Potovanje v tunizijo ali egipt

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

tema odprta - 4. sep 2007 20:51 | ogledi: 6.443 | odgovori: 18

Prosim za nasvet,vas, ki potujete.Odpravljamo se na enotedenske počitnice in sicer ali v Tunizijo ali v Egipt.Naša želja je, da bi iz stacionarnega hotela delali izlete.Če je kdo kje podobno letoval naj mi kaj svetuje.Varianta je tudi neki safari v Tuniziji,kjer si večji del v sahari vendar ne vem, če ni to predolgočasno oziroma enolično.Prosim za nasvete vas, ki ste v teh destinacijah že bili in kaj lepega doživeli.

BISERKA55

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. sep 2007 22:34

biserka, sem bila na safariju v tuniziji (maturantski izlet). Tri dni smo se vozili z džipi, tri dni pa smo bili v hotelu, kjer se je dalo še na kakšen izlet. Tista sahara je super. Res se v treh dneh naredi približno 1000 km, ampak je kar nekaj ogledov vsak dan - npr. ostanki rimske civilizacije - kolosej, oaza datljev, gorska oaza z naseljem, hribovje matmata, kjer so najvišje temperature menda do 60 stopinj C in podzemna hiša - kjer še vedno živijo domačini, vrata v saharo in jahanje kamel, njihovo veliko slano jezero, proizvodnja in trgovina tepihov, neka najbolj poznana tržnica (tam sem kupila pravo tunizijsko pecivo) in še kaj. Vsak dan se prespi v drugem hotelu in je drugi restavraciji, kjer postrežejo pravo tunizijsko kosilo. Tisto urico ali malo več vožnje z džipom med posameznimi točkami, pa ponavadi popestri šofer džipa, marsikateri zna tudi kaj slovensko... V tistih treh dneh v hotelu v Hamametu pa smo se nakopali, odpočili in si ogledali mesto. V glavnem to so bile moje najboljše počitnice... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 04. sep 2007 22:36:35

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

4. sep 2007 23:10

Glede na to, da imate samo en teden in da bi iz hotele vsak dan kam šli, priporočam raje Tunizijo. V Egipt se splača, bolj kot tiščati se ene destinacije, potovati po državi. Sama sem šla za slabe tri tedne, sicer bolj po študentsko z nahrbtnikom, pa še ogromno nisem videla. Egipt je res eno posebno doživetje in če nočeš samo slikat piramid ali se tlačit na kak turistični čoln, ki te pelje malo pisane ribice Rdečega morja pogledat, si moraš vzet malo več časa. Drugače pa agencije ponujajo tudi nekakšno potovanje za en teden z ladjo, ki pelje po Nilu od zgornjega proti spodnjemu egiptu, pa vmes še kam skočiš in kako znamenitost poškljocaš. Tako sicer narediš veliko kilometrov, ampak nimaš kaj dosti od tega. Po moje se ti na koncu zdijo že vsi templji enaki, takele ture z ladjo pa tudi niso prav poceni. V primeru, da se odločite za Egipt je po moje bolje, da se parkirate npr. V Sharm el Sheiku ali Dahabu, pa raziščete Sinaj, ker je res kaj videt. Iz Sinaja obstajajo tudi enodnevni izleti v Kairo, kjer te peljejo do Khan el-Khalilija, turistično najbolj obleganega in znanega bazarja, v mošejo muhammada Alija in do Gize poslikat trojček piramid. Sicer ne vem, kako to izpeljejo v enem dnevu, ampak očitno gre. V Tuniziji sem bila pa nekako tako kot matilda, predvsem je precej manjša in jo je lažje obletat iz enega hotela. petkica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. sep 2007 7:12

Se podpišem pod matildo - enako, Tunizija, tri dni safari (zabavno, kot je le kaj, šoferji džipov smešni za crknit :))), če ni drugega, nabijejo arabsko muziko in organizirajo ples v puščavi ail pa norijo čez sipine, mi pa na strehi džipov...), tri dni pa v hotelu v Hammametu, od koder vsak večer do mesta do medine, kjer je živopisan bazar, skratka, nič dolgčasa. Le s safarijem vidiš praktično celo deželo, spreminjanje vegetacijskih pasov in spiš v fantastičnih oazah. Tudi v Egiptu sem bila dober teden in sicer na avtobusnem izletu od Kaira do Luksorja, od koder smo šli potem z avionom skočili še v Abu Simbel, ki je praktično "must see", če si v Egiptu. V Kairu smo bili 2 dni, mesto in pač piramide, nato dol ob Nilu, ogled vseh templjev, en dan v Hurgadi ob Rdečem morju (potapljanje, korale...), en dan križarjenje po Nilu, seveda jahanje kamel, obisk beduinov z džipi v Sahari, obisk črnske Nubijske vasi, videli smo praktično vse. Egipt je bil meni osebno bolj zanimiv kot Tunizija, res, da sem šla najprej v Egipt in mi je bila cela "scena" bolj znana. Toplo priporočam! Vendar ne vem, če imajo pri nas takšne ponudbe, jaz sem bila z Zagrebško agencijo Sai tours, tam sem tudi vplačala in se prijavila, avion je dol letel iz ZG, nazaj pa priletel v LJ. (imam prijatelje v ZG, smo šli skupaj). Je že petkica napisala, da je možno, da je samo križarjenje, ki je pa kar drago. Dodala pa bi, da se je to z busom vsekakor splačalo, kljub temu, da veliko prepotuješ. Sicer pa DAHAB!!!! hehe katka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2007 7:34

Mi smo delali Katkino varianto s slovensko agencijo in sicer Oskarjem iz Kranja, je bilo v redu, razen mojih zdravstvenih težav, za katere oni niso bili prav nič krivi. Smo pa šli iz Kaira z nočnim vlakom proti jugu. Za dopustovanje v Egiptu pa je resnično Dahab najboljša izbira, nad Hurgado sem bila razočarana. No, ja, sicer je pa tako, da so hotelski kompleksi ločeno ločeni od samega mesta in se večinoma nahajajo kar daleč od mest. Malo mesto v malem, tu je pa itak vseeno, kam greš. Samo take variante niso zame. Loni Makaroni

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

5. sep 2007 8:45

Midva greva pa ćez slabe 3 tedne v Hurgado za en teden, to imava še dolg od lanske obletnice poroke. Letos sva imela morja in počitka le par dni, otroci so šli že po svoje, midva pa sva okrog hiše delala, zato greva sama. Kot pravite, križarjenje je kar drago, tale aranžma pa sva dobila kar ugodno. Je namreč all inc., hotel v Hurgadi, 4 zvezdice, pa ene tri izlete bova naredila. Ostali čas pa misliva tudi malo počivat.Zadevo sva rezerv., plačala avans 30%, zdaj me je pa začelo skrbet, ali sva prav izbrala, ali sem se zafrknila z izbiro kraja, hotela, ali so 4 zv. premalo. Pa ne skočit name, kaj se pa greš, kaj pa to rabiš, priznam, da sva malo razvajena, želiva en nivo, dobro hrano, čistočo, medtem ko enim to ni pomembno. Nama je, zato lepo prosim, če ima kdo izkušnjo ali če koga pozna, ki je bil tam, mi pove, kako je hotel Le Pascha resort- čisto?hrup?hrana? Vem, da je v centru Hurgade, ob ulici Sakale, ob morju... Te dni obiskujem v zvezi s tem razne forume, med dr, sem bila tudi na strani Zveze potrošnikov, kjer so zbrane pritožbe, in ko vse to berem, sem skoz bolj panična, kaj vse me lahko tam čaka... V zameno pa ponujam izkušnjo na Djerbi, kjer smo bili vsi štirje 1 teden bili v Sidi Mansourju, kjer smo tri izlete naredili, ostale dni pa na plaži. Moram pohvaliti hotel, kjer je bilo čisto, dokaj prijazni, dobra hrana, na izletih pa pač doživiš malo sveta, ki je bil za nas pač čisto nov. Sprva sem bila lani navdušena nad kombin. safarija in počitnic v Tunizijo, pa je minilo, ko nisem mogla izbrat hotela, kjer bivaš zadnje tri dni, bil je slab, 3 zv. in sem po forumih zasledila graje. Če koga v zvezi z Djerbo še kaj zanima, naj vpraša, obenem pa prosim za odg. na zg. dvome, če kdo kaj ve. Hvala, pozdrave juma

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

5. sep 2007 11:55

Juma, kar brez skrbi, tako kot sta si zamislila bo čisto ok. Hurgada je veriga hotelov, nanizanih eden poleg drugega, na ulici pa ogromno prodajalcev vsega mogočega, precej skomercializirano. Kakšne posebne duše nima. Ampak saj bosta tam počivala, pač ne gledaš tistega, kar ti ni všeč. Je pa izhodišče za v puščavo in snorkljanje, korale na bližnjih otočkih so čudovite. Midva sva potovala po Egiptu z agencijo Oskar in smo bili v tem mestu malo več kot en dan. V vsakem kraju najdeš biserček. Torej tudi v Hurgadi. Sprejmi jo tako kot je. Lepo se imejta, barbara9

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. sep 2007 14:50

Ja, se strinjam, Hurgade 10 let nazaj še ni bilo, sedaj pa je to umetno narejeno mesto in je tako, kot je napisala barbara9. Edino moja pripomba je ta, da je v hotelih precej prahu zaradi piščavskega peska - pač bližina puščave in izletov turistov z džipi... katka

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

6. sep 2007 15:52

Matilda ,lepa hvala na tvoji izčirpni razlagi, ti moram povedat da jutri uplačam izlet.Povej mi natančno, kako naj se oblečem, oziroma kaj naj vzamem seboj da nebo preveč prtlage z neuporabnimi stvarmi.Naprej hvala BISERKA55

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. sep 2007 16:11

Biserka, me veseli, da si se odločila za dopust...nas bo pa zgleda kar zeblo tu... Glede oblačil bi ti svetovala, da s seboj vzameš poletno garderobo, vseeno pa še kakšen debelejši kos oblačila, ker je v puščavi ponoči hladno. Jaz sem bila tam maja, tako da ne vem, kako zgleda v jeseni. Vremensko napoved s temperaturami za nekaj dni naprej dobiš na netu. Seveda se priporočajo ohlapna bombažna oblačila, nekaj v čemer ti bo udobno sedeti v avtomobilu, pa seveda primerna športna obutev. Dobro je imeti kakšno pokrivalo in ne pozabiti na sončna očala. Takrat zvečer ni bilo tako zelo mraz, da bi se morali oblačiti v dolge rokave, vseeno pa ti kakšen zgornji del trenirke in vetrovka gotovo prideta prav - na safariju se vstaja zgodaj, včasih tudi ob 5 uri zjutraj, pa zna biti malo sveže. Čeprav se je Tunizija v zadnjih letih turistično zelo razvila, pa je vseeno pri odhodu v medino prijetneje imeti bolj zadržana oblačila, ker kljub njihovi veri radi pogledajo razgaljene turistke matilda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. sep 2007 16:24

Mi smo ravno dobro prispeli nazaj. Vročina za znoret. So bile pa to fantastične počitnice. Midve s hčero sva si za na glavo kupili šeš, mož pa klobuk. Stalno je imel probleme zaradi vetra. Odnašalo mu ga je in arabci so imeli kaj delat. Za Saharo si obvezno vzemi tudi kremo za sončenje. Zlata bo vredna. Želim ti prijetno bivanje v Tuniziji. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti