Čiščenje stanovanja - nujno!!!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

3. sep 2007 16:26

A vam je mogoče kaj znano, če je Alenka dobila pomoč - saj za to je šlo, mar ne - pa brez zamere.

Ja, sicer je pa super, če imaš koga, ki ti kdaj pa kdaj kaj postori, pa četudi je to kdo, ki ga moraš za to plačat

in seveda ob tem nimaš slabe vesti, češ, pa saj to bi ja lahko sama. 

 

 

 

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. sep 2007 16:56

jessy, pri 25 in tudi pri 35 tudi jaz nisem pila kave v mestu, če mi je mama pomagala, ali tašča, po 40. letu pa že. Ker sta obe rekli, ko sta videli, da včasih z nog padam od utrujenosti, naj grem in si privoščim, oni dva bosta pa najnujnejše postorili.

 

Zato sem rekla, da pri 25 drugače razmišljaš kot pri 45, ker življenje prinese svoje. In pomni, da se zarečenega kruha največ poje.

Glede tega, kako si napisala o dotikanju perila, pa so te že opozorili. Sem si sicer mislila, da je izpadlo drugače, kot si hotela napisati, ampak si bila verjetno malce razburjena nad tem, kaj si nekateri privoščimo, pa so ti prsti prehitevali misli. Nič hudega, zleti se vsi umirimo.

 

Anomis, res nas je malce zaneslo, ampak še vedno smo tu nekje, pričiščenju. Upam, da je Alenka našla pomoč in opravila, kot je treba, me smo pa "nakladale". Ampak veš, kako dobro to dene? Pa saj zdaj bomo nehale, vsaj jaz. Grem po službi na sprehod, zlikala bo hči, da odsluži preveč porabljen mobitel...

Mamamia

mamamia

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

3. sep 2007 17:31

mamamia je napisal/a:

In pomni, da se zarečenega kruha največ poje.

Mamamia

mamamia
Ja mamamia, zarecenege kruha se res najvec poje. Jaz bi o tem lahko napisala cel roman, ker starsema nisem verjela, da je to res, pa sem morala kar sama sprobat. Sedaj pa sem porocena z italijanom in za povrhu sem se v ZDA (vse to je bilo, ko sem bila najstnica, popolni "ne bom"). Dokler vsak na svoji kozi ne sproba, se je cisto brezpredmetno pogovarjat (na zalost). rrr, upam, da je alenka dobila pomoc in da seveda sedaj uziva na dopustu!!! Ja, sedaj pa res lahko nehamo LP Jerneja USA

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

3. sep 2007 17:33

Jessi, še jaz bom dodala svoj odgovor. Res je, kot so ti napisale že druge, predvsem mamamia- pri 25. razmišljaš drugače kot kasneje, ko jih imaš čez 40. Praviš, da zase veš, da ne boš nikoli rabila nobene pomoči v svojem stanovanju, pa si kdaj pomislila na bolezen in ostale tegobe, ki ti jih lahko prinese življenje? Nikoli ne reci NIKOLI, ker se zarečenega kruha največ poje.... Mamamia, tudi pri nas lika hči, kadar se odpravim počivat ali na sprehod, saj je račun za mobitel preveč zgovoren (pa še kaj drugega bi morala odslužiti, ampak naj bo to dovolj) ZIMA

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

3. sep 2007 17:39

Vse je za nekaj dobro, tudi previsok račun za mobitel. :)) barbara9

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. sep 2007 19:46

Jaz pa mislim da je 100x bolje, da si kdo omisli gospodinjsko pomočnico, ki mu vzdržuje red in čistočo v stanovanju, kot pa da živi v skretu sam pa je ves lep in nadišavljen, če me razumete... o.ko. malo humorja. jaz sem čist za to, morda bom tudi sama kdaj potrebovala pomoč in upam da bom dobila pridno in pošteno gospo. Sem pa mnenja da je to zelo slabo plačano delo,saj kdo pa bi čistil za nekom drugim za 5€ na uro??!!! Kaj pa danes dobiš za 5€? Kilogram kruha pa liter mleka.... Znanka ima gospo ki ji postori res veliko in to le enkrat na teden. Zlika, pomije kopalnico in WC, posesa, pomije tla, pomije posodo, čisti okna, hladilnike, kuhinjo, obesi perilo, odnese smeti, pobriše prah... Paktično vse. Za 5€ na uro...... Me zanima kdo od tistih, ki se jim zdi to veliko bi to delal za tak denar... biba

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. sep 2007 20:48

Jaz bom samo to pripomnila, da je 5 evrov zelo premalo za delo, ki ga te žene opravljajo. Lumpica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

4. sep 2007 6:18

A mogoče ve koliko dobi na uro čistilka v šoli, vrtcu, banki,....? marelica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. sep 2007 6:31

Dvomim, da toliko.................. rimljanka

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

4. sep 2007 7:09

moja soseda dela kot čistilka na šoli (in to ne prek čistilnega servisa), pa dobi z vsemi dodatki - prevoz, malica,.. 600 EUR. nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti