Kako postati kuhar?

Katarinci  

član od: 30.8.2007

sporočila: 20

tema odprta - 30. avg 2007 15:59 | ogledi: 10.015 | odgovori: 5

ne vem če je ta forum pravi, ker sem nova tukaj.

zanima me, kako postati kuhar...srednjo šolo že imam narejeno, pa tudi s faksom se neki "mučim" :9 vendar ni niti malo v tej smeri. ker me kuhanje zelooo veseli in tudi uspeva :) me zanima, kako v bistvu lahko postaneš kuhar ne da bi spet sedel v srednješolskih klopeh!

hvala za odgovore!

katarina

Katarinci

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. avg 2007 16:08

Tako, da pogledaš malo naokoli, kje rabijo kakšnega kuharja. Poglej oglase v časopisu, na zavodu,... Če hočeš pridobiti kuharsko izobrazbo, se po moje da narediti prekvalifikacija v kakšni "večerni" šoli. Poglej na kakšno ljudsko univerzo, kjer ponujajo tovrstna izobraževanja za odrasle. Jelenckova

Katarinci  

član od: 30.8.2007

sporočila: 20

30. avg 2007 16:15

sem gledala v Velenju in v Žalcu, pa majo sam neke hitre tečaje kuhanja. najbrž bi bilo za začetek to kar vredu. da pridem v stik s kakimm kuharjem. Katarinci

Ursus  

član od: 12.10.2001

sporočila: 3

30. avg 2007 16:22

PREKVALIFIKACIJA V POKLIC KUHAR, NATAKAR ali KUHAR-NATAKAR Tistim, ki že imate poklic, a si želite pridobiti novega s področja gostinstva in si tako izboljšati zaposlitvene možnosti, je namenjen program prekvalifikacije v poklic kuhar, natakar ali kuhar-natakar. Pogoj za vpis je uspešno zaključeno katerokoli srednje poklicno izobraževanje. Šolanje traja eno šolsko leto in pol. Predavanja in praktične vaje potekajo po predpisanem predmetniku štikrat tedensko. Po programu je predvidenih tudi 180 ur delovne prakse v gostinskem obratu. Program se zaključi z zaključnim izpitom, ki zajema glede na izbrani poklic strokovno-teoretični del (gostinsko poslovanje oz. hrano in pijače ali tuj jezik) in praktični del (kuharstvo oz. strežbo). Na osnovi spričevala iz predhodnega izobraževanja pa se prizna zaključni izpit iz slovenščine. Več informacij: Jasmina FELICIJAN, dipl. upr. org. Tel.: 03 898 54 58 e-pošta: jasmina.felicijan@lu-velenje.si VIR: http://www.lu-velenje.si/izoprog-srednje_po

Katarinci  

član od: 30.8.2007

sporočila: 20

30. avg 2007 16:25

oooo...super fino faj! zdaj pa je treba še tisto...od ideje do izvedbe! Katarinci

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

30. avg 2007 18:22

Pri poklicu, kot je kuhar, ne velja veliko šola. Največ so izkušnje. Te pa si pridobiš z delom. Velikoletnim trdim delom v kuhinjah. Ponavadi začnejo v manjših godtilnah ( picerije, špageterije, okrepčevalnice, menze), nato pa v bolj priznanih. Ko pride kuhar na razgovor, delodajalca zanimajo reference, ali je samostojen ( ala card kuhar) in koliko let že dela v kuhinji. V bistvu te zanima poklic kot poklic: brez sedenja v klopeh, kot si napisal. Svetujem ti, da poizkusiš delati v gostilni. Potem pa boš videl ali je to res to, kar iščeš. Ker poklic kuharja je res težek poklic. Dokler nisi uveljavljen, delaš za majhno plačo, vse vikende in praznike in pozno v noč. Kuharji tudi pospravljajo kuhinjo. Upam da sem ti vsaj malo prikazala ta poklic, če pa te še kaj zanima mi javi naZS. Veliko uspehov ti želim!! biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti