Goveji zrezki na drugačen način

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 30. avg 2007 9:56 | ogledi: 6.823 | odgovori: 8

V zmrzovalniku se mi je nabral kar zajeten kupček govejih zrezkov. Ker smo se že malo naveličali zrezkov v omaki in paniranih, vas prosim za predloge, kaj še lahko naredim iz njih. Meso je treba v kratkem porabiti.

Imate kakšno izvirno idejo?

LP, Stanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

30. avg 2007 10:02

Če ste se zrezkov naveličali, lahko meso narežeš na trakce in z zelenjavo popečeš v voku.

 

Pozdravček!

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

30. avg 2007 10:35

ali pa s tortiljami. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2431 Pri nas jih sicer naredimo malce bolj po domače; na male koščke ali trakce narezano govedino popečem na praženi čebuli, dodam še česen, da zadiši in nato dušim do mehkega. Včasih dodam še paradižnik (na koncu, ker se sicer meso ne bi omehčalo) in nujno smetano. Maso nadevamo v tortille skupaj z zeleno solato, svežim paradižnikom, papriko, lahko dodamo tudi malo kupljene omake oziroma salse, čilija,... stvar okusa... veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 30. avg 2007 10:45:51

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

30. avg 2007 10:44

Čao, malo po azijsko:mongolsko meso ali po mehiško v tortiljah...pri nas imamo zelo radi na trakove narezane in potem v omaki z veliko paprike in pa v smetanovo sirovi omaki s šampinjoni... Lep pozdravček, S.

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

30. avg 2007 11:25

Mmmm, se mi kar sline cedijo. Mislim, da nam jih bo še prekmalu zmanjkalo. Hvala vsem za nasvete (kar pa me pomeni, da ni še kakšen dobrodošel!). LP, Stanka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

30. avg 2007 11:29

Lahko narediš goveje zavitke: zrezke začiniš, premažeš z gorčico, posebej zastekliš na drobno narezano čebulo, dodaš na drobno narezano papriko, malo posoliš in podušiš, s tem premažeš zrezke, jih zviješ, zvežeš in najprej popečeš, nato zaliješ z juho ali vodo, ter jih dušiš. Tole je samo osnovni recept, v same zavitke lahko dodaš različno zelenjavo: gobice, korenček, paradižnik,... Uporabi se lahko tudi katero drugo meso: svinjsko, puranje, piščančje. To sicer so zrezki v omaki, ampak so malo na drugačen način.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. avg 2007 12:36

Naredi prazolio. Recept je v bazi in je zelo okusen. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti