Brisače v kopalnici

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 3. sep 2007 20:49 | ogledi: 5.987 | odgovori: 46

Zanima me, kako pogosto menjate brisače v kopalnici - po vsakem tuširanju, čez dan ali dva ...?

Hobotka

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

3. sep 2007 20:58

Hmm ,ravno danes sem spet bila huda .Moji dve hčerki imata dolge lase in za vsako tuširanje porabita dve brisači.Noro trikrat na teden peerem samo brisače.P ri nas za vsako tuširanje porabimo eno (ali dve) brisači.Tisto za roke pa menjam trikrat na teden. Radi in lepo se imejte ursa40

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

3. sep 2007 21:28

Drage moje, jaz sem huda vsak dan, pa se mojih dveh moških nič ne prime. Samo trije smo, brisače pa perem trikdrat tedensko zahvaljujoč moji šparovni naturi (drugače bi jih še večkrat). Zelo fino bi bilo, če bi za tuširanje izumili papirnate brisače. Potem bi pa metala, metala.... LP ovčka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. sep 2007 21:33

Po tuširanju se mokra oblečem v haljo tako, da brisač ne potrebujem. Perem jo 1x tedensko. Brisače pa so skoraj za enkratno uporabo, glede na njihovo količino. ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 03. sep 2007 21:36:34

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

3. sep 2007 21:48

Pri nas imata otroka svoje take "ta velike"brisače za tuširanje, ki jima jih zamenjam na dva do tri dni.Za naju z možem jih moram menjat vsak dan, ker moj zlati možek po tuširanju včasih kar z brisačo po tleh pobriše Tiste manjše za roke in obraz pa menjam vsak dan.Kakšen je kup brisač ko jih operem in kolikokrat jih perem, si pa lahko mislite. Kristina

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

4. sep 2007 8:04

Meni se pa zdi uporaba brisač le za eno tuširanje potrata in nenazadnje nepotrebno onesnaževanje okolja(poraba energije, pralni praški), saj se vendar stuširamo in smo čisti, saj se le ne zmoćimo in umazanijo dol brišemo. Pri nas se brišemo dvakrat ali trikrat, potem pa v kuhanje, kajti brisač ne perem nikoli na 60 stopinj. Je pa res nekaj ob taki uporabi nadležno: mokre brisače se potem sušijo in po kopalničnih vratih in še kakšnih, kuhinj. stolih. No pa tudi če jo imaš le za 1x, jo moraš posušit do pranja, a ne? LP juma

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. sep 2007 8:35

ko sem bila še doma, smo jih menjavali po vsakem pranju, kar se mi je zdelo strašno potratno (finačno in okoljevarstveno). svoje navade sem spremenila na večmesečnem potovanju, ko sem imela zgolj 2 brisači. to je bila šola za mene. trenutno živiva v stanovanju, kjer kopalnico uporablja še moževa mama. da bi pridobila prostor za sušenje brisač, sva v merkurju kupila plastični obešalnik za na vrata z dvema letvicama. vsak svojo brisačo vedno obesiva na isto letvico. brisačo posušiva dvakrat, torej jo imava za tri tuširanja. razen, če se prej umaže ali zaradi vlažnega vremena ne posuši. tudi tisto za roke menjam na tri dni. v prejšnjem stanovanju sem imela radiator "lojtrca", ki je super za te zadeve. imel je možnost, da se vključi v elektriko, kar je bilo zelo praktično v obdobju tik pred ali po zaključku kurilne sezone. tudi v novi hiši bova imela tak radiator. mimi

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

4. sep 2007 8:36

Jaz jih menjam dvakrat tedensko. Čeprav sva smo dva se jih kmalu nabere za cel stroj. alexis

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

4. sep 2007 8:53

jaz imam prav sistem :)) ker si ponavadi vsak dan poleg tuširanja umivam tudi lase, si s svezo brisaco posušim lase, za brisanje telesa pa uporabim brisačo za lase od prejšnjega dne - ker pa res ne more bit umazana od sveze umitih las. Potem imam pa se eno brisaco pri umivalniku - za umivanje obraza, to menjam cca. 2x na teden. Moj fant je bolj varcen in se po tuširanju veckrat obrise z isto brisačo, kar se mi pravzaprav tudi ne zdi nič narobe. Scorpy

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

4. sep 2007 9:23

Hmmm... pri nas smo po "gorenjsko" varčni. Ker nobeden izmed nas fizično ne dela.... se dejansko brisače ne umažejo, razen tiste za roke, ostale po tuširanju pa res ne. Vsak ima svojo za tuširanje, ki jih operem konec tedna. Za roke pa jih menjam sproti dva do trikrat na teden, pač po potrebi. Če se komu kopalna brisača umaže prej, jo pač vrže za oprat... Tako da ob normalnem tednu je ravno za en stroj brisač... Poleti ko se hodimo kopat in uporabljamo še druge brisače se seveda vse skupaj podvoji ... Maša Sporočilo je spremenil(a) masenka dne 04. sep 2007 09:27:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti