Brisače v kopalnici

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. sep 2007 9:51

jaz jih menjavam 1x tedensko oz. po potrebi. Če je umazana, gre v koš, če je bila že 2x posušena tudi. Ni pa potrebe, da se kdo čuti užaljenega ali napadanega, ker pač pere drugače. Vprašanje o pranju brisač je precej osebno in vsekakor postavljeno z namenom, da vidimo, kako to delajo drugje. In da, morda, se zamislimo in si rečemo, hm, morda pa jaz pretiravam s čistočo ali pa, hm, lahko bi res pogosteje. Ali pa ostajamo pri uveljavljeni praksi, ki nam odgovarja. Kakorkoli, ne rabimo študirati kaj je prav in kaj ne. In se počutit več ali manj vredni (pametni...)ob tem Je pa res, da se bo treba vse bolj ozirati tudi po naravi, kakšne praške uporabljamo, izbirati alternativne pralne oreške ipd. in programe, ki varčujejo z vodo in ne obremenjujejo toliko okolja. Je kar potratno, da si s pitno vodo peremo perilo oz. celo splakujemo WC-je, ampak zaenkrat je pač tako. včasih razmišljam, da bi precej pripomogli, če bi vodo iz pralnega stroja lahko napeljali v kak rezervoar od tam pa v kotliček za splahovanje WC-ja...

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. sep 2007 12:17

tortica, naša nova hiša bo imela dvojno vodovodno napeljavo. deževnica bo šla za zalivanje vrta, pranje in wc. če jo bo zmanjkalo, se bo preklopilo na pitno vodo. problem je v tem, da vse take stvari zelo veliko stanejo. če hočeš biti okoljsko osveščen, je treba najprej veliko vložit. mimika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. sep 2007 12:21

Ja, mimika, res je, ampak pri drobnih rečeh pa je vložek pogosto le zdrav premislek in volja do spremembe. Se stinjaš?

 

rimljanka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

5. sep 2007 13:31

Pri nas, se brisače menjajo vsak dan. Pozdravček!

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

5. sep 2007 13:56

anamarija1 je napisal/a:
Zaradi mene lahko operete brisače 1x mesečno, nobenega nisem obrekala, zato prosim, dovolite mi, da delam tako, kot mi paše. samo 1x jo uporabim nato roma v stroj. Razumem pa Drejčka, saj bi verjetno moj mož ravno tako delal kot on, če bi bil sam. Anamarija

 

Oprostite, ampak kolikor ga poznam, drejcka ne bi dajala v kos z ostalimi moskimi (niti ne z mojim mozem in ne z mojim ocetom). Kadar nekdo kuha in pospravlja in sploh skrbi za velik del gospodinjstva v hisi pomeni, da ni malomaren, ampak se mu ne zdi potrebno, da brisace pere vsak dan.

LP

Jerneja USA

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. sep 2007 14:15

Jerneja, naslednjič ti bom napisala v italijanskeme jeziku, nisem rekla, da je Dreječek malomaren, to si ti rekla, niti pomislila nisem na to, kaj šele da bi izjavila. Jaz sem tako navajena in me ne bo nihče prepričal drugače. Drejček, če si tudi ti morda tako razumel, se ti opravičujem. Anamarija

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

5. sep 2007 14:33

No saj, finche" c"e" l"acqua lahko delamo kakor hocem, potem bo pa itak... Mimika, za tole vaso nalozbo vam pa cestitam!!! Imam enega znanca, ki je tudi to naredil, amapak zaradi visokih cen vas je, na zalost, takih malo (midva zaenkrat se nimava svoje hise). Jerneja USA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. sep 2007 16:07

tale naložba (ni edina v naši hiši v smeri varovanja okolja: toplotna črpalka, peč na biomaso, talno gretje, torej ogrevanje v nizkotemperaturnem območju, nadpovprečna izolacija strehe) se sklada z mojim prepričanjem, da bomo z energijo morali varčevati. ne zgolj zaradi lastnih finančnih zmogljivosti, ampak predvsem in zaradi okolja. problem je, da smo zelo razvajeni. strinjam se z rimljanko, da je včasih dovolj le zdrav premislek in dobra volja. ni nujno, da imaš dvojni vodovod. zapiranje vode med umivanjem zob je že korak naprej. in to pomemben. veliko sem na službeni poti in v hotelu nikoli brisače ne vržem na tla, ampak jo pusušim za naslednji dan. že v vsakem hotelu opozarjajo na to. mimika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. sep 2007 16:25

Ko bo voda zadosti draga, bo VSAK razmislil, kdaj je nekaj smiselno, kdaj pa ni. Recimo, prepogosto pranje, s preveč praška in mehčalcem.

To je tako, kot s tem, kdaj je kruh star in ga ne jemo več. Naslednji dan po nakupu ali..................?????

 

rimljanka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

5. sep 2007 16:42

Tudi midva gledava, da bo hiška okoljsko varčna, je pa res da so stroški bistveno večji, toplotna črpalka stane 3 mio sit, pa kolektorji, talno gretje,... Toplotna črpalka in peč na biomaso, a kar oboje??? Prosim, povej mi s čim ste prekrivali streho, da je nadpovprečna izolacija? hvala! lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti