Hobotnice, lignji - priprava

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. avg 2007 18:11

Ja, vem, da koža ne daje po amoniaku, po amoniaku daje tisto, ki bi ti gostom ponudil in jim rekel da je to fila No, na fish picnicu, sem jedla olupljene lignje, saj sem pogledala kako jih čisti , ker sicer...in smo spet tam, kaj naj rečem stvar okusov in želodca Anamarija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. avg 2007 18:12

tukaj pa sploh ni vprašanja anitae - jadranski so najboljšejši... sicer pa kot se mi da, včasih odstranim tisto vijolično kožico drugič ne...sem pa v jadranskih lignjih zadnjič odkrila dve ribici, ki še nista bili predelani:(((((

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

28. avg 2007 18:36

Majamarko,to niso ribice,temveč vrečka s tinto,izgleda pa res kot ribica brez lusk. Anamarija zase in moje prijatelje nalovim lignje sam,zato tistih k.....ov po navadi ne jem.Res znajo biti okusni,v glavnem so pa bleda senca jadranskim. Ena mš to je le prispodoba,da ne boš mislila,da se res uporabljajo v te namene in da so po "uporabi" že filani in pripravljeni na pečenje. ati zlati

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. avg 2007 18:45

ne ne ati zlati, res dve mini ribici ki jih je ligenj pojedel, a jih ni uspel prebaviti...škoda da nisem fotkala, sem se še malček v noht z ribjimi plavutki...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2007 19:02

Uh, jadranski lignji so prva liga, s kožo ali brez, mi je gladko vseeno. Ker so tako sladkasti in aromatični, pa čvrsti a nič gumujasti, jih ne zamenjam za one druge, japonske ali katerekoli že. Saj, tu in tam jih že naredimo, ampak prevladujeju pa v sezoni 'prav gotovo jadranski.

 

Dalmatinci so tisti, ki lignjem sploh ne čistijo drobovine, ampak jim odstranijo le tisto, kar je že omenil ati zlati. Sama drobovino odstranim, ker se mi gabi jesti tisto mehko notranjost.

Kožo praviloma očistim, lovkam pa kože ne čistim, medtem ko je moja svakinja taki "picajzl", da še tistim malim lovkam lignjev odstranjuje kožo. No, tako drobnjakarska pa jaz nisem.

 

Hobotnici pa kožo in seske odstranim, tudi folpam in sipam, pa notranjost tudi.

Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

28. avg 2007 19:12

Na ribičevem pultu ali v mreži lahko morda ribica zleze v lignjevo drobovje skozi odprtino,ki služi lignju za brizganje vode.Usta so pa tako majhna,da riba prav gotovo ne gre skozi,tudi girica ne.Ligenj trga grižljaje iz uplenjene ribe s klunom podobnim kot ga imajo papige,odpreti ga pa ne more tako na široko.Sam še nisem našel ribice v lignju,pa sem jih kar nekaj odprl.Sicer pa vseeno kako je prišla riba not,le zelo redko se to zgodi in sem mislil,da gre za tintni mešiček. ati zlati

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. avg 2007 19:21

no če se mi še kdaj zgodi, pofotkam, sem pa to že drugič doživela (od rib oz morske hrane je to edino kar pucam jaz, ostalo je moško delo) sicer pa jih vedno kupujeva na glavni tržnici v Lj, pri zadnjem prodajalcu...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. avg 2007 19:25

Ja, tudi jaz si težko predstavljam, da gre v prebavilo med polovičkama papagajevega kljuna kakšna ribica. bi kar pritrdila (teoretično znanje) praktičnim ugotovitvam, ki jih je ati zlati navedel.

 

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. avg 2007 22:33

Če vas mal prebiram, spomnete me na onega, ki je na vprašanje če ima rad ribe odgovori: sevada, moti me le vonj, pa tudi na kost zmeraj naletim.

Če bi res imeli radi lignje se ne bi toliko................. 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti