Med in cimet

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. sep 2007 8:48

Kot vedno je resnica nekje vmes. Za zacetek nas wikipedija pouci, da je vecina tistega, kar prodajajo v ZDA in Kanadi kot cimet, v resnici ni pravi cimet (Cinnamomum verum, imenovan tudi cejlonski cimet), ampak kasija (Cinnamomum aromaticum) in burmanski cimet (Cinnamomum burmannii), ker sta cenejsa in bolj prilagojena okusu zahodnega potrosnika. Farmakoloski efekt pri diabetesu, lipidih in hipertenziji ima dejansko drugi, "nepravi" cimet oziroma kasija, zal pa ga je treba zato jesti v velikih kolicinah - najmanj 1 gram. Prav ta, nepravi cimet vsebuje tudi kumarin - alkaloid, ki vpliva na strjevanje krvi in pri dolgotrajnem uzivanju v velikih dozah lahko povzroci kronicno okvaro jeter in ledvic, zaradi cesar uzivanje vecjih kolicin "cimeta" kar tako ali na svojo pest odsvetujejo. Pri uporabi v zacimbnih kolicinah je neskodljiv. Kako lociti oba - lupina nepravega cimeta ali kasije je trda in debela 2-3 mm, lupina pravega cimeta pa je sestavljena iz vec tankih plasti, ki se zlahka zdrobijo. Nepravi cimet vsebuje veliko skroba in se tako kot krompir obarva modro, ce ga pokapljamo z jodovo tinkturo. Za konec: kadarkoli vam kdo skusa prodati eno samo snov, metodo ali tehniko kot panacejo (zdravilo za vse bolezni), bodite skrajno nezaupljivi, prav tako kot takrat, ko vam poskusajo kaksno drugo stvar okrivit kot vzrok za vse bolezni. In imejte v mislih, da je navsezadnje tudi zivljenje le spolno prenosljiva bolezen, ki se vedno konca s smrtjo...:)))) lp, proxima

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. sep 2007 10:39

   Odlična razlaga, Proxima, res hvala. Torej se mi res ne splača iskati cejlonskega ...

Nasja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

7. sep 2007 11:29

Proxima tvoji odgovori so vedno tisti pravi rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. sep 2007 12:47

proxima je napisal/a:
In imejte v mislih, da je navsezadnje tudi zivljenje le spolno prenosljiva bolezen, ki se vedno konca s smrtjo...:)))) lp, proxima

 

Super primerjava z vsem bombastičnimi enostranskimi članki na zdravstveno tematiko. Proxima

Cila

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. apr 2008 16:00

Cila, zanima me, če si naredila kuro z medom in cimetom. Ta članek sem danes dobila po e-mailu in me seveda zanima, če so res kakšni učinki. Lep pozdrav! regina

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. apr 2008 16:05

Vetrovi: v skladu s študijami, izvedenimi v Indiji in na Japonskem, med s cimetom odpravlja vetrove. Ne dela mi citiranje... Ampak, zgornja trditev pri meni ne zdrži, ker mi ravno med povzroča omenjene težave.

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

15. apr 2008 16:10

jaz jem med in cimet v kombinaciji vsak dan, za zajtrk z manj mastno skuto, včasih dodam še kakšno sadje

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. apr 2008 16:26

Vesnal, ali to uživaš že dalj časa? Ali so že kakšni rezultati? regina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. apr 2008 16:54

regina je napisal/a:
Cila, zanima me, če si naredila kuro z medom in cimetom. Ta članek sem danes dobila po e-mailu in me seveda zanima, če so res kakšni učinki. Lep pozdrav! regina

 

Nisem - parkrat sem probala, potem pa ni več šlo.  Kolikor sem kasneje brala, tista malenkost cimetovega praška na medu sploh  ne bi učinkovala, da bi dala gor kar par žlic   .... .

Cila

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. apr 2008 17:14

Zanima pa me, če je katera druga naredila kakšno kuro meda in cimeta in seveda, če je učinkovalo. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti