Vikend - izlet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2007 15:22

Hja, majekzmajek, če pa ti takole z malo večjo žlico in ti do Legolanda ni daleč, potem ti pa tudi EuroDisney ne bo delal težav. Od letališča do zabavišča greste pa s TGV. Vendelina jr.

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

28. avg 2007 17:05

Tudi Mirabilandia je zanimiva. Imajo akcijo "drugi dan zastojn", in tudi akcijo hotel (prenočitev z zajtrkom za 3) + karte za 2 dni, po 150,00€. http://www.mirabilandia.it/ Poglej si ponudbo. gordip

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

28. avg 2007 19:30

Mogoče Pekel pri Borovnici? Jaz sem bila kot otrok tam in sem bila navdušena - malo hodiš, malo se vzpenjaš po lojtrcah ... Ali pa Blejski vintgar ... zraven pa še Bled: letno sankališče, veslanje in/ali vožnja s pletno. Ena ideja je tudi bolnica Franja - ko sem bila jaz majhna mi je bilo ful zanimivo, čeprav mi ni preveč za zgodovino, še zlasti ne za novejšo oz. to, ki se tiče vojne. Za obisk podzemlja Pece je morda še premajhen - ali pač ne? Po podzemlju se voziš s kolesom, morda bi ga zanimalo. Hm, naštela sem le enodnevne izlete. za dva dni pa ... ne vem, Čatežke toplice ali kaj podobnega ...

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

28. avg 2007 19:32

uuu, še ena "enodnevna" ideja: adrenalinski park. Eden je na Pohorju 8ampak ker si s tistega konca, verjetno ne pride v poštev), eden je pa meni se zdi blizu Ljubelja? nisem prepričana. Mogoče pride v poštev tudi Paintball - če to še obstaja ...

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

28. avg 2007 23:08

Zanimiva je tudi hiša metuljev v Bordanu (Italija, severno od Udin). Za ogled smo porabili kaki dve uri, tako da je to bolj za mimogrede. Tatjana

vajanesa  

član od: 16.4.2007

sporočila: 99

29. avg 2007 8:27

Mi smo bili prejšni vikend v Nemčiji v Berchtesgadenu. Ogledali smo si Orlovo gnezdo in rudnik soli. Zelo atraktivno in razburljivo celo za nas odrasle da o otrocih ne govorim. Naš devetletnik je bil čisto navdušen, zraven pa je bila malčica 19 mesecev in je zelo uživala. Vožnja nam je pobrala 4 ure v eno smer. Cene sprejemljive. vajanesa

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

29. avg 2007 8:30

http://www.tierwelt-herberstein.at/ Sem gremo mi vsaj 2x letno, čeprav že točno vemo kje je kaj. Ampak je našemu malemu velikemu ljubitelju živali od vseh parkov oz. vrtov najbolj všeč. V ceni je ogled gradu, je pa izredno zanimivo prav zdaj ko so jabolka zrela, ker je to na t.i. jabolčni cesti in kamorkoli pogledaš so jabolčni nasadi. jass

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

29. avg 2007 8:50

A je mogoče že kdo splavaril? Majekzmajek

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. avg 2007 9:18

Enkrat smo bili na flosu na Dravi, pa moram reči, da me ni preveč navdušilo. Svojih otrok ne bi peljala, ker se mi zdi, da ne bi bili preveč navdušeni. Zagotovo bi bolj uživali, če bi šli pogledat kakšen slap ali kaj podobnega. Za dva dneva greste lahko v Posočje. tam je res marsikaj zanimivega - trdnjava Kluže, korita Mlinarice, Log pod Mangartom, Mangartsko sedlo (cesta, ki pripelje do najvišje točke v Slo), Pogledate vasico Log pod Mangartom (kako sanirajo ostanke plazu), izvir Soče, slap Boka, Kekčeva hiša (blizu izvira Soče), muzej v Kobaridu in Trentarski muzej, Gregorčičeva hiša v Vrsnem nad Kobaridom in še in še... Lahko se peljete čez Vršič v eno smer in si pred tem ogledate še kakšno reč na Gorenjskem (Blejski vintgar, jezero Jasna, Tamar, planiško velikanko, dolino Vrata in slap Peričnik,..), vračate pa se mimo Mosta na Soči, Idrije in imate tudi tam še kaj za videti (Divje jezero, slap Kozjek, rudnik,..). Možnosti je nešteto. Če bi želeli vse videti, bi morali raztegniti vikend kar na cel teden veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. avg 2007 10:26

Splavi, baloni, veslanje - to so športi za večje otroke - ponudniki tovrstnih storitev načeloma ne sprejemajo tako majhnih otrok (mislim, da mora biti otrok star vsaj 12 let), ker se lahko hitreje poškodujejo ali pa prestrašijo... Tudi v organiziranih adrenalinskih parkih otrok na odrasla adrenalinska igrala ne spuščajo. Paintball je za moj okus šport za zelo velike otroke - tiste, ki smo že odrasli in hodimo v službe in vemo, da če se gremo "ravbarje in žandarje", da s tem v bistvu sproščamo delovni stres. Devetletniku pa tako igranje zelo čudna sporočila pošilja - devetletnik mora še nekaj let počakati za to, da bo doumel, da je na svetu nasilje, da so vojne, da je to grozno in da razvije sočutje nad žrtvami (to slednje pa se razvije enkrat po dvajsetem letu, nič prej). Če develetnika pošlješ na paintball, bo težko razločil med igrico in resničnimi vojnimi igrami. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti