Štrudel

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 2. sep 2007 10:06 | ogledi: 5.696 | odgovori: 5

Rada bi spekla štrudelj iz sliv ima katera recept?hvala

neznan uporabnik

2. sep 2007 10:59

Za dober recept za slivov zavitek je, po moje bistveno,da slivam dodas piment,oplemeniti okus sliv.Jaz ga dodajam vedno in povsod, kjer so slive zraven. bberta bberta

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. sep 2007 12:16

morda bi poizkusila takole:razvleceno listnato testo namazemo s slivovo marmelado(ce je ni pri roki,je dobra tudi katera druga) , na vrh damo nadev( slive damo za par minut v mikrovavko,da se malo zmehcajo)potresemo s sladkorjem ,cimetom in na grobo narezanimi mandeljni,in preprazenim drobtinami ali piskoti.Zvijemo ,namazemo s stopjenim maslom in specemo.Se topel potresemo s sladkorjem v pahu.Preizkuseno dobro!lp lucka52

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

3. sep 2007 8:12

Pri nas ne komlpiciramo s slivovim nadevom pri štrudlu.Izkoščičene slive včasih razrežemo na manjše kose,včasih pa pustimo kar cele polovice,jih razporedomo po testu,potresemo z drobtinami,cimetom,včasih tudi še dosladkamo s vanilijevim sladkorjem ali navadnim,zavijemo in damo pečt. ati zlati

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

3. sep 2007 8:27

Preizkušeno je zelo dobra tudi kombinacija sliv oz. češpelj in hrušk. Njama! Kombiniraš po okusu. Recepta ne znam povedat, ker ponavadi copram štrudlje po sistemu kar pade noter, ostane noter. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti