Meritve vodnih tokov - nujno

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. avg 2007 14:31

Gordip, nič se ne sekiraj, če te ne bo doma. Tudi ne bo ne vem kakšen vljudnosti kiks, če obiska ne storniraš. Pa še moja izkušnja:

K meni sta enkrat prišli dve "babnici", zmenili sta se pa kar s sinom, ki sploh ni dobro vedel, za kaj se gre. Skratka, prideta na vrata, brez prave predstavitve, niti ne počakata na povabilo, kar lezeta po štengah navzgor, pričneta nalagati in mahati z nihalom. Seveda je bilo vse grooozno, nujno bi morali od njiju kupiti vse mogoče, kar sta ponujali. Ko sem ju malo postavila na trdna tla, sta se pričeli obnašati prav napadalno. Zahtevala sem vizitko češ, ko bom pripravljena na sodelovanje, bom že poklicala. Nista imeli nič, le en prastar "ceglc" A-4 formata in potem je gor ena ročno načečkala svojo mobi-številko. Seveda niti približno nisem pustila, da bi se šetali po hiši, ven sem ju morala pa kar energično na silo spraviti. .  Kasneje sem ugotovila, da sta bili od podjetja, ki med drugim  vsepovsod ponuja  "edine prave" antimagnetne ali kaj jaz vem kakšne postelje.

Od takrat vsakega, ki ponuja meritve, kar se dogodi vsaj ene štirikrat letno, prav na kratko odpravim, kajti, ko/če  se bom za to odločila, bom poiskala preverjenega in zanesljivega strokovnjaka.

Cila

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

28. avg 2007 15:43

Sem že rešla, hvala vsem. gordip

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. avg 2007 19:04

Mene so en čas non stop klicarili, kakšno srečo da imam, ker so ravno mene izžrebali (pa sem komaj prišla k hiši in so že vedeli zame, hehe) pa da bodo ravno v mojem kraju opravljali ne vem kakšne meritve. Ponavljalo se je eno petkrat, potem mi je bilo zadosti, sem rekla, da se s tem sama ukvarjam in da kar sama zmerim vsa sevanja, zato me ni treba klicati. In res me niso več. Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. avg 2007 19:36

He he, meni so enkrat rekli po telefonu: Smo slučajno v bližini vašega kraja.......................

No, sem odgovorila, kako nenavadno, glede na to, da sem v Ljubljani................

................pa smo zaključili.

Vsiljivcev pač ne maram, čeprav vem, da se vsak trudi preživeti (no ja, eni pa obogateti).

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. avg 2007 21:02

mene pa sploh v imeniku ni in potem vse tiste bajne nagrade, potovanja, počitnice in kaj vem kaj še vse, za katere sem izžrebana, pobašejo drugi. Kolk sem jaz en nesrečen tip.....

LP

P.s. VilmaS, te pa že zelooooo dolgo nisem brala. Pozdravljena, hehe!

cervus Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 28. avg 2007 21:03:31

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

28. avg 2007 23:44

Oh tudi nam so prišli merit vodne tokove,vendar je bilo to bolj kot "kamuflaža".V bistvu so prodajali jogije in neko zadevo proti sevanju(daš si jo pod jogi in potem spiš kot angelček)Meritve pa so zgledale bolj tako tako.....Tako ,da pri meni so vsi ti merilci raznh energetskih polj opleli.Itak je tisti njen aparat najbolj piskal vspalnici in otroških sobah(je mislila da bo prodala zadevo proti sevanju,ki se da pod jogi) Moram pa povedat,da so v zadnjih dveh mesecih kar trikrat poklicali za "brezplačno" meritev.Vendar pri meni velja pregovor,da osel gre samo enkrat na led zato jih kljub njihovi prijaznosti . več ne spustim v hišo.Tako mislim jaz,lahko pa kdo drug misli tudi drugače. kalcicl

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

29. avg 2007 7:05

elaphus je napisal/a:
P.s. VilmaS, te pa že zelooooo dolgo nisem brala. Pozdravljena, hehe!

Pozdravček tudi tebi. Pišem res bolj malo, sem pa skoraj vsak dan gor in kar precej na tekočem z dogajanjem, hehe .

LP, V.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. avg 2007 8:14

elaphus, nas tudi ni v imeniku, ampak so nas vseeno našli in seveda rekli, da so dobili številko vTIS. Loni Makaroni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. avg 2007 11:23

Zakaj imam občutek, da sem že kar na začetku zadela v črno.

Komercialni prijemi so tako premeteni, da je človek vsakeič bolj presenečen. Prijateljica mi je zgrožena prpivedovala, da se je na vratih pojavila ženska in v rokah nosila 10 dag kave. Predlagala ji je, da naj ji skuha kavo, da se bosta nekaj pogovorili. Na srečo ( in njeno grozo), je ni spustila v stanovanje.

Dejstvo pa je, da take vsiljive komercialne ponudbe res izkoriščajo naivnost ljudi, predvsem pa prijaznost in vljudnost, kot pri Gordip.

Samo na kratko:

  • nobenega izdelka, ki ga ne naročite, vam ni treba prevzeti, celo nazaj ga ni potrebno vrniti ( tega pravzaprav ne počnejo več),
  • v stanovanje spustile le tiste, ki jih dobro poznate in jim ne dovolite sprehajanja po stanovanju, niti po sanitarijah ( nekoč je nekdo, ki je rabil samo WC, izpraznil predal z zlatinino, ki je bil v omarici v kopalnici),
  • na obisk k vam, ali na kakršnikoli ogled stanovanja ,so tujci lahko le povabljeni in naj se vam ne zdi neprijazno, če ga zavrnete,
  • svoj čas boste namenili tistim tujcem, predvsem pa tistim komercilanim podnudnikom, ki ga boste vi izbrali , takrat , ko boste vi to želeli,in ne imejte slabe vesti zaradi zavrnitve,
  • vse nakupe, ki vam jih bodo vsilili na domu ( in vsi vemo, kako so pri tem spretni), lahko neuporabljene in nepoškodvane, vrnete po pošti v 15 dneh brez vsake vaše obevznosti. To velja tudi za naročila po pošti. To ni milost prodajalca, ki vam tega običajno ne bo povedal, ampak zakonska obveznost prodajalca.
  • Na koncu še ugotovitev, ki jo je treba zapisati za uho: Nobena storitev, ki jo ponudijo po telefonu, ni brezplačna. Vedno najdejo način plačila
F r i n a

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

29. avg 2007 12:10

Pri nas pa je takšen mir odkar smo skenslali Telekom... nobene zavarovalnice, prešernove družbe, madinske knjige, merilci sevanj in ponudniki ostalih kvazi storitev NE TEŽIJO VEČ! tigris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti