Kdaj so vložene kumarice dobre za jesti?

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 28. avg 2007 10:53 | ogledi: 12.834 | odgovori: 11

Pozdravljeni,

letos sem prvič sama vlagala kumarice ter gobe. Recept mi je dala mami, ko pa sem jo vprašala kdaj se to lahko je je rekla da ne ve, da ona zmeram kakšne dva meseca počaka. A kdo bolj točno ve kdaj so recimo kumarice al pa gobe dobre za jest?

CARLY

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

28. avg 2007 15:03

Po dveh tednih jih lahko poizkusiš,poln okus pa res dobijo po dobrem mesecu ali dveh.Sin je tak ljubitelj kislih kumar,da ne pusti zavreči tistih kozarcev,ki slabo primejo,temveč jih pustimo na kuhinjskem pultu in jih začne po 2 tednih mazat.Njemu so čisto OK,meni pa se zdi,da jim še malo manjka. ati zlati

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2007 19:12

carly, če imaš tako rada kisla kuamre, zakaj ne delaš tako imenovanih "hitrih"? Moja mama vedno naredi nekaj kozarcev teh kislih kumar (pa še česen da zraven), ki jih jemo takoj, naslednji dan, in tiste za ozimnico potem miro čakajo mesec ali dva, da se začne jesen?

 

Ne vem kako jih dela, ti pa rečem, da so tako aromatične in okusne, da kozarec komaj zdrži dan ali dva...

MAmamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. avg 2007 19:13

No, mamamia, pa prispevaj reept, vsaj tule, prosim. 

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2007 19:25

Evo, mama ga je že narekovala:

zavreš  vodo in kis v razmerju en del kisa trije deli vode, soliš in daš nekaj zrn popra ter lovorjev list, lahko dodaš malo sladkorja, ni pa nujno.

Kumaricam obvezno odreži oba "špica" in jih naloži v kozarec, lahko dodaš še stroke česna in glavice šalotke ali na večje kose ztrezano čebulo. Zališješ z zavretkom in namestiš pokrov ter pustiš dobro pokrito stati čez noč. Zjutraj že lahko ješ.

 

Kumare lahko narežeš tudi na kolobarje in jih preliješ s tem zavretkom. Reč je uporabna tudi zato, ker tako ne zavržeš kumaric, ki so malo poškodovane in zato neprimerne za vlaganje za ozimnico, saj jih - pač obrezane ali prepolovljene - uporabiš za takojšnjo "papico".

 Mamamia

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. avg 2007 19:27

Hvala, mamamia (in seveda tvoji mami), ekspeditivno, za pohvalit. Ampak, jaz tako vlagam tudi one kumarice za zimo. No, skoraj tako. rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2007 19:30

No ja, SKORAJ tako. Za te hitre mamam ne doda sladkorja, pa malo bolj jih soli.  Po moje kis zaradi tistih odrezanih delov hitreje pride v kumarice in je to to. Poskusi na tanke kolobarje takole hitro kisane... mamamia

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

29. avg 2007 12:20

Ja tudi jaz jih tako delam za zimo, sej se mi drugače nič ne mudi, me je samo tako informativno zanimalo, da nebi prezgodaj kozarca odprla pa jih potlej nebi nihče jedel ker ne bi bile tapravega okusa. CARLY

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

16. jul 2010 17:19

Potrebujem pomoč - imamo bolnika, ki sme uporabljati samo jabolčni kis ,zaužiti sme čimmanj sladkorja in še to trsnega...Rada bi zanj vložila kumarice, pa me zanima , če je kdo že uprabljal jabolčni kis in trsni sl....razmerje z vodo me zanima, da mi ne bi 'zavrele'...prosim. eta

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

17. jul 2010 9:35

Lepo prosim, lahko kdo svetuje? Hvala. eta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. jul 2010 9:46

Ja, seveda je uporaben jabolčni kis, kislost pač priredi glede na recepte za navadnega, onega za vlaganje. Ker je, vsaj kupljen jabolčni, manj kisel. Moja soseda vem, da vlaga z domačim jabolčnim. Trsni sladkor? Seveda daš v kis pčrimerne kislosti (kar reguliraš z v odo), začimbbe<: sol, sladkor, cel poper, čebulo/šalotko, koper...... V kozarce smo včasih na dno dali kak list vinske trte.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti