Majhna pozornost za učitelja/vzgojitelja

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

1. sep 2007 11:21

Ja, ponavadi se na koncu že pozabi, zakaj se je sploh šlo na začetku teme. Pa da skočim nazaj na temo... Če se ne znamo zahvalit za majhne stvari tistemu, ki je odgovoril na vprašanje, ki je bilo zastavljeno na forumu, kako se bomo potem zahvaljevali za velike stvari tistim, ki vzgajajo naše otroke. feferon

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. sep 2007 11:54

Potem sem pa jaz res čudna, ker že sedaj vem, da bom za božično - novoletne praznike prinesla vzgojiteljici in pomočnici vsaki 1 škatlo domačih piškotov in seveda zraven čestitko. Pa saj bodo ja skrbele za mojega otroka. Pa ne mi rečti saj so za to plačane, ja so plačane pa kaj potem, to še ne pomeni, da si ne zaslužijo zahvale in majhne pozornosti. Ne vem meni je to čisto noramlno.

 Pa sem obe do sedaj samo 1x videla, ker gre letos prvič v vrtec. (jaz pa se pripravljam kot, da gre najmanj v vojsko... )

Se pravi, da večina nima takih navad? No sedaj mi je jasno zakaj so bile babce pri mojih porodih vedno tako ganjene, ko je mož letel v avto po vrečko za njih. Enako potem na oddelku. Pa saj so si "zaslužile" saj so nama pomagale do 3 čudovitih otročkov. Nekakako sva se jima morala zahvalit. Seveda je bilo zraven tudi par besed, da smo na konsu imeli vsi solzne oči. Prav presenečeni so bili vsi po vrsti. Imam tudi babico v domu in tudi negovalkam, ki skrbijo zanjo večkrat kaj prinesem, meni je to neka pozornost, da jim pokažemo kako cenimo njihov trud. Pa velikokrat kakšne domače piškote, pecivo.

Kaj čmo smo pač čudna dužina s čudnimi navadami.

jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 01. sep 2007 11:56:16

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

1. sep 2007 12:13

Meni se domače zadeve zdiju super. V njih je vložen trud, ljubezen, skrb ... nimajo pa neke velike materialne vrednosti in torej niso neka blazna podkupnina. Tabina: piškotki v lični škatlici bi bili po moje super darilce. Mogoče kakšne praline, ali kokosove kroglice, ki lepo zgledajo. Ali pa kak izdelek otroka. Fotografija je tudi super. Moja mami je medicinska sestra in hodi na dom kopat dojenčke in ima kar nekaj fotografij malih nadobudnežev in ji je vedno toplo pri srcu, ko jih zagleda. Nekateri ji podarijo kakšno kavico ali čokoladko in fotografijo in je vesela pozornosti... pa ne iz materialnega vidika, ker od teh čokolad ne obogatimo niti se ne zredimo, ampak je v njih ena človeška toplina, ta pa je po mojem vedno dobrodošla. Jaz bi se v vsakem primeru odločila za kaj domačega... Lep pozdrav pa radi se imejte in podarite si kdaj kašno malenkost ... bo svet lepši magnolija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2007 12:17

Jade, nisi čudna, nisi, pa tvoja družina tudi ne. Imate človeško toplino in čut za sočloveka. K sreči še "delajo" take  kot ste vi. rimljanka

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

1. sep 2007 12:19

Pa še nekaj - če gledamo obratno. Koliko je stvari, ki jih učitelj (kakršne poznam jaz) med letom ali konec leta podari otrokom, pa gre vse iz njegopvega žepa. Ne bi zdaj naštevala, kaj vse to lahko je, ampak če gledaš, kar nanese. Ampak - ne boste verjeli - tudi to se dela iz srca in brez kakšnega koli slabega občutka. Dana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. sep 2007 12:41

Rimljanka, hvala. jade

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

1. sep 2007 13:23

Jade, ja, še vedno ima večina take navade. In ne, nisi čudna, ker boš podarila piškote in čestitko, tudi to se še dela (v bistvu je to zelo pogosto). V bistvu se spet meša (kar je frina napisala) pozornost in darilo. Darila manjših vrednosti - čestitka, piškoti, bonbonjera, rožice, stvari domače izdelave, čipka, mobile, kemični svinčniki....zame je to pozornost. Kristalna vaza, potovanje, zlatnina - to pa so zame darila. In v bistvu se mi zdi, da se gre za to, da nekateri niso za to, da se MORA ob koncu leta kupiti darilo (po zgornji razlagi). Ampak se mi zdi, da si stvar vsak interpretira po svoje, samo da je kreg, pa da eni izpadejo lepi, drugi pa grdi... feferon Sporočilo je spremenil(a) feferon dne 01. sep 2007 13:24:22

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. sep 2007 14:18

Eh saj mi tukaj na kulinariki se nikooooooooli ne kregamo. Samo mnjenja si izmenjujemo. jade

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

1. sep 2007 18:24

Frina upam, da si že spet na stolu in brez poškodb. lp, pinka P.S. vsi različni, vsi enakopravni.

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

1. sep 2007 18:43

Uboga Tabina, verjetno ti je žal, da si vprašanje sploh postavila. - 5 strani pisanja, narediti boš morala pa po svoje. Verjemi mi, da bo tako tudi najbolj prav, vsaj po tvojem pisanju sodim tako. Kristalka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti