližnjega sorodstva. Druga je gospa stara 76 let, ki je pred tremi meseci postala vdova, nima otrok in po tragediji, ki jo je doživela, ji včasih že osnovni nakup v trgovini ali pa plačilo položnic predstavlja problem. Kaj bo s takimi " reveži" ? Kdo bo njim kaj razložil, jim pomagal? Konec koncev smo te popisovalce plačali mi državljani in so zato dolžni narediti to izmero. nana1

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

6. sep 2007 13:12

Zivjo Jaz sem šla danes kar na Zemljemersko 12, na geodetsko upravo. Ful so bili prijazni in nič nisem čakala. Svetujem namesto na Cankarjevo na Zemljemersko...... lp T tajkec

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. sep 2007 13:13

 V naše rovte so pa prišli, pa še prav prijazno je po telefonu klicala prejšnji dan, če bomo doma. jade

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

6. sep 2007 14:08

Tudi pri nas je bilo isto. Ko sem poklicala, so ugotovili, da je iz popisa izpadla cela ulica in so me spraševali, če so to novogradnje, mi pa tu živimo 31 let! Tudi mi smo morali na Cankarjevo, s tem da smo šli takoj, ko je bilo objavljeno, da če kdo ni popisan naj preveri. To je bilo sredi avgusta in ni bilo vrste. Zdaj pa čakajo po 4 ure. Aja, pa da ne bo pomote, živimo zraven Ljubljane, v malo večjem kraju in popisane so vse sosednje ulice. lp Alenka

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

6. sep 2007 23:38

Meni se pa zdi zelo milo rečeno trapasto, da bom čakala toliko časa v vrsti in sploh kam hodila zato, da bom potem lahko plačevala davke. Še vedno sem zelo jezna. Na njihovo spletno stran ni možno postaviti nobenega vprašanja, telefoni pa so bili danes ves dopoldan zasedeni. Če niso uspeli popisati vseh nepremičnin, pa naj podaljšajo rok ! Zakaj mora biti to sedaj naša skrb oz. breme ? Tajkec hvala, v skrajnem slučaju bom šla na Zemljemersko. Aja še to, živim v Polju (Ljubljana). Lili lili A.

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

7. sep 2007 11:02

Pri nas se je popisovalka oglasila v začetku avgusta. Poleg hiše imamo še gospodarsko poslopje. Ker mi ni znala odgovoriti na kar nekaj vprašanj, sem poklicala brezpačno številko, kjer pa mi je odzivnik odgovoril, da številka ni več v uporabi, ker se popis zaključuje. No, na Cankarjevi sem hotela popisati tudi vikend, ki ga imava , vendar so mi povedali, da nisv a vpisani v zemliško knjigo, kar pa ne drži. Tudi nečaka kar naprej kliče bivša lastnica stanovanja, ki ga je kupil od nje, ker v zeljiški knjigi še niso uspeli urediti stvari.(eno leto) bios

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

7. sep 2007 11:31

MISLIM, DA JE ZADNJI DAN ZA ODDAJO PODATKOV DANES- 07.09.2007. Tako so ravnokar rekli po radiu. LP, alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti