Hemeroidi

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

tema odprta - 30. avg 2007 10:52 | ogledi: 24.958 | odgovori: 36

Kolegica je noseča in ima probleme s hemeroidi. Ali ima kdo kakšen nasvet? Probala je že različne kreme iz lekarn pa ni nič boljše. Pri porodu pa bo še slabše in je že čisto obupana, kaj naj naredi.

AK

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. avg 2007 10:52

K zdravniku pa ni šla? jade

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

30. avg 2007 10:56

kaj pravi ginekolog? jaz sem bila po porodu bogato obdarjena s to "cvetačo" ampak sem s svečkami in kremo in potiskanjem uspela sama rešit, ker drugače je samo še operacij,...... naj se malo posvetuje z ginekologom,... plopsa

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

30. avg 2007 10:59

Drugače so hemoroidi, z o-jem. No, nima veze, pečejo lih tko. Jaz sem ji fasala po porodu, ni pomagala nobena domača žavbca ali pa zdravilo, čeprav jih je kar nekaj: -maslo -olivno olje -Faktu -Modolex... Pomagala je edino operacija, to je poseg, da ti jih prevežejo (ustrelijo elastiko na mesto, kjer se hemeroid drži v črevesju, da potem odmre). Tri operacije so za mano in je sedaj (zaenkrat) ok. Naj kolegica poskusi s temi žavbcami, drugače pa takoj po porodu k splošnemu, da bo dal napotnico za proktologa, ker se čaka par mesecev... Aja, pa seveda sem mogla prešaltat na vlažni wc papir, s tistim ta suhim nimam kej delat Lp Mohka

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

30. avg 2007 11:06

Moj oče ima tudi težave s tem. Mohka, zanima me, kako poteka operacija, ker se zanjo nikakor ne more odločit. A potem se s to elastiko zadeva posuši in odpade? Koliko časa to traja in obstajajo v tej fazi kake težave (pri izločanju, moraš biti na kaj pazljiv, se rado ponavlja?) Še to sem slišala, da so zunanji in notranji h. Menda se zunanje lažje odstrani.

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

30. avg 2007 11:24

Ojoj, Janja, pa naj se že spravi to poštimat!! Saj je res muka čakat, da prideš na vrsto, samo potem greš pa prav z veseljem sedet na desko Za zunanje ne vem, jaz jih nisem imela.. bo kakšen drug povedal. Ti se menda potisnejo nazaj noter, te zdravniki sami naučijo, kako to narest. Za notranje je pa tako, da se ponavadi hemoroidi naredijo na treh mestih. Tako je bilo pri meni. Potrebne so bile tri prevezave z elastiko. V prvo so mi na začetku še pregledali črevesje, da so pregledali splošno stanje. Tisto je res neprijetno, ampak preživiš. Operacija: na hitro te malce zapeče, kot bi se udsedel na en oster kamenček in to je to. To potem ponovijo tolikokrat, kolikor je hemoroidov. Zadeva se v celoti celi kake 14 dni (odvisno!) - da elastika odpade, da se ranica zaceli. Prve tri dni ne smeš lih skakat s kolebnico ali pa delat špag in podobnih divjih zadev. Odsvetujejo napor. Pa treba je skrbeti za mehko blato, takrat ko se celi. Veliko tekočine, vlaknine, zmerno miganje.. Jao, kakšna tema na Kulinariki, hehe... Mohka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

30. avg 2007 11:27

Mislim, da je naravno sredstvo proti tej nadlogi ŠENTJANŽEVO OLJE. Kupi se v lekarni in po izkušnjah moje mami pomaga. alexis

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. avg 2007 11:31

Ali pa ognjičevo mazilo. Anamarija

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

30. avg 2007 11:47

Joj, tudi jaz sem imela med nosečnostjo in tudi po te težave!!! Ginekolog mi je svetoval, da vsakič, ko grem na veliko potrebo in se potem umijem, dam na prst navadno Soleo ali Niveo in se okoli zadnjične odprtine in tudi v notranjost za globino okoli pol kazalca izdatno namažem. Meni je zelo pomagalo, spočetka olajšalo bolečine, čez nekaj časa pa mi je ta nadloga tudi popolnoma izginila. Anja

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

30. avg 2007 12:22

Hojla! Ja poznam to hudo nadlogo-kaj storiti,jaz sem poskusila vse mogoče ampak najbolj je pomagal led,bila sem tik pred operacijo pa mi je nekdo svetoval naj si večkrat na dan dajem ledene obklatke.Operacija ni bila potrebna,nimam več problemov z hemeroidi! Lep dan mijamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti