Majhna pozornost za učitelja/vzgojitelja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. sep 2007 0:02

Če pozorno prebereš kaj so napisale vzgojiteljice in profesorice boš videla nekaj lepih idej za majhno pozornost kot darilce. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. sep 2007 0:10

Kristalka je napisal/a:
Uboga Tabina, verjetno ti je žal, da si vprašanje sploh postavila. - 5 strani pisanja, narediti boš morala pa po svoje. Verjemi mi, da bo tako tudi najbolj prav, vsaj po tvojem pisanju sodim tako. Kristalka

 

Ne vem zakaj bi bila uboga? Lahko bi bila samo 1 stran pisanja in 1000 predlogov pa bi se na koncu ravno tako morala odločit sama.

 

jade

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

4. sep 2007 9:43

Drage moje, hvala vsem, tudi za tole bolj ali manj konstruktivno izmenjavo mnenj. Smo različni starši, so različni učitelji, so različni vzgojitelji in na sploh smo različni ljudje. Zato s emi zdi prav pokazati zahvalo za vse dobre ljudi, ki prečkajo našo cesto življenja.. da vzpodbujamo dobro. Ker slbao se še kako hitro samo širi- o tem ni nikomur problem povedati naprej ( in nazaj).. zhvaliti pač. Petek je že davno mimo - sedaj smo pa že šolarji :) Podarili smo fotoalbum, noter zložili slikice, ki smo jih med letom naredili v vrtcu in njihovih prireditvah... Hčeri sta skupaj naredili voščilnico, sama pa sem spesnila nekaj o spominih, ki ostanejo ne le v albumih pač pa tudi v naših srcih... Pa smo bili veseli mi, ki smo obdarovali, vzgojiteljice pa ganjene, ker smo jim hvaležni. Preprosto. Hvala za vse ideje, zagotovo so vzpodbudile tudi moje razmišljanje glede prihodnjih obdarovanj. Za božič bomo zagotovo ponovno pekli piškotke... Radi se mejte! tabina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. sep 2007 19:46

 So me prsti ves čas srbeli...

 

Sem za pozornost vzgojiteljicam in učiteljicam, z vsemi štirimi. Ne za draga darila (zlatnina in podobno), ampak za dorbne pozornosti. Kot je naredila tabina. Ker iz izkušnej vem, kako zelo takšne pozornosti razveselijo. >Drugi imajo morda drugačne izkušnje, meni pa se zdi, da rožica, duhovita fotografija, škatla piškotov ali druga majhna pozornost da vedeti tistim, ki so se ukvarjali z našimi otorki, da cenimo njihov trud in prispevek pri vzgoji. In da večinoma ne pričakujejo drugega kot to, da se jih spomnimo, ko se otroci od njih poslavljamo. Prijazno in skromno.

 

Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. sep 2007 8:06

JOJ,KAKO ŠELE MENE SRBIJO::: Sem za striktno prepoved jemanja daril in poklonov uslužbencev. Zahvala in iskren izraz hvaležnosti naj bo ustna,ne pa materialna. Ne verjamem,da učitelj,vzgojitelj ali zdravnik enako obravnava tistega,ki mu kaj podari in tistega,ki prihaja k njemu praznih rok.Sam opažam to in spremljam že leta.Največje razlike delajo NEKATERI osnovnošolski učitelji(ne vsi).Vsaj na osnovni šoli v našem kraju je bilo tako.Kar povprašajte otroke o tem koliko krivic so doživeli v šoli.Če jih niso potem sodijo v ozek krog privilegirancev,ki jim ta položaj zagotovijo starši s svojim službenim položajem,darili ali uslugami.Marsikdaj se darila prinašajo iz strahu,ne pa iz spoštovanja in hvaležnosti.Nikoli nisem kupil darila za učitelje,sem pa pogosto opomnil otroke,da so nabrali šopek cvetic zanje ali naredili kak spominek doma.Tudi zaradi tega je hči bila večkrat deležna šikaniranja in zapostavljanja s strani učiteljev. Ne mažite si oči,kako predani svojem delu in pošteni ter pravični so vsi ti uslužbenci,ki delajo z našimi otroci.Med njimi so pravi packi in moralne pokveke,ki tega dela ne bi smeli opravljati in bi morali biti tudi kaznovani.Kolikor jaz vem,še nobenega učitelja niso kaznovali zaradi privilegiranja,ali šikaniranja otrok.Skrbni starši,ki pozorno spremljamo otroke na njihovi razvojni poti smo le nemočni v tem šolskem sistemu.Tudi v vrtcu se že delajo razlike in zapostavljajo nekatere otroke.Mnogo ljudi se zaradi tega odloči za obdarovanje,saj ne vidi drugačne možnosti za ureditev razmer. Še bi lahko pisal,pa bodi zaenkrat dovolj.Le to vam povem,če bi slišali iskrena mnenja nekaterih pridnih in prizadevnih otrok,ki znajo biti koliko toliko realni,bi morda spremenili mnenje in opustili marsikatero darilo. Upam samo,da je na drugih osnovnih šolah ali vrtcih bolje,kot je bilo pri nas. ati zlati

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. sep 2007 9:04

Ati zlati, se ne strinjam s teboj.

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti