Bučno olje

Zoda  

član od: 8.5.2007

sporočila: 25

tema odprta - 5. sep 2007 15:01 | ogledi: 22.173 | odgovori: 60

V kuhinji veliko uporabljam bučno olje. Rada bi kupila domače bučno olje pa me zanima, če mogoče kdo ve, kdaj se stiska bučno olje (v katerem mesecu je možno dobiti svežega)?

Zoda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. sep 2007 16:36

Kolikor se spomnim, da je kyara govorila o februarju. Sicer pa, če se stiska samo enkrat na leto, je ostali čas potem "staro" pri tebi ali pa pri proizvajalcu.

Sama imam dobre izkušnje z bučnim oljem kmetije Skledar nekje z Dravskega polja. Vem, da so imeli (zdaj že dolgio nisem bila tam) to olje na tržnici za Bežigradom v Ljubljani. Tam, kjer, malo naprej od ribarnice, čisto v kotu, prodajajo en domač kruh,......(trgovina ob steni, ne v sredini).

Vem tudi, da ga imajo vsak teden v Celju, ob sredah na "svinjskem sejmu", pa v Novi vasi, samo, ne vem, kdaj.

Mimogrede, tudi kisla repa, zelje, pa krompir, pečene bučnice,.......so zelo dobri. kar se olja tiče, imajo tudi hladno stiskanega. 

rimljanka

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

5. sep 2007 18:32

Bučno olje se lahko stiska vse leto. Bučna semena se v jeseni posušijo, tako se lahko olje dela čez celo leto. lp valči

Zoda  

član od: 8.5.2007

sporočila: 25

5. sep 2007 18:38

Hvala za odgovore. Moram si nabavit nekaj steklenic olja - res je dobro. Zoda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2007 19:45

V soboto pojdi na bio tržnico, ga bodo sigurno imeli, jaz sem istega kot Rimljanka kupila tam. Zaključuje se namreč eko teden. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. sep 2007 20:28

Je dober, a ne, Loni? rimljanka

neelica  

član od: 10.1.2008

sporočila: 1

22. maj 2008 17:45

Mi ga prodajamo, če koga zanima. Lahko pripeljem v Ljubljano. neelica

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

22. maj 2008 18:59

jutri se začnejo "Dobrote slovenskih kmetij" na Ptuju. Tam ga več različnih pridelovalcev prodaja. klavdija

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

22. maj 2008 23:26

Pozdravljeni! Skledar prodaja ob sredah na svinjskem sejmu v Celju in ob sobotah dopoldan pred Tušem v NOVI VASI - Celje. Jaz sem ga odkrila lansko leto na Dobrotah slovenskih kmetij. Kupujem tistega hladno stiskanega. Tako aromatičnega olja še nisem prej nikjer "srečala". Ampak, odkar sem si bolj domača s spletno stranjo www.geopedia.si, me je malo minilo tudi do tega olja. Sem si pogledala kje tale Skledar živi - Mislim da Apače 123 na Dravskem polju. No to je dober kilometer (po moji oceni) od tovarne v Kidričevem. Saj poznamo vsi Kidričevo. Sicer ne vem, kaj tam trenutno delajo, da mu ne bom delala krivice, ampak Kidričevo je bilo svoj čas ja sinonim za svinjarijo. No, saj morda se pa motim! Meni se je vse skupaj zdelo, kot da bi jedla bučno olje iz Teharij - nad Cinkarno Celje.... Ne vem no.... to olje mi je daleč najboljše.... in sem zdaj kar malo jezna. Če katera ve, s čim se sedaj ukvarjajo v Kidričevem.... Sem kar sama pogledala... www.talum.si ....ukvarjajo se z aluminijem.... Lep pozdrav, veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 22. maj 2008 23:36:59 Sporočilo je spremenil(a) sara dne 22. maj 2008 23:38:27

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. maj 2008 5:00

Mi ga stiskamo čez celo leto, začnemo pa februarja. Pač po potrebi, iz 10 - 15 kg naenkrat, da ne postane staro. Tako imamo vedno svežega.  Se ravno dogovarjamo, da ga bo potrebno spet iti stiskat, ker bo skoraj zmanjkalo.

Kyara

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

23. maj 2008 16:34

Mi ga jemljemo od Oljarne Veselič iz Moškanjcev že dolgo. Olje je res odličnega okusa, shranjeno v steklenih temnih steklenicah, kar se mi zdi bistvenega pomena, za ohranjanje osnovnega okusa olja. Pred dnevi sem bila v Lj, pa sem na tržnici videla bučno olje v plastični steklenici, ko sem malo povprašala prodajalko o tem mi je povedala, da gre olje dobro v promet in ji je zmanjkalo steklenih steklenic. Ostali izdelki so bili na stojnici kot bio pridelava. Sicer teh izdelkov ne kupujem, ker jih pridelam sama na prijazen način doma, si pa rada ogledam kaj prodajajo. Domače olje v plastiki me je pa razočaralo. Lp Nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti