Hemeroidi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. avg 2007 21:40

Orehovo olje. vem, da se ga dobi, pa ne takega za kulinarične namene) v Drašičih, v Beli krajini. Morda bi se veljalo obrniti kar na Srenjsko zidanico tam. Ob enem obisku nam ga je tam predstavila gospa, ki ima nasad orehov.

Povzemam, kar sem enkrat na enem drugem forumu napisala: No, če smo že pri tem olju: so nam svetovali v taistih Drašičih, da ga uporabimo ob težavah z zlato žilo (hemeroidi), češ, da takoj "odleže". No, nasvet drži. Večkrat preverjen. Seveda pomeni, da ustrezno mesto z oljem namažemo in srbenje mine tako rekoč v istem hipu. Saj, če dobro pomislimo, tole tudi ni daleč od kulinarike, kajneda! Dodala bi še nekaj: Drašičko orehovo olje nikakor NI olivno olje z orehi. Gre za olje, ki je pridoljeno iz orehovih jedrc. Na steklenički piše: jedilno nerafinirano orehovo olje (naravno brez aditivov).

No, sem zbrskala na enem drugem forumu tole: Družina Pečarič  Drašiči 29 tel. 07/3058093

In to je to, ne more biti napačen naslov.

rimljanka

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

31. avg 2007 8:07

Hvala za vse nasvete. Kolegici sem že vse posredovala naprej. Upam, da ji bo pomagalo. Še enkrat hvala. AK

gabrk  

član od: 17.4.2012

sporočila: 3

17. apr 2012 21:57

Poskusite z metodo po Rudolfu Breussu (knjižica založba Mavrica) , sam sem imel težave  in deluje.

Osem dni dvakrat dnevno  vlijte  1/2  litra  hladne  vode  v  črevesje ( s pripravo  kot za klistiranje,  kupite v lekarni) in pustite da voda izteče.  nato  odprtino, oz.  hemeroide namažite  z  mazilom - ognjičevo ali venira.

Tudi nastavek  preden ga  potisnete  v  anus  namažite z mazilom, da bo lažje  zdrsnil.

Morda  to  pričnete ob polni luni.

Enostavno in deluje.

Poskusite tudi  biti  brez kave in žganih pijač

LP

gabrk

Coker  

član od: 10.9.2019

sporočila: 9

10. sep 2019 12:57

Tole sem zbrskal:

Svečke in mazila za hemeroide: najbolj enostaven način zdravljenja. Če se zlata žila vname, je potrebno uporabiti tudi zdravila proti vnetju.
Injekcije: te se uporabijo v primeru dolgotrajnih krvavitev. Te injekcije delujejo na podoben način kot vbrizgavanje v krčne žile na nogah.
Operacija: to je skrajna možnost pri močno povečanih vozlih in pri močnem izstopanju hemeroidov. Operacija je pri izpadajočih vozlih najbolj učinkovit način zdravljenja.
Zamrzovanje in požiganje z laserjem ali infrardečo svetlobo: s temi metodami lahko dosežemo odmrtje tkiva – zunanjih vozlov.

Vir

Coker

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. sep 2019 21:05

Coker je napisal/a:

Tole sem zbrskal:

Svečke in mazila za hemeroide: najbolj enostaven način zdravljenja. Če se zlata žila vname, je potrebno uporabiti tudi zdravila proti vnetju.
Injekcije: te se uporabijo v primeru dolgotrajnih krvavitev. Te injekcije delujejo na podoben način kot vbrizgavanje v krčne žile na nogah.
Operacija: to je skrajna možnost pri močno povečanih vozlih in pri močnem izstopanju hemeroidov. Operacija je pri izpadajočih vozlih najbolj učinkovit način zdravljenja.
Zamrzovanje in požiganje z laserjem ali infrardečo svetlobo: s temi metodami lahko dosežemo odmrtje tkiva – zunanjih vozlov.

Vir

Coker

Lepo, da pomagaš. A v sedmih letih od zadnjega zapisa o hemoroidih je težava verjetno rešena. Prida pa morda še komu prav. 

mamamia

Coker  

član od: 10.9.2019

sporočila: 9

11. sep 2019 10:26

ojoj datuma pa nisem gledal :S

Coker

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. sep 2019 10:52

Nič hudega - če nam je prav ali ne, za marsikoga je to žal vedno aktualna tema. 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

21. jan 2020 10:18

Vtipkaj hadensa krema in boš videla oglas na Bolhi izpred 3 dni.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 21. jan 2020 10:18

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

21. apr 2020 15:42

zdaj ko večina samo sedi doma, se radi pojavijo ... pazite nase!

sijasaja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. apr 2020 17:14

Če so hemeroidi posledica  zaprtja in  težjega iztrebljanja, se da pomagati s pravilnim sedenjem na školjki. Pred školjko si pripravimo podlago, na katero bomo dvignili noge: pručka, kantica za odpadke, prazen sodček od piva , karkoli, kar lahko  služi temu namenu. Preverjeno občutno omili težave.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti