Tičina masa

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

6. jul 2009 11:18

Predno sem začela bolj raziskovati glede pekarije sem breskvice barvala tako, da sem kupila bombončke v obliki jajčk, ki so različne barve, ločila sem jih po barvah, dala vsako barvo posebej v skodelico za kavo in nanje le par kaplic vode, toliko, da se je barva stopila in s tem barvala breskvice.

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. jul 2009 12:27

Zelo zanimivo mizarka! Jaz sem si pa malo prej končno vzela čas, da sem si naložla slikice v album. Je bil že čas. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. jul 2009 16:29

mizarka, da se ti je dalo Pa da ne bom prevec zasla. V zadnji stevilki revije Hrana in vino je tudi domac recept za "ticino" maso - iz zelatine, fruktoze, sladkorja in glicerina. Ce katero ravno zanima.... Mislim da je drugacen kot ti, ki so ze na forumu. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

bambolina  

član od: 26.3.2007

sporočila: 10

25. jul 2009 22:07

Vem, da je bilo o tičini masi že veliko napisanega.... jaz sem jo celo kupila (Fondant) v Avstriji in probala naredit- oblečt eno torto z njo pa sem jo komaj komaj spravila na torto....bila je čist mehka in raztegljiva pa sem dala zelo veliko sladkorja v prahu zraven.... Je možno, da je tičina slabše kvalitete?.... ne morem in ne morem narediti okraskov....čist je popasta in kljub dodajanju sladkorja v prahu je premehka, da bi lahko kaj oblikovala.... prosim za nasvete... hvala... bambolina

speluza  

član od: 22.12.2008

sporočila: 7

16. avg 2009 16:23

Vse te torte izgledajo čudovito, kot umetnine. Jaz ne bi imela ne potrpljenja ne domišlije za tkšne okrasitve. Rajši tudi ne probavam s kakšnim takšnim krašenjem saj se bojim kako bi vse to na koncu izpadlo Speluza speluza

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. avg 2009 18:29

bambolina, Tičina se med prsti segreje in če je preveč topla, rata lepljiva, preveč raztegljiva in se težko oblikuje. Če rata taka, je boljše, če se da malo na hladno, npr v hladilnik za 10 min in se da spet oblikovat. No če že imaš izkušnje z kako drugo Tičino in ti samo ta dela probleme, pol je tudi možno, da je pač take kvalitete oz taka kot je. Za oblečt torto se jo samo malo razvalja na malo sladkorja v prahu, lih tolko, da se ne prime na pult, če nimaš nič spodaj. Če ne pa je fajn, da daš kako podlago. Jaz dam kar peka papir in ga pol obrnem na torto. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

16. avg 2009 18:53

Bambolina kupila si maso, ki je podobna Tičini ni pa Tičina, navzame se vlage in se solzi. Fondant se uporablja npr. na male kolačke prelit ali za prelit po krofih. Tičini pravijo Massa Tistrassa ali Massa Ticino. Nisi pa edina naredila te napake, men se je moja pustila normalno razvaljat, le torta je imela bolj moker izgled, pa brisala sem skoz pladenj okoli.......se pa učiš.....

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. avg 2009 19:33

je 2x kopiralo sory. Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 17. 2009 21:33

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

17. avg 2009 21:30

Imam eno vprašanje.Kje hranite torte oblečene v tično? lelči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti