Čiščenje stanovanja - nujno!!!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. avg 2007 11:34

Alenka, zdaj se pa  pri tebi najbrž čisto vse sveti .  Za stanovanje si upam dobila iskano pomoč, tebe osebno so pa "spucale" punce iz kulinarike .

Pa brez zamere in lep dopust ti želim.

Cila

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

31. avg 2007 12:12

Ah, runo01, čiščenja si danes ne privoščijo le bogate dame. Ljudje imajo pač različna življenja in vsak si ga organizira po svoje in v skladu s svojimi možnostmi. Kozmeja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. avg 2007 13:23

Točno tako, niso samo dame tiste, ki si privoščijo čiščenje. Ker veliko nas dela čez cel dan vse dni v tednu in si čistimo samo sproti, za temeljitejše pa pokličemo pomoč. In točno tako, kot je rekla runo:  ne mislim si utrujat svojih rokic s čiščenjem, ampak tačas naredim kaj drugega, gospe, ki mi temeljito očisti stanovanje, pa pošteno plačam. Tako sva zadovoljni obe - ona, ker je nekaj zaslužila, in jaz, ker sem v tem času tudi zaslužila ali pa si  odpočila, da so domači imeli potem več od mene. Ker utrujena mati in žena sta nekaj drugega kot čila in spočita.

 

Že zdavnaj so mimo časi, ko so si pomoč v gospodinjstvu omislile samo pripadnice višjega sloja. Pa tudi če katera sodi tja, naj se mar v zemljo zakoplje od sramu?

 

Mamamia

mamamia

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

31. avg 2007 14:21

Mamamia, se v celoti strinjam z vami. S tem naredimo uslugo sebi in gospe/gospodu, ki nam čisti. Jaz sicer nimam velikega stanovanja in zmorem sama, moja mama pa je pred leti imela takšno pomoč in zadovoljni sta bili obe, gospa je pošiljala denar in obleke, ki jih nismo rabili, v Bosno svojim sorodnikom. Tistih nekaj jurjev nam ni prav nič manjkalo, za nekoga drugega pa je pomenilo takšno delo preživetje. Pa nismo nikoli bili bogati. RadaJem

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

31. avg 2007 15:44

jaz se nebi otepala da mi plačajo zanekaj kaj vrsto let delam zastojn,zato prvim vsako delo je častno,poglejte samo v Nemčiji,veliko žensk lika ,pospravlja..To ni nobena sramota ne za žensko ko ponuja pa ne za gospo ko čisti. senka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

31. avg 2007 16:14

Alenka, upam, da si že našla pomoč pri čiščenju in da te nismo prestrašile s svojimi pisarijami. Povedati hočem naslednje: forum je namenjen tudi predvsem in tudi temu, da si med seboj pomagamo z nasveti itd,.... Torej, kar se mene tiče, nobeno vprašanje, ki ga tukaj zastavim, ni neumno. Res ne. Ljudje smo si različni in se različno znajdemo, imamo različne probleme, različne situacije v življenju,...itd. In kadar nam kaj zagusti se pač obrnemo na pomoč na forum, največkrat na tistega, ki nam je bolj ljub. Seveda lahko iz nekega nedolžnega vprašanja rata cela debata, ki največkrat tistega, ki je vprašanje postavil, prestraši, da ne napiše nič več na tisti forum. Vem. Iz lastnih izkušenj vam to povem. Torej, če nekdo rabi pomoč pri čiščenju ali pač pomoč pri nečem, za kar nekdo smatra, da "to bi pa če lahko naredil sam?!", jo pač rabi. Lahko je več razlogov za to. Lahko je oseba v službi 16 ur na dan in nima časa pospravljati,..itd. In me jezi, ker se pri takih temah pojavijo osebe, ki se v vprašanje obregnejo češ "zakaj si ne moreš stanovanja očistiti kar sama?!", itd,...Ljudje se preveč vtikujemo drug v drugega. Pri forumu bi se zato morali držati pravila: če ne moreš pomagati, bodi tiho. Živi in pusti živeti. Vem pa, da je to zelo težko. Tako, to sem morala povedati. Nočem nobenega kritizirat, prav je da vsak pove svoje mnenje, ko ga za mnenje vprašan. Mi je pa na Kulinarični Sloveniji všeč to, da se "prepiramo" na najlepši možen način, brez žaljitev, ki so prisotne na drugih forumih. Jelenckova

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

31. avg 2007 16:49

Zadnje čase sem zelo razočarana, nad razmišljanjem ljudi, tudi bližnjih (prijateljev, prijateljic, kolegic, kolegov). Živiva po načelu živi in pusti živeti, ampak drugi pa tega ne upoštevajo. Vsiljujejo svoje mnenje, in vse kar poveš ni prav, oni pa imajo vedno prav, jaz več ne vem kam gre ta svet. lp, pinka

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

31. avg 2007 18:29

Samo to: Nobeno vprašanje, ki ga zastavimo, ni neumno. Neumen je lahko samo odgovor! Lp Kajica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. sep 2007 19:16

Pinka pinkica, ko ti kdo kaj vsiljuje, pridi med nas na forum - tu nas je veliko v stilu živi in pusti živeti, mimogrede pa še kak nasvet ali recept dobiš. Recimo za pecivo, s katerim tistim, ki ti kaj vsiljujejo, zapreš usta....

 

Med toliko različnimi, kot smo tukaj, pa lepo skriti za svojimi nicki (no, precej se nas že pozna tudi v živo), se vedno najde tudi kaj takšnega, da nam zavre kri ali popustijo živci, ampak saj ne živimo en z drugim in nismo en od drugega odvisni, da bi to bilo življenjskega pomena. Pač spoznavamo, kakšni smo: eni bolj in drugi manj strpni, enega moti to, drugega ono, kar nekomu povzroča pravo travmo je za drugega vredno samo zamaha z roko, nekdo dela biskvit za premer oboda 26 cm s petimi in nekdo drug s sedmimi jajci, kremo za tortoa nekdo  s 300 g smetane 400 g čokolade, drug pa s 400 g smetane in 200 g čokolade...pa kaj potem? Meni je dobro to, tebi nekaj drugega - ampak za obe je dovolj prostora, kajne?

 

In dokler nas je večina tukaj takšnih, si bomo med seboj odpuščali tudi kak zvišan ton ali neprimerno pripombo in se ob tem morda le vprašali, če danes mamomio na primer nosi luna, da je tako tečna in se zapiči v vsako reč, z mislijo, d abo jutri verjetno boljše volje.

 

Tako da, kot je rekle Jelenckova, včasih se že malo "prepiramo", ampak dokler zmoremo to brez žaljivk (čeprav sem jih že tudi dobila na svoj račun, in to takih pravih, krepkih), gre naša karavan lepo dalje. Da nam gre dobro od rok, kaže tudi vedno več novih članov med nami.

 

Mamamia

mamamia

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

2. sep 2007 22:44

Ko sem izgubila službo in sem mislila, da moram bit suženj svojega stanovanja, zato, da me nebodo imeli za lenobo, sem poleg dveh otrok,gore posode,perila....neštetokrat pomislila uh ko bi imela koga da bi vsaj posodo namesto mene pomil in se marsikdaj spraševala, pa kako sem pa takrat zmogla ko sem hodila v službo?Čeprav sem tudi sama enkrat tedensko hodila čistit, sicer k svoji sestri,pa vendar, vsak tolar je prav prišel! Zdaj imam službo, doma sicer, pa zato toliko bolj ker ni moj delavnik nikoli 8ur in se zavleče tudi pozno v noč in se pridno nabirajo, perilo pa prah pa...in si mislite kako mi odleže, ko pride k meni za kak dan mama in se potem vse sveti,pa kosilo je kuhano, pa perilo zlikano,zato pa če bi lahko,bi si pravgotovo umislila koga za pomoč, pa si zaenkrat tega ravno nemorem privoščit, pa tudi če bi, bi me nekateri prav čudno gledali. Zato pa, tiste ki date priložnost kaki gospe da zasluži kak dinarček oz.evro, zakaj pa ne! Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti