Slivov kompot

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

tema odprta - 28. avg 2007 11:30 | ogledi: 24.646 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

 

Zanima me ali kdo vlaga slivov kompot? Letos imamo namreč ogromno sliv...pa sem razmišljala, da bi vložila nekaj kozarcov kompota.

Prosim za kakšen recept....

 

Hvala

 

Bojanca

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

28. avg 2007 11:43

Pozdravljena! Jaz vse kompote vlagam brez kakršnih koli dodatkov, samo sladkor in voda. Za 12 kozarcev kolikor jih dam naenkrat v pečico, skuham v 7 l loncu vodo kateri sem dodala 2 kg sladkorja (lahko malo več če je saje bolj kislo). Kozarce napolnim s sadjem, ko se voda ohladi jo nalijem v kozarce, zaprem in dam v pečico na 200 stopinj ( v pekač predhodno nalijem cca 2 cm vode) tako dolgo da se pričnejo prvi znaki vrenja (mehurčki plavajo proti vrhu kozarca). Pečico ugasnem in pustim čez noč kozarce v njej, da se ohladijo. Tako delam že vrsto let in se mi ni še nobeden kozarec kompota pokvaril. Tako delam jaz, ker se izogibam kakršnih koli dodatkov, kjer to ni nujno potrebno. Lep pozdrav. mojca

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

29. avg 2007 9:06

Jaz delam vse kompote na enak način kot mojcapt, le da dodam bistveno manj sladkorja. Na kozarec kompota dam 1-2 žlici sladkorja. Nimamo radi preslakih jedi, obstojni pa so prav tako.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. avg 2007 16:43

Če so slive dovolj sladke, zrele, je za moj okus sladkor povsem odveč. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti