Malinova marmelada

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 30. avg 2007 12:34 | ogledi: 14.541 | odgovori: 4

pozdravljeni!

letos so maline obilno obrodile in še vedno rodijo. sproti jih obiram in shranjujem v zmrzovalnik. ko bodo prenehale roditi jih bo nekaj kilogramov. rada bi jih "predelala" v marmelado oz. kaj podobnega, ki bo kaj posebnega - mogoče kombinacija s kakim drugim sadjem (ananas?, breskve?....). pogoj je da se po receptu odstrani peške iz malin.

mi lahko kdo pomaga s kaksnim receptom.

LP in hvala.

anja

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

30. avg 2007 12:42

Čao, jaz sem delala lani marmelado breskve, jabolka in maline. Super dobra, samo so tudi peške notri. Ampak jaz jih nič ne občutim. drugače pa se meni prav sline cedijo, ko pomislim na tisti pravi domači malinovec, ki ga je včasih, ko smo imeli malin celga vraga, delal mama. Še sedaj se spomnim tistega nasada za hišo in če zamižim, se mi pred očmi pokaže tisti "labirint" potk med visokim, starim grmičevjem, ki bi ga še sedaj znala miže prehodit. No, me je nostalgija prevzela, pa moram priznat, da se do sedajle še nisem nikoli tako "v živo" spomnila na tisti dišeči gaj....ki sploh ni bil tako velik, samo mi smo bili majhni....nad njim pa mama, ki je kričala, naj ne pohodimo vsega.... Čudovito.... Lep pozdravček, S.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. avg 2007 13:16

jaz maline surove prepasiram skozi žičnato cedilo. Super se pa kombinirajo z melono, ali pa z breskvo. Ker ima to sadje nežen okus, ga ne "mučim" z dolgotrajnim kuhanjem, ampak uporabim želin. Lisa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. avg 2007 13:24

Preprosto se rešiš pečk če jih streseš v power jujcer. Delala pa sem marmelado in malinov sok. lp Vesna

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

30. avg 2007 13:42

Tudi jaz tako kot Lisa maline spasiram skozi žično cedilo. S tem , da jih prej malo prevrem, tako se lažje pasirajo. Včeraj sem delala mešano marmelado iz sliv, jabolk, malin in jurke( domača sorta grozdja). Marmelada je čudovitega okusa. Maline in grozdje sem malo pokuhala, spasirala, nato pa sok vlila k slivam in jabolkam, ko so bile le te mehke sem s paličnim zmlela nato pa dodala sladkor in želin. lp valči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti